Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 svítící obojek

Autor Téma: svítící obojek  (Přečteno 21610 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
svítící obojek
« kdy: Listopad 26, 2011, 14:38:23 »
ahoj, máte nějaký tip na dobrý svítící obojek nebo světýlko na psa? to co jsme měli se jaksi rozbilo a znovu to nechci moc to nesvítilo. díky za tipy

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:svítící obojek
« Odpověď #1 kdy: Listopad 26, 2011, 20:21:31 »
Používám malé světlo na kolo, připevněné gumičkou k obojku - pes to má za ušima, tak je dobře vidět v podstatě odkudkoliv, nesmeká se to vlivem gravitace pod krk. A ještě si můžu vybrat, jaký režim blikačky - většinou volím trvale svítící.
Na dogtrecích mám pak světlo připevněné vzadu na batohu, kdybychom procházeli v noci po frekventovanější asfaltce.
Je to hodně podobné tomuhle:
http://www.axitbikes.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=56&products_id=7844
Vím že v podstatě totéž co já mají Žufříci, tak třeba taky přidají referenci, já to používám spíš zřídka (ač k plné spokojenosti), tak jsem zatím nepotřebovala měnit baterii.
Snad to pomohlo  ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22

Offline Psymorf

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 166
  • Souhlasu: 12
Re:svítící obojek
« Odpověď #3 kdy: Listopad 27, 2011, 19:19:36 »
svítící obojek jako takový je neefektivní, hlavně když pes běží od vás, tak má hlavu skloněnou takže zezadu stejně není vidět, navíc svítivost nic moc, srst ji dost tlumí a to i labradora, který nemá nijak extra dlouhou strst, navíc běžný není voděodolný jak jsem bohužel zjistil, a když sem ho psiskovi nechal na krku volnějc aby teda byl pres chlupy videt tak mi ho casem donesl rozcupovaný asi probíhal nejakým houštím a obojek to nepřežil, tolik moje zkušenosti.

do budoucna se mně zamlouvá výše zmíněná blikačka na kolo na krku, a nebo sem si říkal sehnat fosforový nátěr nebo fosforové samolepky a trochu mu polepit postroj. Obecně černý pes a tma nejdou moc k sobě, pokud se potuluju po cestě tak běžně nosím výstražnou vestu z auta, a musím říct že to vypadá pěkně, když mne auta z dálky objíždí a né jak před tím hurá skok do příkopy protože jsem byl snadno přehlídnutelný.
Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou. Turgeněv

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re:svítící obojek
« Odpověď #4 kdy: Listopad 27, 2011, 20:43:56 »
Na FB hodně chválili tyhle: http://www.svitici-obojek.cz/ ale osobní zkušenost nemám

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re:svítící obojek
« Odpověď #5 kdy: Listopad 27, 2011, 22:24:52 »
Používám malé světlo na kolo, připevněné gumičkou k obojku - pes to má za ušima, tak je dobře vidět v podstatě odkudkoliv, nesmeká se to vlivem gravitace pod krk. A ještě si můžu vybrat, jaký režim blikačky - většinou volím trvale svítící.
Na dogtrecích mám pak světlo připevněné vzadu na batohu, kdybychom procházeli v noci po frekventovanější asfaltce.
Je to hodně podobné tomuhle:
http://www.axitbikes.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=56&products_id=7844
Vím že v podstatě totéž co já mají Žufříci, tak třeba taky přidají referenci, já to používám spíš zřídka (ač k plné spokojenosti), tak jsem zatím nepotřebovala měnit baterii.
Snad to pomohlo  ;)
Jo, něco podobnýho máme z Tesca za 40 kaček, baterku jsem měnila až po 3 sezonách. Máme i svítící diodovej obojek Visiglo, ale od toho přecházej oči (i na dlouhosrstej medvědech  ;D ) takže ten leží doma...
   *   www.probarf.cz

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:svítící obojek
« Odpověď #6 kdy: Listopad 28, 2011, 16:00:18 »
Osobně nepoužívám, ale viděla jsem v akci tyto: http://www.dogcat.cz/obojky/svitici-obojek-cervene-svetlo.html a svítily fakt dost.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Čada

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re:svítící obojek
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 14, 2011, 08:12:55 »
Já jsem si od mamky nechala přešít reflexní vestu co je pro řidiče na psa. plus ještě mi udělala obojek na suchý zip s tou reflexní páskou. Pes je vidět v noci ze všech směrů. Náklady cca 50 Kč za vestu v supermarketu.
Co se týká oblečků, mám venkovní krátkosrsťáky. Když jdu s nimi ven, nikdy jim vestu nedávám, i když je třeba minus deset. Jenom když buď prší, nebo padá mokrý sníh. Na treku pes spí ve vestě Manmat a zima mu rozhodně není.

Offline HuskyW

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Souhlasu: 0
Re:svítící obojek
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 14, 2011, 20:09:55 »
Já používám na leadra ve spřežení (trénujeme potmě) tenhle: http://www.baf-pet.cz/lana-a-popruhy/148-svitici-obojky/ - ten modrý jednoduchý vpravo. Na sněhu je fena krásně podsvícená, svítí to i na zem (připomíná mi vytuněné auto s diodami) :) Je teda pravda, že v chlupech se to trochu ztrácí, ale já ji vidím jen zezadu.
Když to dám na procházce smetákovi, co chodí navolno, tak o ní mám přehled vždycky, je to opravdu hezky vidět. Červená by možná byla ještě výraznější. A na baterku mi to drží jako blázen několik let :) (i když - používáno jen na ty tréninky, ne každodenně...)

TERI.SOS

  • Host
Re:svítící obojek
« Odpověď #9 kdy: Leden 17, 2012, 16:09:21 »
ahoj, máte nějaký tip na dobrý svítící obojek nebo světýlko na psa? to co jsme měli se jaksi rozbilo a znovu to nechci moc to nesvítilo. díky za tipy

ahoj svítící obojek Dynavet! výbornej, lepší se mi zatím do ruky nedostal...

Svítící obojek

  • Host
Re:svítící obojek
« Odpověď #10 kdy: Listopad 18, 2012, 00:29:42 »
A nebo můžete koupit svítící postroj, který oproti obojku, na malých psech drží a svítí dvakrát silněji. Viz http://www.svitici-obojek.cz/svitici-obojky/svitici-postroj-modry

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22

Katulka

  • Host
Re:svítící obojek
« Odpověď #12 kdy: Listopad 18, 2012, 21:36:24 »

Karel

  • Host
Re:svítící obojek
« Odpověď #13 kdy: Listopad 19, 2012, 11:24:46 »
Děkuji za zhrnutí nejlevnějších svítících obojků. když jsem e-shopy prohlížel zjistil jsem důležitou informaci. Ne všude mají stejné poštovné, tím pádem to cenu obojku značně prodražuje. Koukněte a srovnejte sami.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:svítící obojek
« Odpověď #14 kdy: Listopad 19, 2012, 12:47:18 »
já mám na psech čelovku za 50 kč z kauflandu (byla akce, jinak stojí 100)  a jsem spokojená maximálně

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: