Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Spondyloza

Autor Téma: Spondyloza  (Přečteno 16779 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Spondyloza
« kdy: Červen 13, 2011, 14:43:41 »
Ahoj! Nemáte někdo nějaké zkušenosti se spondylozou  - srůstáním obratlů u psů?   :o

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Spondyloza
« Odpověď #1 kdy: Červen 13, 2011, 15:30:11 »
Měla ji před lety naše velká kníračka. Ona byla smolařka a měla toho víc - v jednom roce roztříštěná zadní noha, tím pádem značně nestandartní pohyb. Spondylózu diagnostikoval dr. Ekr zhruba v sedmi letech(?). Vynechali jsme obrany, postupně i větší zátěž, časem začala denně dostávat prášky proti bolesti, s těmi zvládala běžné procházky do 12ti let a vypadala spokojeně. Bylo to o vypozorování, co jí dělá a nedělá dobře - plavání bezva, ale neprochladnout, vynechat hrátky se psema, protože nárazy a zběsilé lítání taky nebylo dobré. Nejhorší bylo ji krotit, protože byla tvrďačka a sama by se dokázala odrovnat, navíc se nechtěla nechat vyšoupnout mladou fenou, tak se snažila s ní držet krok. Prostě myslet musí člověk... 

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spondyloza
« Odpověď #2 kdy: Červen 13, 2011, 16:12:52 »
Díky za zkušenost!
Já byla před rokem s Cedroněm na rtg a když už byl pes v sedaci, zrentgenovali ho z gruntu. Spondylozu veterinář diagnostikoval - vznikající srůst nad 4. žebrem od zadu  (takhle to neřekl, ale já si to podle toho pamatuju :))
Zakázal mi obrany a já se podle toho zařídila, bohužel Cedrik je magor a svou pravidelnou dávku skoků, nárazů a obratů ve vzduchu si vynucuje aspoň tím, že kolem mě začně skákat a hrát si na "jakomondioring" :-X  Pořád přemýšlím, jak ho zaměstnat, aby unavil tělo i mysl, aby se vybil a neubližoval si...

Před tím rokem, možná i ještě teď  z jara neměl Cedrik žádný problémy, teď se mi zdá, že ho ty záda možná bolí. Dokonce 3 dny nežral, u veterináře dostal zázračnou injekci a ještě večer se nabaštil. Když jsem se zeplata , co to bylo, řekli mi, že psí brufen a že za nechutenství možná mohla právě spondyloza.

Tak uvidíme, co bude dál, každopádně dostane obleček a já začnu pozorovat :)

 

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spondyloza
« Odpověď #3 kdy: Červen 13, 2011, 16:15:56 »
... do 12ti let a vypadala spokojeně.

Tak to je můj sen!!!  :)

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Spondyloza
« Odpověď #4 kdy: Červen 14, 2011, 08:09:45 »
Ona byla taky cvok. "Vraždění" vlastních členů rodiny bylo na denním pořádku. Taky mě lovila. Když jsem myslela na něco jinýho (např. houpala kočár na zahradě a přemýšlela, co honem stihnu, až konečně pasažér usne), přes půl zahrady se opatrně plížila, fixovala pohledem, schovávala za stébla trávy, na závěr mohutný skok, náraz, ... modřina na zádech.  >:D Měla srostlé 2 obratle úplně, na několika dalších výrůstky. Brala Pyroxikam, později Movalis, vždy k tomu i něco na ochranu žaludeční sliznice. Ale to už si nepamatuju. Bude to 9 let co není...
Nejhorší bylo, když jsme v jejích 8 letech pořídili Fancy (to jen pro případné pamětníky) a ona s ní chtěla držet krok a později už to nešlo.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spondyloza
« Odpověď #5 kdy: Červen 14, 2011, 16:26:56 »
Tak  to muselo být hezký, když se velká černá kníračka snažila schovat za stébla trávy ;D :)

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Spondyloza
« Odpověď #6 kdy: Červen 14, 2011, 16:48:41 »
Stálo velký úsilí zachovat vážnou tvář a "nevidět ji". Měla z toho takovou radost, že i ty modřiny stály za to.

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Spondyloza
« Odpověď #7 kdy: Červen 14, 2011, 17:16:27 »
Jinak na unavení jednoznačně stopy. Postupně pěkně dlouhý, starší, hodně lomů, oblouků,... Vyžadovat přesnost a pomalý postup. To dokáže unavit i hyperaktivce.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spondyloza
« Odpověď #8 kdy: Červen 14, 2011, 19:55:12 »
To je pravda! Já mám stopy moc ráda, hrozně mě baví, ale taky se stále učím, i když teoreticky je všechno jasné ;D.
No, asi oprásím stopovačku ^-^


K tomu vážnému výrazu - já se ho snažim zachovat vždy, když pes vezme do huby housku a zatřepe s ní, aby jí zlomil vaz a ona se mu necukala, až jí bude žrát ;D

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Spondyloza
« Odpověď #9 kdy: Červen 14, 2011, 20:48:13 »
Jo to je taky dobrý.  ;D Ginnda šlohne housku, zdrhne kamsi do kouta a chce ji sežrat. Já ji jdu z výchovných důvodů zabavit, ona stiskne čelisti, "výhružně" vrčí a já v záchvatech smíchu nejsem schopná tu zatracenou hubu otevřít. Neřešitelná situace. Jo jo, je s nima sranda.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Spondyloza
« Odpověď #10 kdy: Červen 14, 2011, 20:55:39 »
No a teď si představte, že vám tu housku "vraždí" 30 cm pidipes, kterej je málem menší, než ta houska....  ;D ;D Nebo když si stejnej pidipes hraje s dvoulitrovou PETkou...  :D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Spondyloza
« Odpověď #11 kdy: Červen 14, 2011, 21:34:46 »
Ty máš pidipsa? :o Jinak taky dobrý.  ;D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Spondyloza
« Odpověď #12 kdy: Červen 14, 2011, 21:37:20 »
Ty máš pidipsa? :o Jinak taky dobrý.  ;D

už bohužel ne  :'(
ale byla s ním sranda  :D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Spondyloza
« Odpověď #13 kdy: Červen 14, 2011, 22:12:14 »
Joo, to já taky dostávám záchvaty smíchu, to se pak to fuj špatně vyslovuje :-D:-)))

Bára B

  • Host
Re: Spondyloza
« Odpověď #14 kdy: Červen 15, 2011, 11:07:01 »
Lenko, jak to vypadalo v pokročilejším stadiu? Dneska jsem byla s Baltou u veta (taky u Ekra, ale vyšetřoval jiný). RTG dost strašný - až na malý kousek hrudní páteře všude výrůstky. Několik obratlů má úplně srostlých.  :'( v září mu bude 13. Dostal  Movalis na měsíc, pak prý se uvidí. Normálně lítá a chodí, žere, atd. Na zadní začal pajdat - "baletí" kyčlema, dokonce si ukopal zadní dráp do krve. Dřív jsem mu do hradce občas přivezla Andulku, aby si pohráli, to nám vet zakázal.
Jak si to řešila u starého psa? Chci mu to nějak ulehčit, ale i vet říkal, že neví - může přestat chodit, může chodit s obtížemi... :'(

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: