Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pěšky z domu na Oravu

Autor Téma: Pěšky z domu na Oravu  (Přečteno 25091 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline bonec

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 42
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #30 kdy: Červenec 08, 2011, 08:43:11 »
Berem každýho :)
Ok, tak já se velmi ráda přidam. :) Případné bližší info k akci "Dojdi z Děčína domu" na Šeráku?

Offline Hannnz & Pedy Coober

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 333
  • Souhlasu: 7
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #31 kdy: Červenec 09, 2011, 15:52:17 »
Ok, tak já se velmi ráda přidam. :) Případné bližší info k akci "Dojdi z Děčína domu" na Šeráku?

Přesně tak, budem tam oba dva...
31.1. Wellkam Pedy Cooberová :)
KLOKANI team; Cookie, Brown Sugar, Gucci, Rony, Terri, Aranka, Čak. Ano, už je jich opravdu tolik a ještě nikde nemám jizvu po kousnutí... a abych nezapoměl, tak Oravu 2010 jsem měl Frama. Super pes! Košice 2010 = Fetch!

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #32 kdy: Červenec 09, 2011, 22:21:49 »
:D :D jezis, to je dobryyy, ja jdu taky!

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #33 kdy: Červenec 09, 2011, 22:25:14 »
My teda mame zrovna 13-14.srpna zavody, ale na zadne nepojedu, pac si tohle nenecham ujit :D V Marianskych Laznich mam babcu s dedou, tak bych to potom vzala vlakem na Marianky...

Offline Viktor V.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 12
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #34 kdy: Červenec 10, 2011, 23:26:58 »
Vážení,
přikládám tedy nějaký ten popis (viditelný pouze přihlášeným), co se odehrálo cestou. Nechtěl jsem to jen popsat jako itinerář, ale tak nějak z toho lidského hlediska. Omluvte můj sloh, chyby i řídkou slovní zásobu. Fakta připravím později. Snad formát pdf nebude překážkou. Komentáře jsou vítány.
« Poslední změna: Červenec 10, 2011, 23:50:35 od Viktor V. »

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #35 kdy: Červenec 11, 2011, 16:33:28 »
Moc hezký čtení, jsem si to prošla aspoň virtuálně  ;) P.S. Terminátor by to na kole asi nedal, ale Chuck Noris stopro jo  ;D

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #36 kdy: Červenec 13, 2011, 20:36:37 »
Mooooc pěkné čtení :)

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #37 kdy: Červenec 14, 2011, 12:35:51 »
Výborné čtení, četla jsem to průběžně při chvilkách v práci. Krásné zážitky.  :)

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #38 kdy: Červenec 14, 2011, 19:15:27 »
Moc pěkný  ;) jen bych měla dotaz - máš nějaký fígl z dob před zákrokem, jak si neuhnat na treku z kontaktních čoček zánět spojivek? mě to vždycky vydrželo první tři dny a pak jsem musela do brýlý, což se mi moc nelíbilo - neviděla jsem si pod nohy. Když je jen jeden bivak, ani je nevyndavam z očí, ale při vícedenní akci jsou problém.  ::)

Offline Viktor V.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 12
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #39 kdy: Červenec 14, 2011, 20:06:41 »
Konečně se někdo ozval, už jsem si říkal, že jsem mohl ty skoro tři dny využít jinak  ;)  Moje rychlost psaní a stálé hledání gramatiky to nijak neurychlily. Ten mírně afektovaný nádech je způsoben jednak tím, že se mi to fakt moc líbilo a také to, že jsem byl (tak dlouho) sám. Pak si člověk všímá zdánlivých blbostí.

Boudičko, nevím, jestli Ti poradím, ale rád Ti sdělím, jak jsem na tom byl já. Čočky jsem nosil od roku 96 a dá se říci, že stále = nekombinoval s brýlemi. Problém jsem měl jen jednou a to bylo překvapivě v běžném civilním životě, nikoliv někde zátěži. A to jsem při jejich odložení do pouzdra nijak nedbal hygieny a třeba roztok měnil, až tam bylo už moc "pavouků". V Tvém případě bych se poradil s očařem nebo kontaktologem a případně zvolil čočky z jiného materiálu nebo jiným poměrem voda / vzduch nebo intervalem výměny a i přes svoji cenu zvolil v době zátěže třeba jednodenní čočky. Já jsem to naštěstí nepotřeboval a nosil měsíční (a to je měnil třeba po 6-7 týdnech) a někdy jsem je měl i dlouho do noci, případně je vůbec nesundával a měl den - noc - den. Asi je to individuální a já měl víc štěstí.

Offline Psymorf

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 166
  • Souhlasu: 12
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #40 kdy: Červenec 14, 2011, 21:12:41 »
ad čočky asi nejvíc záleží na citlivosti oka, znám hafl lidí co nosí čočky měsíc v tahu dnem i nocí a žádnej problém, a z toho třeba já ať zkusím jakýkoliv tak rekord je tak deset hodin pokud cestou zapadnu do zakouřené hospody, pokud ne tak mi vydrží v očích maximálně tak 30 hodin pak začnu tak slezet že samy vyplavou. tož asi tak ;-p
s brýlema žádná sláva zvlášťě když prší ale lepší než se přizabít ;-p

jen by mně zajímala ten laser, hafl lidí hafl názorů někdo říká že vůbec nebolí, někdo tvrdí že je to jaky by mu pod víčka mrskli lopatu písku, nekdo vidí perfekltne hned druhej den pro probuzení, nekdo za měsíc a nekdo prohlašuje že stále vidí na jedno oko jako by přes vodu tož nevím

jediné na čem se všichni schodují že je to lepší než kopanec do břucha ;-p
Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou. Turgeněv

Offline Johule

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 55
  • Souhlasu: 1
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #41 kdy: Červenec 14, 2011, 21:34:29 »
taky jsem si moc ráda početla a naprosto mě to nadchlo...chystáme se teď v létě s pesanem taky putovat, ale zdaleka ještě ne tak daleko, na to bohužel teď nemáme ani čas, ani fyzičku:)
K těm čočkám...taky jsem patřila mezi poloslepé trekaře s čočkama a hlavně brýlema - po týdnu až dvou nošení čoček jsem totiž vždycky začala mít s očima problémy, tak mi nezbylo nic jiného. Letos v zimě jsem byla na laseru...Při operaci se ukázalo, že jsem naprosto odolná proti těm oblbovacím kapkám do očí, takže můžu s klidným svědomím říct, že v životě mě nic nebolelo, jako tahle procedura...myslela jsem, že tam umřu. Ten den večer a druhej den mě oči bolely jak blázen, skoro jsem neviděla ale pak se to začalo rychle lepšit a teď si to nemůžu vynachválit...stálo to za to, konečně normálně vidět je paráda. Jinak co jsem slyšela (dlouho jsem si hledala zkušenosti známých s laserovou operací), každej na to reaguje naprosto odlišně, někdo hned vstane a dokonale bez bolesti vidí, někdo zas trpí tři dny, někdo hůř vidí měsíc...ale je to člověk od člověka, i ten nejlepší lékař často neovlivní, nakolik tě pak ty oči bolí...

Offline Viktor V.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 12
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #42 kdy: Červenec 14, 2011, 22:55:50 »
Tak já Vám tedy také povím svůj příběh  :).

Na zákroku jsem byl začátkem dubna. Chtěl jsem už jít v zimě, ale neměl jsem peníze, což se později ukázalo jako určité vítězství, protože jsem po zkušenostech, jak dopadla (špatně) moje známá, se kterou jsem to měl absolvovat, změnil kliniku. Sice to bylo o čtvrtinu dražší, ale už jen to porovnání přístupu a taky snaha neoperovat za každou cenu (s možným rizikem), mě uklidnila, že jsem asi v dobrých rukou. Vyšetření na celý den, primářce se nelíbila ještě sítnice, tak jsem musel jít v jiný termín ještě na toto vyšetření, které by se dalo hodnotit jako méně příjemné. V bdělém stavu se přetlačujete s doktorem, který má v ruce "kontaktní čočku" velikosti ořechu, tu drží na oku a do toho pere intenzivní světlo a ještě u toho říká, kam se dívat. Vyšetření dopadlo ok a teprve potom jsem šel asi za dva týdny "pod nůž". Samotný zákrok je na 10 minut. A bolestivý nijak nebyl. Člověk si to musí hlavně porovnat v hlavě a zpětně to hodnotím tak, že zubař je násobně horší sadista. Na cestě zpět jsem asi hodinku byl světloplachý a i před sluneční brýle jsem nebyl schopen ani pootevřít oči. To ustoupilo a navečer jsem se už díval v tv na hokej  8) Bolest později žádná nebyla, jen pocit suchého oka a to slábne a po 1-2 měsíci to ani nepřijde. Měl jsem -7D/-6,5+0,5D a po dvou měsících na kontrole 0/-0,25D - tedy nic. Čeho jen lituji, že jsem na tom nebyl dřív.

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Pěšky z domu na Oravu
« Odpověď #43 kdy: Červenec 15, 2011, 12:40:06 »
teda, děkuju za příspěvky. Na laser se stále nemůžu odhodlat. Srovnání se zubařem - k tomu lezu už jen ve stavu neúnosně nateklé huby. Spolu s pavouky zabírá první příčku v žebříčku neoblíbenosti. Jakýkoli šmatlání čímsi do oka se mi jeví jen o něco méně horší... Takže uvidíme. Do teĎ jsem nosila čočky měsíční s tim, že taky nejsem asi kdovíjaká hygiena. Problém asi největší je, když do toho člověk šmátne špinavýma rukama. Ale brýle v dešti, při jakémkoli sestupu... :o periferní vidění je rázem úplně v čudu.
Tak uvidíme, třeba našetřim a odhodlám se... ???

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: