Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 psí psycholog :-)

Autor Téma: psí psycholog :-)  (Přečteno 36779 krát)

0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
psí psycholog :-)
« kdy: Prosinec 08, 2011, 21:32:56 »
moji milí běsové se proměnili ve skutečné běsy :-) Mám tři kluky, dvěma je šest, jeden je nalezenec, takže nevím úplně přesně kolik mu je, ale typuju to tak na dva a půl (a předesílám, že ani číslo dvě nebylo v plánu, toho jsem pro změnu zdědila. Kluci spolu vždycky vycházeli špatně, ale v poslední době už spolu nemohou vůbec být, což je děsná pruda. Venčím na třikrát. V obýváku jsou vždycky dva v kleci, nebo musí být někdo sám a zahradě a v kotci. Děsně mě to otravuje a vidím, že nejvíc tím trpí pes, který je jako jediný doopravdy můj. Zkoušela jsem těm dvěma najít dobrý domov, ale nikdo se nenašel. Zkoušela jsem se radit s Desenským, ale nějak jsme si lidsky nesedli což bych asi ještě prodýchala, ale ani nejsem schopná řídit se jeho radami. Neznáte někoho jiného, kdo by mi mohl pomoci tuhle pro nás všechny tak stresující situaci vyřešit?

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 09, 2011, 10:17:51 »
Co jsou klucí zač (velikost + kříženci čeho? A co ti poradil RD ? A odkud jsi ?

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 09, 2011, 11:14:44 »
U nás je situace obdobná. S manželem jsme se dali do kupy, když jsme každý měl dospělou fenu NO, a taky se moc nemusí. Aspoň teda někdy.
Co, jak a proč s nima děláme, je na sáhodlouhé debaty, takže jestli chceš znát naše zkušensoti, napiš mi na email finn1@seznam.cz :) Ráda se podělím, jen tu tím nechci unavovat . . .
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline atram2006

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 3
  • Atilla
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 10, 2011, 09:28:16 »

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 10, 2011, 09:59:12 »
Taky vás "baví"   lidi, co se na něco ptají a pak o odpovědi se nezajímají ?  :o
« Poslední změna: Prosinec 10, 2011, 10:01:19 od vencan+3 »

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 10, 2011, 20:22:52 »
http://www.psiskolafalco.cz/
Dostál ??
Máš s ním nějakou dobrou zkušenost?
Díky za info.

Offline atram2006

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 3
  • Atilla
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 11, 2011, 14:32:08 »
Martino, osobní zkušenost s Dostálem nemám. Znám holku co tam k němu jezdí na soustředění a tábory, ta si to chválí. Nic moc nevím, snad jen to, že je to pohodář......

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 11, 2011, 19:43:39 »
já se o odpovědi zajímám, jen se zrovna stěhujeme a jsem v jednom kole :-)
moji hoši jsou kříženec pita, to je ten můj, boxer, to je ten zděděný a kříženec ovčáka, to je  nalezenec, utekl z romské osady kde s ním zacházeli dost ošklivě.
Můj pes bl vždycky hrozně hodný, vycházel se všemi, nalezenec mi taky přijde relativně v pohodě, ale boxer je neřízená střela. Bohužel několikrát napadl i mého psa i nalezence, pokaždé to byla něčí neopatrnost, ne že bychom se nesnažili udržet je od sebe, aby na sebe nemohli.
Teď je situace taková, že jsou všichni ve stresu, zejména pak můj pes, který ještě ke všemu přišel během roku o sestru a o mamku na které byl zvyklý (sestra patří dceři, která se odstěhovala, mamina umřela věkem, ne že by u nás psi přicházeli a odcházeli) a každý se snaží sežrat každého.
Už jsem tady jednou tenhle problém řešila, myslím Erája mi doporučila pana Desenského. Ale naše setkání skončilo tak nějak ve slepé uličce, problém je ve mně, nejsem šéf smečky a jsem příliš vyděšená, na psy to přenáším... a tak. Což je sice pravda, jenže nijak mi to nepomůže situaci řešit. Vyděšená jsem, jsou hrozně velcí a silní, když se do sebe pustí je to absolutní manhaim, boxer jednou pokousal i mě. Potřebovala bych nějak upevnit svoje místo jako šéfa smečky, jenže když se dozvím, že všechno dělám špatně, moc mi to nepomůže získat sebevědomí a cítit se jako šéf :-) Vidím na mém psovi, že je jak ve vzduchoprázdnu, očekává ode mě, že mu zabezpečím klidný a bezpečný život v tom jsem ho z jeho úhlu pohledu zklamala, tak se pokouší být šéf smečky on, je nervózní vyděšený...celá ta situace je pro mě a i pro ně hodně nepříjemná. Pokoušela jsem se najít boxerovi a nalezenci nový domov, ale nikdo je nechtěl. Teď už je mám tři a dva roky, jsou na mě hodně závislí, nemají myslím úplně špatný život, krom toho, že tráví část dne sami, protože je točím tak, aby byl vždycky jeden v domě, jeden na zahradě, a jeden v pokoji, který jsme jim vyhradili. Chodíme hodně ven, pracuju doma takže se kolem nich tak nějak motám od rána do večera. Ale kdyby zavládlo alespoň relativní příměří a nebyli by v takovém stresu moc by nám to pomohlo  :-)

Šárka M

  • Host
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 11, 2011, 20:16:44 »
No ale to co Ti ten Desenský říkal je vlatně pravda. Žel. My doma používáme výraz ,,autorita od přirození,,  a to je podle mě alfa a omega všeho. kdo to nemá, nemůže si dovolit mít smečku. A v okamžiku kdy to vypada, že přijde k dalšímu psovi ani neví jak mít dostatek osobní dispiclíny říct ne. Omlouvám se za možná trochu tvrdá slova.

Mě se kolikrát lidi ptali jak to, že zvádám tolik psů ( fen) a já vlasně nevím co říct. Já s nima jen žiju a dělám co považuju za správný. Ted o  víkendu jsme se koupali v potoce po prsa. Bylo potřeba překonat vodoteč. Ostatní šli po kládě, co by psi nezdolali. Pustit jsem si je ve vysokém rákosí za stmívání netroufla. Tak jsem se svlíkla a brodili jsme se společně. Zbytek výpravy krutě nechápal.

A co děláš, když se psi rvou? U nás spolu dámy našteští jen ,,nesouhlasí,, ale když je třeba, peru se taky. Když jsem si pořídila 4 štenata najednou, spala jsem jeden čas se psama ve vybehu. Ale je fakt, že na smečku psů- samců bych si netroufla.

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 11, 2011, 21:03:15 »
Možná jen trochu trapně jednoduchá rada: co aby měli všichni (nebo jen boxer - největší agresor) košíky??? Nevím, jak často u vás k bitkám dochází, ale pokud to je častěji, nebylo by to řešení? U nás má Wendy košík slíbený, kdykoli budu mít pocit, že má blbou náladu. Protože startuje ona a tak ji chci oslabit.
A taky bych zkusila kastraci. A pro toho, kdo bude prudit, poslušnostní "buzerplac", tj. u mě stav, kdy je pes na stahováku, a na první povel musí provádět poslušnost (S-L-V, chůze u nohy, odložení za pochodu), a jakékoli zaváhání je trestáno vycukáním. Většinou to bere chuť do šarvátek.
Jináč protože vím, co je to od sebe dostávat velké psy, tak ti to nezávidím.
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 11, 2011, 21:27:51 »
Kastraci NE!!!

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 11, 2011, 21:38:39 »
Co vím, tak standardní řešení pro první pomoc je košíky a couračky, abys nemusela sahat psům moc k tělu, pokud si na to netroufáš. A vynucení si (i pomocí těch couraček) plnění povelu na poprvé. Začít u toho by nešlo?

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 11, 2011, 23:44:39 »
já jsem vždycky měla smečku psů, a všechno bylo vždycky v pohodě, jenže to bylo většinou máma, její štěně a pak od štěněte další štěně, nikdy se mi nikdo s nikým nepral, nikdy jsem neměla agresivní psy. Do téhle situace jsem se vážně dostala jak slepý k houslím, psa co jsem ho zdědila po bývalém příteli, který zemřel jsem zuřivě nechtěla, ale právě díky jeho povaze jediná další možnost byla nechat ho utratit a nalezence jsem našla s řetězem vrostlém v krku myslela jsem, že ho vyléčím a pak si ho někdo vezme, ale nikdo rozumný se nenašel. Momentálně je to tak, že spolu nemohou být ani minutu servali by se hned, a to je na tom právě to nejhorší, že žijem v neustálém stresu, že někdo nezavře dveře nebo, že si pes otevře sám a bude malér hotový.
Já si uvědomuju, že problém je v tom, že nejsem autoritativní, ale snad přece musí existovat nějaký způsob jak kluky přesvědčit, že jsem šéf smečky :-) Ale třeba rada odnes ho za kůži je nám fakt k ničemu :) asi by mě spíš cestou zabil :) Potřebuju se naučit konfliktům předcházet, myslím, že hoši jsou na sebe hnusní spíš ze strachu i když boxer je agresivní i na ostatní psy venku, ale mám pocit, že když by se nám podařilo nějak se dostat z toho zacyklení ve kterém jsme, zjistili by, že i jim se tak žije lépe. Když je vezmu vedle sebe na vodítku a s košíkem, vrčí na sebe, vypadá to děsivě, boxer pak útočí i na mě, když nemůže sežrat protivníka, když je seřvu a donutím je k poslušnosti, jsou ochotní vedle sebe chvíli jít, ale vidím jak jsou jak pružiny a jen číhají na okamžik, kdy dostanou příležitost na toho druhého vyletět. Nad kastrací jsem uvažovala, ale nevím jestli by nám to pomohlo. Někdo říká ano někdo říká ne...mně se to zdá velký zásah do organizmu, ale kdybych si byla jistá, že nám to pomůže obrousit hrany asi bych do toho šla.

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 12, 2011, 08:52:26 »
Ono je těžké, že ti každý poradí něco jiného. Jeden řekne kastraci ano, u nás pomohla, další kastraci ne, to nemá vliv. Každý má své typy a postupy. Každému sedí něco jiného.
Proč se perou? Je to kvůli dominanci ve smečce? Nebo se perou o tvou přízeň? Nebo o něco jiného? Našli jste (dřív) vyvolávací moment?
Odnést velkého psa za kůži může akorát chlap :) Já neunesu tu svou hajtru hubenou (28 kg), já ji ani nezvednu nad zem! (za kůži). Honza zvedne obě a ještě se u toho může smát!
Já radím nonstop košíky a najít boxerovi domov - za každou cenu. Protože bez něj by třeba bylo lepší ovzduší mezi těma dvěma???? Z toho, co píšeš, mi přijde, že největší provokatér je ten boxík.
P.S. Košíky nejsou samospásné, ale podle mě:
1) nezabijou se
2) vy budete klidnější, že když někdo nezavře dveře nebo si pes otevře sám, nenastane tragédie
3) pes s košíkem bývá krotší, protože ví, že je oslaben
4) uvolněnější atmosféra bude působit na všechny psy
5) když budou klidnější psi, budete klidnější vy, tím zase budou klidnější psi a tak pořád dokola

P.S. 2: já říkám kastraci ano, protože budou mít míň testosteronu a tím je větší šance, že se trochu uklidní. Každopádně kvůli tomu, že budou kastrovaný, se určitě nebudou prát víc, takže podle mě není co ztratit. Pokud se pro kastraci rozhodneš, kastrovat od nejvíc podřízeného psa směrem "nahoru"
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline dav

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 2
Re:psí psycholog :-)
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 12, 2011, 10:54:52 »
ad "autorita od přirození" :)

...jedna věc je ji mít, druhá být schopen/a a ochoten/a na své autoritě pracovat...tak trochu cesta pro ty, kterým chybí...,chce to naprostou důslednost v tisíci maličkostech, které se dnes a denně opakují..., vůbec tu nemyslím na tvrdé a halasné projevování se, nedej bože křik a bití, žádné techniky jako převalování psa a pod., ale umět se chovat jako autorita, je to něco jako mírná síla, laskavost a přitom neústupnost a trvání si na svém..., strašně blbě se to popisuje, je velmi jednoduché vyjmenovat, kde všude udělal člověk chybu (viz Desenský),  ale podat nějaký univerzální návod, to se asi nedá..., prostě vše co děláte je důležité, nad ničím nemávat rukou,nebýt líný, když už dám povel, tak musím vše dovést až do konce..., nejlépe ale předem připravit půdu, aby ho pes mohl splnit a já pak mohl jen a jen chválit..., pokud si tisíckrát získáte respekt v maličkostech, zvyšujete pravděpodobnost, že psi poslechnou, když už o něco půjde..., ať se daří :)


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: