Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 tahání versus volný pohyb

Autor Téma: tahání versus volný pohyb  (Přečteno 8048 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline trektomik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 2
tahání versus volný pohyb
« kdy: Červen 12, 2011, 01:27:26 »
ahoj,tak po dnešku jsem znejistěl zda mám absolvovat můj první dogtrek v jeseníkách a to strejdu šeráka.....můj Deer (NKO) se mnou chodí od malinka....ale vždy na volno...já 30 KM on tak 5Okm na volno...sem tam sem tam...je to prostě nadšenec.A proto se ptám...teda neee...tady popis mé první včerejší zkoušky (dle pravidel doktrkingu) já na kole a pesan v postroji (starej stopařský postroj)...zkrátka jsem mu poprvé v jeho životě omezil pohyb v lese...a on...hmmm..15 kilometrů mě na tom kole táhnul jako magor......u nás je to samý kopec a já mám dva metry a DOBRÝCH STO KIL...tak mám obavu zda se mi to milované zvířátko neuštve na prvních 10 km trasy a ještě větší obavu zda mě to milované zvířátko dedotáhne do cíle po zádech z prosbou v očích o rychlou záchranou pomoc pro svého páníčka....to jest můj dotaz...jak říct 4 letému poslušnému a hyperaktivnímu psu který zná vodítko jen kvůli polici...že má jít 95 kiláků uvázaný ke svému živiteli a neuštvat ho a nebo sebe...děkuji

Bára B

  • Host
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #1 kdy: Červen 12, 2011, 13:21:22 »
Já mám tahače naučený při chůzi z kopce povel "za mě" - jinak bych přišla o kolena. Do kopce je tah fajn, pokud i po rovině pes žene, vezmu ho k noze a jde u nohy.  Mám haskouny, který víceméně spíš běhají, než trekují, ale po pár km na treku a ve společnosti kultivovaněších psů si zvykli na i turistické tempo ;) Zkuste nacvičit chůzi na vodítku pěšmo bez kola - když připnu psy ke kolu, taky vyrážejí a nějaký knoze je ani nenapadne  ;D ;D ;D

Offline trektomik

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 2
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #2 kdy: Červen 12, 2011, 20:07:37 »
jj dík za radu....je fakt že asi musím natrénovat pěšmo než na kole...to mi nenapadlo....povel za paty už asi týden trénuji (jsem vyčet taky tady někde)....jen miláček nějako pořád nechápe proč mu mám zaclánět v tak krásných výhledech....cvičím tak že jdu lesem nějakou úzkou pěšinkou nejlépe mezi křovím nebo maliním a poveluji za paty a chválím......tak takle mu to jde ale na širší cestě to prostě ne a ne pochopit.....máte nějakou dobrou radu jak tohle cvičit...díkes

Erája*

  • Host
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #3 kdy: Červen 12, 2011, 20:09:32 »
Ano, nech to na to, až to budeš potřebovat, to ti to pujde od srdce a milý psíček velmi rychle pochopí ;-)

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #4 kdy: Červen 12, 2011, 23:02:16 »
Bych řekla spíš od ruky ;D

Bára B

  • Host
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #5 kdy: Červen 13, 2011, 09:14:13 »
JJ, toto půjde pak rychle ;D ne, vážně - když jdu a chci aby šel za paty, vodítkem ho prostě za ty paty dostanu a pokud chce předemě, jednoduše mu do cesty nastavím nohu (jako zábranu, ne aby se přerazil. ) - když chce stále přede mě, jednoduše ho tou nohou trochu zatlačím dozadu - ne nakopnout, zatlačit!

Erája*

  • Host
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #6 kdy: Červen 13, 2011, 09:21:22 »
Když jde o život (vyhlídky, skály apodobně), tak ho klidně i kopnu. Samozřejmě tak, aby neskočil vyděšený dolu. Nebo přišlápnu packu. nebo náááhodou zatočím vodítkem vedle sebe tak, aby si do něj naběhl čumákem.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #7 kdy: Červen 13, 2011, 09:26:09 »
Máme hole v ruce a neváháme je použít >:D

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #8 kdy: Červen 13, 2011, 09:48:49 »
Cha, taky jsem nevedel, jak na to. Kdyz jsem pak ale slejzal v noci potme z Husa dolu k Blanici, slo to najednou uuuplne samo od sebe... O:-)
« Poslední změna: Červen 13, 2011, 09:50:39 od zbynek »
Zbyněk + Ārya

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #9 kdy: Červen 13, 2011, 10:04:12 »
V méně vypjatých okamžicích poslouží na vysvětlení mapa v ruce, když mám dost a skopec je prudký, čuba sama pochopí, že radši nemá nic zkoušet a čumák zpoza mě nevystrčí.

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #10 kdy: Červen 13, 2011, 21:28:06 »
Nejhorší je, když si fena sama zavelí "za paty" a ono je to do kopce a chceš aby táhla ;D
No ale už se nám to nestává ;D Přišla na to, že jinak se do stanu k hojnosti žrádla a spánku nedostane :D

Offline Loganka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 34
  • Souhlasu: 0
  • BAF!!!
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #11 kdy: Červen 14, 2011, 13:47:20 »
V méně vypjatých okamžicích poslouží na vysvětlení mapa v ruce, když mám dost a skopec je prudký, čuba sama pochopí, že radši nemá nic zkoušet a čumák zpoza mě nevystrčí.
mapa je vyborna - jeste kdyz je v obale, tak to krasne pleska pres cumak (kdyz se tam nahodou objevi i po raznem povelu paty, coz se vyskytne maximalne jednou za dogtrekking), ovsem my pratele prirody nepohrdneme ani dobre rostlou koprivou ci roztomilym proutkem :-)

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #12 kdy: Červen 14, 2011, 14:14:47 »
No právě, my přátelé přírody netrháme proutky ani léčivé kopřivy (navíc bez rukavic).  >:D V nejhorším klacků všude dost.

Offline Juliána

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Souhlasu: 3
  • Bero & Shadow
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #13 kdy: Červen 14, 2011, 22:24:20 »
Srstku na vás, na všechny! Taková upřímná doznání. :-D

Offline Loganka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 34
  • Souhlasu: 0
  • BAF!!!
Re: tahání versus volný pohyb
« Odpověď #14 kdy: Červen 15, 2011, 16:22:53 »
Srstku na vás, na všechny! Taková upřímná doznání. :-D
no Julo je to tezky vyber pri volbe vycvikovych metod, budto Srstku nebo Chocholouska ;-)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: