Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 rozbite koleno

Autor Téma: rozbite koleno  (Přečteno 11924 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
rozbite koleno
« kdy: Červen 28, 2011, 10:15:52 »
Skoro již tradičně, když se máme vydat na  rodinnou dovolenou, si pořídím bud vyron v kotníku,nebo  ted jsem si ,,vymysela,, natržene koleno(4 stehy) Stalo se mi  to vcera.

Potrebovala bych vedet, kdo mate zkusenosti s trznyma ranama, jak rychle se hoji.?

Mam z treku navleky na kolena, doktor rikal, že by mi to ty stehy trochu ochranilo..

 Chodim s tim do prace, neni narocna, ale koleno neohnu. V nedeli bychom chteli vyrazit  s detma na pesi cundr, deti se tesi a rozhodne chteji nekam jet, bud s nama, nebo aspon k babickam :( 

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:rozbite koleno
« Odpověď #1 kdy: Červen 28, 2011, 11:09:37 »
Pokud to nebude hnisat, tak minimálně 8-12 dní než to "bude držet" bez stehů. Na koleně je to blbý místo, kde se to napíná.
Aby to nehnisalo, patlej to tea tree olejem.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re:rozbite koleno
« Odpověď #2 kdy: Červen 28, 2011, 11:14:42 »
Dobelhala jsem do lekarny, kde mi absolutne  nedoporucili to takhlle brzo mazat. Dostala jsem typ na nejakou visnovou mast. Jak jsi psala, pockat az jestli to nebude hnisat. Ale ja jsem previt, hojim se dobre. Jen ten termin dovolene je moc blizko..

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:rozbite koleno
« Odpověď #3 kdy: Červen 28, 2011, 11:19:52 »
Dobelhala jsem do lekarny, kde mi absolutne  nedoporucili to takhlle brzo mazat. Dostala jsem typ na nejakou visnovou mast. Jak jsi psala, pockat az jestli to nebude hnisat. Ale ja jsem previt, hojim se dobre. Jen ten termin dovolene je moc blizko..

Nesmíš doktorům všechno věřit.
Višňák je dobrej až to hnisá, tea-tree je aby to nehnisalo (teda když už to hnisá, tak pomůže taky). Kup si ho v lékárně nebo v nějaké zdravé výživě, klidně ho dej na ránu neředěný, několikrát denně.

Bára B

  • Host
Re:rozbite koleno
« Odpověď #4 kdy: Červen 28, 2011, 11:52:08 »
U nás zásadně mast betadine - opravdu na bázi višňovky. mazala jsem to na psy, teď to maže tatík na pahýl prstu - do cirkulárky se nešahá...

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re:rozbite koleno
« Odpověď #5 kdy: Červen 28, 2011, 11:54:23 »
Ježuro se vší úctou, ale Teatree bych teď rozhodně nemazala, nevíš, jestli nechytíš alergickou reakci a pak bude pozdě bycha honit, na čerstvé rány tak možná na škrábance, ale ne na hluboké. Zvlášť u kolene bych neexperimentovala, jestli budou komplikace, tak to bude řešit zbytek léta.
Primář na chirurgii pokaždé radil na čerstvé "zašitiny" už třetí den klasické vepřové sádlo (samozřejmě nesolené a bez bylinek - měsíčku apod., alergie jsou častější než si lidi myslí), je to tělu nejbližší (viz třeba vepřová kůže používaná v plastice) a udržuje to ránu vláčnou a promaštěnou, což taky podporuje správné hojení s dlouhou a vláčnou jizvou.
Višňovka je taky dobrá, ale jen ze začátku, pak sádlo. Pokud hrozí nebezpečí infekce, tak betadina mast, jak píše Bára.
Když to zmažeš, tak osprchovat čistou vodou a případně  prolít roztokem betadiny (není problém mít s sebou na čundru v lahvičce).
Pokud nebudeš prolejzat křoví a neohýbat koleno na max (překračování klád, schody), tak bych to promastila a nechala krátké kalhoty, aby to látka nedráždila i přes ovaz, vzala si hůlky, aby sis mohla ulevovat a hlavně koleno hlídala a moc nekrčila, takže kratší krůčky, ideálně rovinka, na schodech styl "dřevěná noha co ji tahám za sebou" - prostě takhle čerstvé nekrčit.
Jestli se ti stehy povede natrhnout a ránu rozšklebit (i kousek), tak honem na přešití, jinak ti to sroste otevřené a náhradní nově dorostlá kůže sice taky drží, ale déle se to hojí a hodně blbě vzhledem k absenci pigmentu snáší sluníčko (minimálně pár let).
A jestli to máš větší než si myslím a na špičce kolene v místě maximálního ohybu, tak bych zvážila pobyt u babičky  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:rozbite koleno
« Odpověď #6 kdy: Červen 28, 2011, 12:39:36 »
Také při vší úctě, "týtrýčkem" matlu x let všechno včetně zákazníků a psů a s alergií jsem se ještě nesetkala.
Naopak jsem s ním vyhojila x zhnisanejch prstů na diabetickejch nohách, kde to před tím jak dlouho piplali Framykoinem, Betadinou, višňákem a bůhví čím ještě.

Krvavé koleno

  • Host
Re:rozbite koleno
« Odpověď #7 kdy: Červen 28, 2011, 14:38:38 »
...jsem si vzpomela na nazev destke hry. Sem se opovazila si sundat obvaz, abych videla, esli to nehnisa a ... posledni ctverecek je k tomu prilepenej. Malem jsem omldela hruzou, na takovy veci jsem slaboch. Nechala jsem ho tam, a nevite nekdo, když mam jit na prevaz,to mi to bude doktor chcit strhnout? Vzdyt mi to roztrha :-X no ale jak jinak se podiva jaky je stav?? Bojim bojim..

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:rozbite koleno
« Odpověď #8 kdy: Červen 28, 2011, 15:26:39 »
No když bude sestřička hodná, tak ti to navlhčí a pak teprve strhne, ale spíš strhne hned  >:D co povolí se přešije, vydensifikuje a další prosím... Jako když ti opravují káru, přebrousit, vyčistit, zavařit a jede se dál  ;D Doktor je jen servisák na lidi  >:D

Ale pochybuji že to povolí, maximálně jen strup. Pokud by to opravdu hodně hnisalo, tak by to nebylo přischlé a sundala by jsi to. Možná to ani sundávat nebudou, když uvidí že je to pěkně zaschlé, není to rudé ani moc opuchlé. Jen dají novej obvaz, vyberou 30k a budeme se těšit za týden  O:-)
tombru

Krvavé koleno

  • Host
Re:rozbite koleno
« Odpověď #9 kdy: Červen 28, 2011, 15:37:02 »
Tak mam jasno, usetrim 30 kc a nikam nejdu. Kdybych dostala otravu, postarejte se nekdo o psy. Hlavne o Esinku Janckovou, nesmi zustat sama. Je zavisla na smečce. Karu si vemte k tomu. a vubec vse psi vybaveni. :P :'(

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:rozbite koleno
« Odpověď #10 kdy: Červen 28, 2011, 15:40:22 »
Jestli tě to utěší, brácha si kdysi (spadl ze stromu na betonovej kvádr) rozvalil koleno pomalu kolem dokola včetně vazů a nezemřel...  tak ty 4 stehy zřejmě přežiješ taky >:D
Normálně to osprchuj a čtvereček upadne sám.

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re:rozbite koleno
« Odpověď #11 kdy: Červen 28, 2011, 15:43:28 »
Přilepený čtvereček odmoč Betadinou. Nebo ti to odmočí u doktora.
Jinak bych se přikláněla k návodu od Martiny. Sádlo je bezva, Betadina tekutá i mazací taky. TTO spíš na drobnější poranění. Hezkou dovolenou.

Tombru nestraš zraněné!!!  >:D

Krvavé koleno

  • Host
Re:rozbite koleno
« Odpověď #12 kdy: Červen 28, 2011, 15:46:07 »
Ty nechces Esinku Zlejancu? Vis jak si vedle ni pripadam statecna? Pesacka ti nedam, nezaslouzi si,aby ho Vikizna blila po castech ze zaludku.
No nic,asi to fakt budu muset prezit. >:D O:-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:rozbite koleno
« Odpověď #13 kdy: Červen 28, 2011, 16:02:31 »
Esinku fakt nechci, mám toho doma na živení až dost... a Pesíček je na zkrmení málo...tak se snaž, ať přežiješ ;D

Offline filmz

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 1
Re:rozbite koleno
« Odpověď #14 kdy: Červen 28, 2011, 17:59:02 »
U nás doma se zase nedá dopustit na mastičku Hemagel, takže doporučuji ;)
MonikaZ a beauceronka Arka z Lesovny "Darra"

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: