Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 bivak

Autor Téma: bivak  (Přečteno 20748 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
bivak
« kdy: Květen 02, 2011, 08:51:34 »
zdravim vespolek :)

jsem se nejka zprcila a zkusim prvni DT vysocinou. Co mi ale neda spat je to jak vyresit spani. Vetsinu noci v prirode jsem prospala pod sirakem, tudiz na to myslim i ted. Ale co se psem?? asi mu vemu nejakou deku, ale co kdyz bude celou noc hlidat a nevyspi se poradne nikdo znas???....Stan se mi brat nechce, nehlede na to ze cuba bude hlidat i ve stanu.....jak jste na tom vy????.....díky za rady :)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: bivak
« Odpověď #1 kdy: Květen 02, 2011, 10:25:02 »
brat stan na trasu je zbytecnost, kazdy gram navic ke konci znatelne pocitis :D a resit bivak taky nema moc cenu, proste kam dolezes, tam padnes a rano se pri trose stesti proberes... bohate staci napr. karimatka pro tebe, alumatka pro psa... muj vorech si ale nejradeji stele napr. v listi, pod stromem v jehlici... pokud mas psa hlidace, tak zalezt idealne bivakovat dal od trasy, pejsu privazat ke stromku (batoh nedoporucuju :D ) na tom prvnim trekku bude nejspis vic unaveny, ale cestou pochopi, ze pauza je od toho, aby se odpocivalo... driv nebo pozdeji mu to urcite docvakne ;)

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
Re: bivak
« Odpověď #2 kdy: Květen 02, 2011, 10:32:30 »
asi mas pravdu....bivakuje se na nejakem predem urcenem miste, neb kde slozim hlavu tam spim?????.....
add uvazani psa...jednou jsem si navlikla voditko na ruku a spokojene chrupkala a pes zatim v noci nahanel v lese odskocivsi si turisty :)))


Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: bivak
« Odpověď #3 kdy: Květen 02, 2011, 10:50:08 »
vse podstatne mas vetsinou v propozicich daneho treku - bud je bivak predem dany (byvalo na stezce vlka) - vetsinou v polovine trasy, nebo proste kam padnes, tam padnes. nekde ale muzou byt omezeni napr. zakaz bivakovani v CHKO, NP atd. - tam musis zvazit svoje sily a bud zabivakovat pred nebo za :)

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
Re: bivak
« Odpověď #4 kdy: Květen 02, 2011, 10:58:20 »
super....to byly asi posledni informace co jsem potrebovala.....uz ted se za sve rozhodnuti nenavidim a uz v prvnich kilometech se budu proklinat a posilat ke vsem certum.....uz jsem si cvicne sbalila batoh, oprasila a nasadlila stolete kanady.....a jupiii na cestu :))))

Sarka M

  • Host
Re: bivak
« Odpověď #5 kdy: Květen 02, 2011, 11:25:25 »
Teda, já byt Tvoje noha, tak Te za ty kanady nenavidim uz ted. Jeste bys stihla si koupit ( jestli nemas) kvalitni trekove botky a stihnout je rozchodit.

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: bivak
« Odpověď #6 kdy: Květen 02, 2011, 11:36:09 »
Kdyz jsme pred lety brzy na jare prvne "trekovali" s nasi cubinou (CSV - 9 mesicu) kol Machace, cele dve noci hlidala.
Prvni noc vyrvala sroubovaci kolik ze zeme (sypka sucha zem), a zdrhla za (nebo pred?? :)) nejakymi zviratky.
Treti den zalehavala kdykoliv jsme zastavili a koukli do mapy.
Priste se to uz neopakovalo. Zvykla si na "lesni sramot".

Doporucil bych predem nejaky treningovy bivak...
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
Re: bivak
« Odpověď #7 kdy: Květen 02, 2011, 13:29:42 »
.
« Poslední změna: Květen 02, 2011, 13:32:03 od duli »

Offline duli

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 9
  • Souhlasu: 1
Re: bivak
« Odpověď #8 kdy: Květen 02, 2011, 13:31:32 »
Teda, já byt Tvoje noha, tak Te za ty kanady nenavidim uz ted. Jeste bys stihla si koupit ( jestli nemas) kvalitni trekove botky a stihnout je rozchodit.

:)..nedam na tyhle botky dopustit....mam dvoje trekovky (solomon, merell), ale po 10km v nich umiram. Byly pomerne drahe a pri nakupu sedly jak hrnec na prdel, ale po delsim chozeni me z nich strasne boli nohy.....V kanadkach jsem najednou sla nevice cca 40km a naprosto v pohode, jen je potreba lepsi trekova ponozka :)

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: bivak
« Odpověď #9 kdy: Květen 02, 2011, 13:55:08 »
no vyzkoušej, taky se přiklánim k tomu, že za kanady se budeš nenávidět, ale vyzkoušej, třeba se pletem  ;) taky je samozřejmě rozdíl, pokud půjdeš pomalu, na jeden a klidně i dva bivaky, než pokud bys šla nějak rychleji.

btw 40km.. mid.. a mid prostě neni long..

Bára B

  • Host
Re: bivak
« Odpověď #10 kdy: Květen 02, 2011, 15:11:34 »
Před dvěma roky jsem trekové lehké botky vyměnila za těžký kožený polokanady a nemůžu si stěžovat. Puchýře zmizely a jediný problém pro nohy je tak asfalt, kdy umírám. :P Ale já chodím dost pomalu. Pro slimáky myslím dobrá bota. běžci by mě za ni asi ukamenovali  8)
A bivaku bych se nebála - ona toho čubina bude mít dost, že nejspíš padne a bude ráda, že může chrupat. Beru na trek vždy jednoho huskouna ze smečky (aby se prostřídali během sezóny všichni), takže ani jeden není úplný DT mazák, ale bivakovat se naučili všichni okamžitě...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: bivak
« Odpověď #11 kdy: Květen 02, 2011, 15:42:03 »
ted na slapanicich sel mladoch svuj prvni trekk, cely den tahal jak magor a ja potom s obrovskou radosti sledovala, jak na miste zalehl, stocil se do klubicka a usnul, privazan pouze k batohu... velikost omylu jsem si uvedomila v momente, kdy prosel prvni nocni trekar a nade mnou proletel nejdriv pes a potom batoh :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: bivak
« Odpověď #12 kdy: Květen 02, 2011, 15:55:44 »
Alfíčkovi je 6 let, člověk by řekl, že už by mohl mít rozum...long šel s Bárou, Zrním a Sucharem...už vím, proč mi ho všichni zhnuseně vraceli, že ten pes je debil :-X
Na Kruškách si za 3 dny NELEHNUL, NESPAL a na každé zastávce nebetyčně JEČEL. Prostě neunavitelný hyperaktivní pološílený pako!
Na bivaku neřval jenom když jsem si ho vzala k sobě, ale to mi zas celou noc šlapal na hlavu, snažil se podhrabat pod karimatku, vyhrabat mě ze spacáku, sežrat stromek ke kterýmu byl uvázanej...ale aspoň držel hubu, jinak by se nevyspal nikdo v okruhu 10 km ::)
Takže existují i vyjímky, co nespí nikdy.

Bára B

  • Host
Re: bivak
« Odpověď #13 kdy: Květen 02, 2011, 16:00:10 »
Vidíš, na Alfíka jsem málem zapomněla. Jedinej půjčenej pes, který se mě pokusil zabít tažením po asfaltu v momentě, kdy jsem si zavazovala botu a opravdu za celou noc nezavřel tlamu :) zase ty moje potvůrky pak ránu nechtějí opustit spacák - viz. loňská psice  ;)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: bivak
« Odpověď #14 kdy: Květen 02, 2011, 16:02:50 »
Alfíčkovi je 6 let, člověk by řekl, že už by mohl mít rozum...long šel s Bárou, Zrním a Sucharem...už vím, proč mi ho všichni zhnuseně vraceli, že ten pes je debil :-X
Na Kruškách si za 3 dny NELEHNUL, NESPAL a na každé zastávce nebetyčně JEČEL. Prostě neunavitelný hyperaktivní pološílený pako!
Na bivaku neřval jenom když jsem si ho vzala k sobě, ale to mi zas celou noc šlapal na hlavu, snažil se podhrabat pod karimatku, vyhrabat mě ze spacáku, sežrat stromek ke kterýmu byl uvázanej...ale aspoň držel hubu, jinak by se nevyspal nikdo v okruhu 10 km ::)
Takže existují i vyjímky, co nespí nikdy.


Fakt nekecá....  >:D :-X
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: