Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 funkční triko

Autor Téma: funkční triko  (Přečteno 11332 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
funkční triko
« kdy: Červen 03, 2011, 23:56:23 »
Mám trošku off topic otázku :-) manželův tatík je i ve svém věku velmi aktivní turista ale má jeden problém, strašně se potí. A když říkám strašně tak myslím opravdu strašně. Chci mu koupit funkční triko, ale nějak nevím jaké. Já používám termo prádlo, aby mi nebyla zima :-) a nevím jaké vybrat pro někoho komu je hodně teplo a hodně se potí.
zatím jsem vybrala tohle
http://www.mall.cz/termopradlo-kratky-rukav/sensor-kratky-rukav-coolmax-fresh-pansky:ranking
používáte někdo? nebude mu zima, když se v tom hodně zpotí?
Díky :-)

Bára B

  • Host
Re: funkční triko
« Odpověď #1 kdy: Červen 04, 2011, 13:49:59 »
Já začínala na Moiře, teď se mi jako nejlepší osvědčila značka Devold - na rozdíl od Moiry je to přírodní materiál, není v něm vedro a když se v něm spotíš, nesmrdíš hned jak velbloud (problém u Moiry).  ;)

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: funkční triko
« Odpověď #2 kdy: Červen 04, 2011, 14:11:29 »
a když se v něm spotíš, nesmrdíš hned jak velbloud (problém u Moiry).  ;)
hmmmm, kde se sežene sprej pohlcující velbloudí smrad?  :'(

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: funkční triko
« Odpověď #3 kdy: Červen 04, 2011, 18:25:02 »
Na velbloudí smrad je nejvhodnější aplikovat hroší smrad. Tím to přebiješ ;)

U toho trička bych ale určitě nešel do černé barvy. Víc táhne sluníčko.


Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: funkční triko
« Odpověď #4 kdy: Červen 04, 2011, 18:53:09 »
u mě je jednoznačně nejlepší Craft

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: funkční triko
« Odpověď #5 kdy: Červen 04, 2011, 19:16:32 »
Já jsem vyzkoušela Jitex (je levnej, ale nic moc, je to hadr průhlednej), Moiru (lepší) a teď mám za celých 5 Kč ze sekáče něco co má na švu napsáno Polartec, firmu výrobce za krkem to má ustřihlou a je to bomba...suchý furt (a že jsem se v kopcích v tom hicu na Vysočině potila fest), jestli smrdí po hrochovi či jiné havěti musí posoudit jiní, já mám chronickou rýmu.
Je černý a nezdá se mi, že by to slunko nějak moc tahalo...je fakt příjemný.

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: funkční triko
« Odpověď #6 kdy: Červen 05, 2011, 12:21:54 »
Ked mu je teplo tak je moira & spol. IMHO dost nevhodna.
Telo sa ochladzuje odparovanim potu a ked ten pot rychle odvedies tielkom, tak uberas z chladenia.
Mam aj rychloschnuce aj "mokre" tielka a ked je horuco, v tych "mokrych" sa beha lepsie.
Mam napr. toto, je super (az na cenu): X-Bionic Energizer Light U-Tank

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: funkční triko
« Odpověď #7 kdy: Červen 05, 2011, 12:39:09 »
To s tím chlazením "mokrým" trikem mi na trek úplně vhodné nepřijde - do kopce se zpotíš a cestou z kopce ti pak nastydnou záda.. Takže za mně: úplně nejlepší a bohužel i nejdražší je icebreaker. Cena závratná, ale zas fakt vydrží a ani po týdnu nonstop nošení nebývá cítit (ověřeno na horách). Podobný materiál by měl být i již zmíněný Devold. Craft a Sensor jsou taky fajn co se týče odvodu potu, cítit jsou druhý den. Klasická modrá moira je možná nejprodyšnější, ale mně tedy přijde nejmíň příjemná na tělo a hlavně večer je ta vůně fakt nelibá.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: funkční triko
« Odpověď #8 kdy: Červen 05, 2011, 12:44:00 »
Problém je právě v tom, že se hrozně zpotí a pak stačí aby ho trochu ofouklo a je nemocný. Teď se trápil asi pět týdnů a vypadalo to, že skončí se zápalem plic. Chodí denně, v podstatě za každého počasí a já myslím, že je to prima a, že by bylo jen hůř, když by se ze strachu před nemocí nebo právě kvůli nemoci přestal hýbat a tak bych mu ráda nakombinovala oblečení tak, aby byl v co největším suchu a teplotní pohodě v zimě, v létě. Letním trikem chci začít  :-)

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: funkční triko
« Odpověď #9 kdy: Červen 05, 2011, 13:05:03 »
jazzinka:
No chladit mokrym bavlnenym to zrovna nie :)
Ale napr. ten X-Bionic (Light) co mam na behanie je super, mokre su len niektore miesta, tym sa telo chladi, zvysok je suchsi.
Mam aj vyssie spominany Craft, Zero Extrem verziu s dlhym rukavom a tiez som spokojny, tepelna pohoda oproti moire je IMHO o dost lepsia.
X-Bionic mi viac vyhovuje ked je fakt teplo, ten Craft v prechodnych obdobiach a ako zakladna vrstva v zime.

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: funkční triko
« Odpověď #10 kdy: Červen 05, 2011, 17:44:33 »
Já s funkčním prádlem moc zkušeností nemám, poněvadž na sobě bohužel nesnesu nic těsnýho  :( , ale taky myslíte, že na barvě vůbec nezáleží[quote
Je černý a nezdá se mi, že by to slunko nějak moc tahalo
[/quote]

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:funkční triko
« Odpověď #11 kdy: Duben 22, 2012, 08:41:29 »
Máte někdo zkušenosti s trikama klimatex nebo jak tu nekdo psal, ze icebraker je hodne dobrej - http://eshop.icebreaker-outlet.cz/bf150-atlas-tank-w/zb-15899/  nebo http://eshop.icebreaker-outlet.cz/int150-sprite-racerback-tank-w/zb-22062/?
 Než si udělám půldenní výlet vlakem do prodejny, tak abych věděla, zda to má vůbec smysl.
Blbý je, že prostě nesnesu nic s rukávama, maximálně takový ty "křidýlka" jak je kousek látky přes rameno, což obecně u funkčních výrobců moc nefrčí a navíc to stojí stejně jak věci s rukávem:)

A další věc - má tohle oblečení aspoň trochu smysl i bez funkční podprdy? To sem sice jednu sehnala, ale docela taky zasmrádá od potu, tak jestli pak není jedno, jestli nezasmrádá i obyč...

Zatím to mám tak, jak se psalo někde výš - dokopca se zpotím, z kopca ofouknu, bavlněný triko mám hned mokrý a pak už je mokrý furt, tak možná do jednoho nebo dvou trik bych zainvestovat mohla...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:funkční triko
« Odpověď #12 kdy: Duben 22, 2012, 09:38:55 »
:D z klimatexu mám funkční spodní prádlo + triko bez rukávů, na treky používám jen to spodní prádlo... na to dávám triko s dlouhým rukávem Icebreaker... Ještě mám doma funkční triko Forest Profi, nikde jinde jsem ho neviděla, lesáci to každoročně fasují v práci a to je podle mě zatím nej, dokonce bych řekla lepší, než Icebreaker. Určitě je dobrý si na trek něco podobnýho pořídit.

Offline Mawenzi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 97
  • Souhlasu: 0
Re:funkční triko
« Odpověď #13 kdy: Duben 22, 2012, 09:44:31 »
a idealne obepnuty, aby to fungovalo, ze...

Erája1

  • Host
Re:funkční triko
« Odpověď #14 kdy: Duben 22, 2012, 16:42:04 »
Já jsem maximálně spokojená s jitexem! beru si funkční a přes to obyč triko, to v hospodě svléknu a suším a měním, spodní je během chvíle suhé.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: