Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Oblečky pro psy

Autor Téma: Oblečky pro psy  (Přečteno 25059 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline trektomik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 2
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 13, 2011, 20:53:15 »
No jako souhla jen do určité míry... Mjitelé hladkosrstejch plemen co vyrostli v bytě určitě znají situace kdy jdou se psem třeba na běžky nebo jen tak na delší procházku v zimním počasí a pes prvních deset kiláků lítá a je spokojenej...ale po delší dobe tak nebo tak spomalí...( mám NKO...hyper aktivní) ale spomalí...dostane se do rytmu vaší chůze a po dalších pěti kilákách mu začn být zima...ano pes má vlastní termoregulaci a netvrdím že pro kraťase je třeba oblek pořád...jen ona po delší dobe ta regulace začne psovi pálit energii jako ohen papír a potom je třeba psa přehodit něčím funkčním....pomůže to ale rozhodně to psovi neomezí žádné bio funkce...prostě i my pokud kosnem tak bud zrychlíme tempo nebo hodíme nějakou vrstvu na víc.....takže ano...oblíkat psa na hodinovou prochajdu je asi blbost ( pokud je zvyklej a je aktivní) ale na delší prochajdy v kose nebo při sychravém chladu doporučuji funkční obleček ....šetří nejen energii ale i ledviny atd....

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 15, 2011, 21:05:20 »
Nějaké ty deky z equiservisu jsem viděla a nejsu špatné. teda samozřejmě záleží, na co to chceš.

Offline filmz

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 1
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 15, 2011, 22:00:33 »
Mno pro oblečky můžou být různé důvody a to nejen zima... Mám westíka, kterému teď bude deset let a nikdy obleček nenosil, přestože je někdy v zimě na procházce nebo na zahradě dýl než jen hodinu. Ale pravda taky je, že když je mokrý sníh, tak má kvůli své velikosti a delším chlupům nonstop mokré břicho. Což asi 3 roky nazpět parádně odskákal (zimní vícehodinový výlet s přestávkou v hospodě, kde ale nestačil proschnout a následoval takový kašel, že baštil Codein a v noci jsme kontrolovali, jestli dýchá...). Takže vzhledem k věku mu asi letos nějaký ten obleček pořídím, čistě pro chvíle, kdy je mokrý sníh a my budeme venku déle...

Řekla bych, že vlhký sníh může pořádně promočit i většího sněhomilného chlupatce a pokud pak bude muset někde chvíli postát, nebo jít pomaleji, vážně se může nachladit  ???
MonikaZ a beauceronka Arka z Lesovny "Darra"

Offline Máca s holkama

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 80
  • Souhlasu: 0
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 16, 2011, 19:56:19 »
Mám čínského naháče a taky se mi nelíbilo, že bych měla oblíkat psa. Ale buď půjde ven v zimě okolo baráku a domů anebo dostane oblek a půjde na dýl. Jinak máme ušitou vestu na míru od ZERO DC a jsme spokojené. Máme teda i kombinézu, ale od jiné firmy, ale je to naháč no.

Offline trektomik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 2
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 16, 2011, 20:44:43 »
no já bych ještě rád k tomuto tematu dal něco k zamyšlení.....se svým psem jsem z počátku dělal myslivost...holt je to ohař a tak jsem chtěl pro něj využití....ostatně on se nakonec projevil a dnes jen taháme kolo....lyže atd...na okraj...ale zpět....učastnil jsem se pár závodů a zkoušek a i honů na kačeny....zkoušky se jmenují podzimní a je v nich pole a voda...vše se odehrává jak z názvu plyne na podzim...tudíž sychravo a ne zrovna teplo....byl jsem vždy jedinej co po honu či závodu vzal psa do auta...vytřel do sucha ručníkem a dal mu OBLEK.....ostatní to považovali za rozmazlování a něco co se dělat nemá...prostě názor že obléct psa je něco navíc je hodně zakořeněný a ti co to dělají hledaj různé obhajoby....a tak se teda divým že ti myslivci co nechaly mokrýho psa v zimě .....sami nešli v plavkách :-D....jsou to jen předsudky a obhajoby není třeba...pokud mám krátkosrsté plemeno a mám ho rád....udělám vše aby se i můj pesan cítil dobře....ano i psovi může být zima....já zastávám názor že pomoci psovi k tomu aby se cejtil dobře je věc lásky a né předmět pro diskusi....jen více citlyvých a milujících pánečků bez předsudků


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 16, 2011, 21:06:55 »
Já jsem tak ráda, že tohle nemusím řešit ;D


Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #21 kdy: Únor 11, 2012, 10:23:30 »
Ještě bych se chtěla zeptat, z jakého důvodu se některým psům bandážují přední nohy?

Díky. No a pak jedna česká firma, která má fakt parádní oblečky a učijou i nazakázku "nestandartní" provedení. Kamarádka si nechala ušít pro mopse = široký hrudník a nechala prodloužit břišní část, jelikož má čuby, takže maj kryté i břicho.

Firma: SOFA dog wear

Sarka M

  • Host
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #22 kdy: Únor 11, 2012, 11:52:41 »
Pro jednu z mych fen budu muset poridit totez, jednak boticky, aby si nevykusovala pacicky a i kdyz ma boticky, tak si vykusuje snim namrzly nad botickama. Zkratka hajsavka. Dik za foto,myslela jsem že je to totalni blbost, ale ted vidim ze tak úplne ne

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #23 kdy: Únor 11, 2012, 13:00:29 »
Myslíš tu bandáž na packy? Je to fotka z letošního Yukon Questu  ;) a má to tam docela dost psů. A co mě překvapilo, je jim tam docela dost i oblčených (v tahu, při pauze mi to přijde samozřejmostí).


a pak mají někteří "zástěry" to taky netuším, k čemu to je.

lepší fotku nemůžu nahonem najít

ty legíny a zástěry jsem viděla na fotkách nejen prvních psů ale i uprostřed zápřahu  ???

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #24 kdy: Únor 11, 2012, 17:07:29 »
Podle info přímo na stránkách yukon questu jde o chrániče zápěstí, aby se netvořili otoky (něco jako kompresní punčochy):   http://yukonquest.com/site/leg-protection-for-sled-dogs/

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #25 kdy: Únor 11, 2012, 18:48:58 »
Díky. No a pak jedna česká firma, která má fakt parádní oblečky a učijou i nazakázku "nestandartní" provedení. Kamarádka si nechala ušít pro mopse = široký hrudník a nechala prodloužit břišní část, jelikož má čuby, takže maj kryté i břicho.

Firma: SOFA dog wear
No Anubis znám osobně, moc šikovná ženská a je dobře, že se se svými nápady uplatnila. Nicméně jsem vděčná za šokovné ruce, vzdělání od maminky a starou singrovku.... přeci jen je ideální učít si, co potřebuješ  sama sobě na míru :-):)  Zvláště, když se čék podívá na ty ceny ;-)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #26 kdy: Únor 11, 2012, 19:22:56 »
Hyeno, když potřebuješ jen "přehoz", tak proč ne. Ale Bony potřebuje rukávy a to, ač se mamka šitím dřív živila, obkreslila si střih ze starýho oblečku, tak prostě jsem to na několik pokusů nedaly dohromady, aby to sedělo a netáhlo... není to zas tak jednoduché a klidně to zaplatím, než nad tím strávit několik nocí, navíc ten materiál musím taky koupit ... ve výsledku to nevyjde zas tak strašně, zvlášt, když to potřebuju "TEĎ" ;-)

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #27 kdy: Únor 12, 2012, 09:46:25 »
Erája probůh, neber si to osobně ;D..to bylo  " libování si", že jsem si zatím zvládla všechny věci nakonec " udělat svépomocí".

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #28 kdy: Únor 12, 2012, 12:38:49 »
Ale dyť jo ;-) já si taky dělám vše radši sama, ale ty nohavičky jsou docela prokletý :-D

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:Oblečky pro psy
« Odpověď #29 kdy: Únor 12, 2012, 17:37:34 »

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: