Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 ota buchta

Autor Téma: ota buchta  (Přečteno 3577 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline karel+poník

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 2
ota buchta
« kdy: Září 09, 2011, 20:41:44 »
chtěl bych připomenout že se bube znovu konat soutěž o nejlepší Ota buchtu 
PS.doufám že Mařenka přiveze své bezkonkurenční koláčky  >:D

ilča Guziur

  • Host
Re:ota buchta
« Odpověď #1 kdy: Září 29, 2011, 16:34:14 »
Ahojky, všem, kdo měli zájem o čokoládovou buchtu, vhodnou (jak jsme zjistili) nejen pro základní tábor horolezců, ale také bezkonkurečně před dogtrekkem, během trekku i po trekku :-)
(jen bohužel nezapomeňte, že naši psí kamarádi čokošku opravdu nemůžou :-( a kupte jim raději piškotky :-))

1) Ve vodní lázni rozpustit 2 tabulky dobré hořké čokolády a minimálně 200g másla
2) Pak přimíchat 200g smetany (nějaké tučné, možno i zakysané)
3) Pak přisypat 200g cukr moučka, 75g hladké mouky a 4 celá rozklepnutá a rozmíchaná vejce
4) Pořádně promíchat, přidat případně ořechy, mandle, slunečnicová semínka, para ořechy... a nalít do dortové formy
5) Péct na 180st C cca 15minut.

Poznámky: Přidala jsem do mouky před jejím přisypáním do směsi cca 1/2 lžičky sody, dále jsem do ní vsypala a promíchala 1/2 vanilkového pudiku, protože mě štvalo, že mi leží furt 1/2 sáčku v šuplíku, dále jsem vše nakonec promíchala robotem - metličkama v míse, kde jsem měla celou noc v rumu namočené rozinky do druhé buchty, takže to krásně vonělo rumem, co tam trochu zbyl.
Pekla jsem to v silikonové nízké formě na bábovku, aby to bylo nízké a formu jsem ještě vymazala olejem, třebaže se tato nemusí vymazávat. Šlo to pak opravdu pěkně vyklopit.
No a nedávala jsem tam ani mandle, ani nic, protože už jsem spěchala a stejně si myslím, že to bylo mňam.
Jo a myslím, že jsem to pekla trochu déle než 15min., zkoušela jsem to špejlí a až podle ní jsem to vypla.

Tak ať se všem podaří :-)))


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: