Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 krmení na dogtreku

Autor Téma: krmení na dogtreku  (Přečteno 45878 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #45 kdy: Květen 05, 2011, 09:43:01 »
jo, KPO jako cyklista znam - VYBORNE stranky

a chleba se sadlem, skvarkama, mirne oslolene, trocha cibulky - to je mňamka, a taky genialni potrava
dietologicky vzato: sacharidy se strednim glykemickym indexem, doplnene spoustou energie, neco mineralu a vitaminu...
na to se da jet - dlooouho, bez ztraty sebe sama
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Kukačka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 1
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #46 kdy: Květen 05, 2011, 09:45:12 »
Jo, treba na minulou Stezku vlka jsem tahla v baglu prazdy 6 litrovy barel. Nevyuzila jsem ho.

V řádech psich spřeženi byval takovy pekny dovetek: Za všech okolností musí převažovat zdravý selský rozum a sportovní duch!!
V tom případě nechápu ten rozum? - kdo rve do batohu prázdnej 6 litrový barel, nevyužije ho a jde s ním trek??  ::)  ;D

Bára B

  • Host
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #47 kdy: Květen 05, 2011, 09:52:14 »
nebylo to náhodou pravidlo vykázat objem nádoby na počet psů??? - ten šílenej barel?

Offline Kukačka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 1
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #48 kdy: Květen 05, 2011, 10:30:06 »
No to chápu, ale to už bych raději každýmu dala do batůžku 0,5l flašku s vodou a sobě do batohu 2l. Protože představa, že si zaberu batoh prázdným 6l barelem mne přijde šílená  ;D ::).

Šárka Mik

  • Host
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #49 kdy: Květen 05, 2011, 10:38:42 »
No ale vis jak pekne to vypada? Maxibagl a ja ho nesu jako nic, protože ma tak max 8 kg. Ted na Krusky se mi povedlo mit 6 kg.

A k tomu kolabovani psa, jak psal Honza, tak me se jeste neprihodilo, aby mi psi za chuze zalehli a nechteli jit dal. Vzdy  sli s ocasama hore, zajimali se o okoli, čuchají si v mezich voditek, nikdy nevypadali schliple. Takze muzete zachovat klid.

Offline Psymorf

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 166
  • Souhlasu: 12
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #50 kdy: Květen 11, 2011, 21:37:35 »
fajn debata jeste jeden dotazek
jak je to s vitaminem C u psů?
obecně platí že lidi se jím předávkovat nemůžou a co psiska ?
Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou. Turgeněv

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #51 kdy: Květen 11, 2011, 21:46:57 »
ve skutečnosti se můžou vysokýma dávkama předávkovat i lidi (ne na smrt), takže všechno s rozumem. Předpokládám že do psa nerveš kilo pomerančů denně.

Psymorf1

  • Host
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #52 kdy: Květen 12, 2011, 07:11:41 »
nervu jen jsem zvědavej, jak moc je člověk - pes podobnej ;-p

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #53 kdy: Květen 12, 2011, 09:51:07 »
Psi a vetsina zvirat si vitamin C vyrabi sama. Clovek behem vyvoje o tuhle schopnost prisel. Neni nutne davat psovi citrony a celaskon

Na druhou stranu, u cloveka se vyvinul vynikajici mechanismus na regulaci teploty - poceni. Psi to zdaleka tak dobre neumi. Pri poceni se ale ztraci velke mnozstvi vody a mineralu, proto je clovek musi doplnovat v daleko vetsi mire, nez pes.

Proto je dulezitejsi psa chladit (polivat, nechat ho namacet), nez do nej lit vodu - on ji nevypoti.

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #54 kdy: Květen 12, 2011, 10:42:23 »
U mě to funguje tak, že krmím víc večer před trekkem, ráno pes nic nedostane, max. mňamku - kus sýra, masa, . . . Bojím se torze a taky zastávám názor, že nažraný pes = líný pes, má si lehnout a v klidu trávit. Jen jednou jsem dala před midem žrádlo a ten zhnusenej výraz Uzi, že má chodit, bych vám přála vidět :) A já si pak polovinu trati rvala vlasy z hlavy, jestli jsem jí neublížila . . .
Vody tahám celkem 3 l - 1,5 l sladké vody (pro sebe) a 1,5 l obyčejné vody pro psa. Uzi pije hodně, na trekku ještě mnohem víc, takže vodu doplňuju tak 2 - 3x a Uzi pije skoro ze všech potoků a rybníků, které potkáme.
Na trati jíme obě spolu, tzn. dávám jí desátky skoro ze všeho, co jím. Kus masa nebo sýra z oběda, kus sušenky ze svačiny, atd. Protože skoro vždy bivakuju, dostane k večeři granule, co jí celý den táhnu v batohu. Většinou si nechávám kus na druhý den, jako motivaci. Nebo někdy nosím sušené maso.
Ten doporučovaný špek je určitě fajn, ale radši bych ho dala jen psovi který je na něj zvyklý.

Protože Honza chodí se starší NO, která má dysplazii, dáváme našim holkám před trekkem a po trekku doplněk stravy, jako je např. od Giomu L-karnitin aktiv. Zkusili jsme toho víc, ale nemám pocit, že by to zjistitelně fungovalo - můj názor je takový, že pokud to nepomůže, aspoň to neublíží. U mladého zdravého zvířete myslím nic není potřeba. Vyzkoušeli jsme taky rehydratační roztok od RC.
Šárce závidím, že si její psi nikdy nedali pauzu. Uzi to dělá pravidelně druhý den, kdy pár km před cílem začíná stávkovat a já se jen můžu dívat na to, jak mi soupeři jeden za za druhým mizí ze zorného pole :) Ale paní se prostě rozhodne, že je moc horko a je moc unavená, tak holt musíme hajat :) Beru to tak, že ona by mohla jít celou noc, to nezvládám já, tak druhý den děláme pauzy zase kvůli ní :D Občas pomůže pořádně ji polít vodou, ale když je moc horko, zvedne se, až sama uzná za vhodné.

Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #55 kdy: Květen 12, 2011, 16:29:18 »
Já mám zase psa, co pít moc nechce ...takže vodu někdy donesu do cíle...
Ráno nežere - nechce, po cestě dostane max. rohlík, večer si dá granule, a pak žere až v kempu (druhý den zase ve znamení rohlíkových jednohubek a semtam něco vyloudí ;) )

Né, že bych mu nechtěla dopřát jídlo častěji, ale on se nad vším tak ofrňuje a od misky se otáčí s výrazem : "Dejto, prosimtě, pryč, nevidíš, že mě tím otravuješ?!"  ;D

Jinak, i on má dysplázku, doplněk dostává ale celoročně:(
« Poslední změna: Květen 12, 2011, 16:31:36 od TerCedrici »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #56 kdy: Květen 12, 2011, 16:30:35 »
Na druhou stranu, u cloveka se vyvinul vynikajici mechanismus na regulaci teploty - poceni. Psi to zdaleka tak dobre neumi. Pri poceni se ale ztraci velke mnozstvi vody a mineralu, proto je clovek musi doplnovat v daleko vetsi mire, nez pes.

Proto je dulezitejsi psa chladit (polivat, nechat ho namacet), nez do nej lit vodu - on ji nevypoti.

Sice se nepotí, ale dost vody vydejchá, když "zapne chladič"...

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #57 kdy: Květen 12, 2011, 17:15:33 »
S tím polejváním opatrně, ne moc studenou vodou ať mu nepřivodíte třeba zánět ledvin. Dobře ochladí i teplá voda, protože chladí hlavně svým odpařováním. Studenou vodou mu přivodíte jen tepelný šok. Takové čáchnutí rozpáleného psa do ledové lesní tůně se vám může za pár týdnů šeredně vymstít.

Takže pokud už pes začíná ve vedru kolabovat (začíná sem tam zakopávat, nebo divně kývat zadkem, případně při chůzi najednou škrkat drápkama o zem jak začíná tahat zadní nohy) , tak do klidu a rychle do stínu a chladit tlapky, případně opatrně hlavu a po trochách dávat opakovaně napít.

Je to hodně individuální, stačí i půl hodiny dusna před bouřkou a pes co jindy ujde hromadu km ve vedru dokáže odpadnout. Proto vždy nějakou vodu sebou, nikdy nevíte kdy to může přijít a někdy i pár km může být zatraceně dlouhých....



 
tombru

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #58 kdy: Květen 12, 2011, 18:22:37 »
No mě občas ještě čuba zpomaluje či netáhne, když je unavená psychicky- tj. otrávená, že se jde relativně pomalu a zároveň nelze čuchat moc okolo ani si pobíhat.  Vyřeší to nejlíp společnost dalšího psa nabo nějaké zabavení.Tuším, že na druhém otovi jsem se s ní musela na 45. km přetahovat o klacek, aby madam získala nějakou energii :-) Jí by nejspíš vyhovoval rychlý přesun start- cíl, ovšem nemá běhavou paničku. ;D Jinak krmím obdobně jak Uzi- víc večír, na trati průběžně ( brávám pro nás obě bu´d špek - nikoliv špeka  ;D nebo tučnej sejra). večír grancle a pro jistotu nějakou tu masovou kapsičku na ochucení vody, kdybych měla pocit, že nepije tolik, co by potřebovala.
« Poslední změna: Květen 12, 2011, 18:24:21 od Hyena »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení na dogtreku
« Odpověď #59 kdy: Květen 12, 2011, 18:52:16 »
jsem ráda že nejsem jediný pako co si se psem na treku hraje s klackem  ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: