Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nápad - Zakarpatská Ukrajina

Autor Téma: Nápad - Zakarpatská Ukrajina  (Přečteno 22146 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bára B

  • Host
Re:Nápad - Zakarpatská Ukrajina
« Odpověď #30 kdy: Červenec 10, 2011, 20:12:30 »
Do Rumunska ani Ukrajiny bych vlastního psa nevzala na čundr ani kdyby mi na to připláceli. On byl s těmi pasteveckými psy problém i bez psů - krom jednoho přátelského všichni vrčeli a tenhle jediný mazlík zase daroval dvě blechy... ::)

Offline sdat

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Souhlasu: 0
Re:Nápad - Zakarpatská Ukrajina
« Odpověď #31 kdy: Červenec 10, 2011, 21:07:29 »
No jo jenže ta má bestie pak se mnou nebude komunikovat.kdyz jsem koukal na fotky z Banatu tak moc psu tam nebylo.Zatim je tahle vyprava daleko.Za par dni jedem do Beskyd a tam snad žádnej problem nebude.

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re:Nápad - Zakarpatská Ukrajina
« Odpověď #32 kdy: Červenec 10, 2011, 23:16:41 »
ahoj, celou diskuzi jsem nečetla, ale taky se přikláním k tomu psa na ukrajinu nebrat. byla jsem tam v roce 2008 potkali jsme pastevce ovcí i se psy u kterých jsme nevěděli jestli nás zakousnou hned nebo až pak, prodali nám sejra ale nechtěla bych je naštvat.

Offline filmz

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 1
Re:Nápad - Zakarpatská Ukrajina
« Odpověď #33 kdy: Srpen 01, 2011, 22:41:59 »
Ahoj, letošního Šeráka jsem se nezúčastnila právě kvůli Zakarpatské Ukrajině - šli jsme Černohorskou poloninu (Pop Ivan, Hoverla, Petroš). Tam, kde jsme šli, by se se psem dalo jít bez problémů. Bylo ale vedro a relativně málo míst na doplnění vody, takže by se musela táhnout na zádech.

Potkali jsme ovce i krávy a místní pastvci se drželi u stáda a na nás z vysoka kašlali, navíc u stád byli i lidi. Potkali jsme i jednoho posteveckého psa samotného (a lehce zkrvaveného), ten si nás nevšímal a až po tom, co jsme mu dali napít a trochu najíst si přilehl k nám, ale neobtěžoval a při odchodu za námi nešel. Ve vesnici Jasina se pohybovali bezprizorní kříženci max do velikosti kolen (i s hlavou), drželi se poblíž, ale neotravovali a bylo možné je zahnat. V Jeremče a v Rachově jsme bezprizorní psiska nepotkali vůbec.

My jsme využívali i místní busy a byly vždy naplněné, takže nevím jestli by to se psem šlo. Kolem autobusových zastávek ale postávají chlápci nabízející odvoz (trochu dražší než busem). Vždycky je tam těch chlapů víc, takže přes ně by to možná šlo, ale nevím.

Tááákže, výlet to byl super, počasí nám krásně vyšlo a mnohdy jsem litovala, že jsem toho psa neměla s sebou. Myslím, že by to s ním šlo bez problémů ;)
MonikaZ a beauceronka Arka z Lesovny "Darra"

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re:Nápad - Zakarpatská Ukrajina
« Odpověď #34 kdy: Srpen 02, 2011, 13:44:45 »


No já potkat s Cedrikem super provokatérem něco takovýho, tak asi lituju, že jsem ho nenechala doma...Byla jsem v Moskvě a tohle byli ti menší pejskové (50-60cm v kohoutku), pak tam běžně chodili divoký psi velikosti i váhy kavkazáka, středoasijata (a určitě i krve)...chodili ve smečkách :-X 8) >:D ;)
« Poslední změna: Srpen 02, 2011, 13:48:17 od TerCedrici »

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re:Nápad - Zakarpatská Ukrajina
« Odpověď #35 kdy: Srpen 07, 2011, 20:55:36 »
Dnes jsem se zrovna vrátila z Rumunska a bylo tam spoustu přátelských psů, kteří jsou ochotní vás doprovázet. Problém jsme měli jen jednou, když nás obklíčilo 7 větších pasteveckých psů. Štěkali a vrčeli, obcházeli nás, ale netroufli si na tak početnou skupinku (20 lidí). V tomto případě bych se o svého psa dost bála, že mi ho dotrhají. Loni v Rumunsku v jiné oblasti jsem se setkala se třemi útoky na mě, ale taky se to nakonec nějak zvládlo.
Psa jsem s sebou nebrala, ale v jednu chvíli bych opravdu byla ráda, kdyby nás v noci hlídala... Spali jsme sami dvě holky v nějakém opuštěném dřevěném altánku, kde to vypadalo strašidelně. Další den jsme se dozvěděli, že asi 3 km od nás byl medvěd  :o
Jinak v Banátu je moc toulavých voříšků. Jsou neškodní a rádi doprovází lidi na cestách. Do Banátu bych se nebála jet se psem a do budoucna to mám v plánu.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: