Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 krmení na dogtreku

Autor Téma: krmení na dogtreku  (Přečteno 44451 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
krmení na dogtreku
« kdy: Květen 03, 2011, 12:00:23 »
dáváte pejsovi před/na/po výkonu nějaké psí "jontáky"???

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
krmení na dogtreku
« Odpověď #1 kdy: Květen 03, 2011, 12:12:07 »
zavodnovat psa behem vykonu je dulezity, hlavne v letnich mesicich... ale dogtrekking je spis takove dlouhe venceni (pro nas, nebehame), takze davam max pred startem polivku ze susenyho masa, na trase pes coby lachtan vymeta kazdou louzi, potok, cokoliv s obsahem H2O. Pri pauzovani miska s vodou (pokud nejsi rozplacla u vody), totez na bivaku - voda, zradlo a klid... v cili polivka ze susenyho + granule :) jinak jeste jako "jontak" behem trasy semtam kousek speku, eidamu, piskoty...

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
krmení na dogtreku
« Odpověď #2 kdy: Květen 03, 2011, 12:17:22 »
a cim krmite???...normalne mi psi dostavaji maso a granule se mi moc davat nechce....

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
krmení na dogtreku
« Odpověď #3 kdy: Květen 03, 2011, 12:25:05 »
no, maso ti v letnich trecich asi zrovna moc nevydrzi...leda zkusit to suseny nebo granule... ja na treku krmim zatezovkou Ankou/Brit Care a susenym, ale to spis micham do vody na piti...

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
krmení na dogtreku
« Odpověď #4 kdy: Květen 03, 2011, 12:29:08 »
myslela jsem právě na nějaké to sušené......živé maso by bylo jak casovaná bomba :)))

Gabi

  • Host
krmení na dogtreku
« Odpověď #5 kdy: Květen 03, 2011, 12:56:52 »
A dáváte psům něco na regeneraci svalů?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
krmení na dogtreku
« Odpověď #6 kdy: Květen 03, 2011, 13:00:53 »
pokud to nebezis cele nonstop, tak pro ty psy je to opravdu jenom trochu delsi prochazka, takze regeneraci svalu potrebuji maximalne tak majitele :)

Psymorf1

  • Host
krmení na dogtreku
« Odpověď #7 kdy: Květen 03, 2011, 13:40:52 »
když jde o vitamíny fungují na psiska věci jako hroznový cukr a spol to samé co pro lidi ?
Já se domnívám že ano, ale kolega mi tu vytrvale tvrdí že ne tak bych rád znal nějaký odborný názor. ;-p

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
krmení na dogtreku
« Odpověď #8 kdy: Květen 03, 2011, 14:13:15 »
Na agility zavodech pouzivam Aptus Nutrisal (pro psy - http://www.aptuspet.com/products_cz?productgroup=10367436&product=10420854), kde hlavni slozkou je glukoza (60%), tj. hroznovy cukr.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
krmení na dogtreku
« Odpověď #9 kdy: Květen 03, 2011, 15:02:35 »
když jde o vitamíny fungují na psiska věci jako hroznový cukr a spol to samé co pro lidi ?
Já se domnívám že ano, ale kolega mi tu vytrvale tvrdí že ne tak bych rád znal nějaký odborný názor. ;-p

pes není člověk. glukoza mu pomůže jen ted hned okamžitě, těsně před kolapsem. Jinak čerpá "výhradně" z tuků.

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
krmení na dogtreku
« Odpověď #10 kdy: Květen 03, 2011, 15:10:23 »
když jde o vitamíny fungují na psiska věci jako hroznový cukr a spol to samé co pro lidi ?

Mozna trochu hledat

Neeee, psi z potravy moc cukry nevyuziji (vyrazne mene nez clovek); preci jen po lese casto cukry nebehaji :)
cukry v teto forme snad jedine pri akutnim totalnim vycerpani, do kapacky apod...

coz na treku nehrozi (dlouhodoba zatez) - tam se hodi ty tuky (a pro lidi taky)

iontaky snad,
ale zase je tu zasadni rozdil v poceni (chlazeni) psa a cloveka
lidi proste poti sul(soli), kterou je treba vracet.
A psí jazyk slanej neni :D
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
krmení na dogtreku
« Odpověď #11 kdy: Květen 03, 2011, 17:51:02 »
Krmím normálně (na cestu sušený maso) + nějaký ty mňamky (spíš aby na mě pes hladově nečuměl, když sama svačím). Ve vedru sakra hlídám pitný režim a krom pití z potoků atd. dělám "polívčičku" (sušený maso nebo nějaká ta kapsička do vody) a valím do nich tekutin co se vejde.

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
krmení na dogtreku
« Odpověď #12 kdy: Květen 03, 2011, 18:22:01 »
coz na treku nehrozi (dlouhodoba zatez) - tam se hodi ty tuky (a pro lidi taky)
Pro lidi taky?? No ja to u ludi vidim skor na sacharidy...

Psymorf1

  • Host
krmení na dogtreku
« Odpověď #13 kdy: Květen 03, 2011, 19:44:12 »
preci jen po lese casto cukry nebehaji :)
 

hmmm možná něž hledat by stačilo zapřemýšlet tohle mně nenapadlo ;-p a co se týká slanosti jazyka to jsem netestoval tak ti budu věřit :-)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
krmení na dogtreku
« Odpověď #14 kdy: Květen 03, 2011, 19:52:03 »
U lidí dost záleží na co jsou vytrénovaní, ale trek by měl být dlouhodobá aerobní zátěž, tedy ideál na spalování tuků. Samozřejmě dodané sacharidy se spálí přednostně a krátkodobě zvýší výkon (jsou "rychlejší" než tuky). U člověka to vidím na dodávání obojího podle toho o co si tělo řekne.
Psa ráno před trekem nakrmím (granule), na trek beru tvrdý sýr (nebo špek), dávám přes den. Večerní krmení oddaluju do tmy, občas podle toho kde jsme krmím až v cíli. Když bivakuju, samozřejmě předtím krmím (granule), při dlouhém bivaku nakrmím trochu i ráno hned po probuzení. Doma taky krmím masem (Vetamix).

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: