Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Střídání psů

Autor Téma: Střídání psů  (Přečteno 7432 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Hancze + Cora

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Střídání psů
« kdy: Duben 27, 2011, 19:36:39 »
Ahoj, chystáme se s přítelem na náš první trek (Long-Osoblaha) a chtěli bychom se zeptat, jestli je možno si v průběhu mezi sebou střídat psy. Máme jednoho tahače a jednoho netahače (ročního jezevčíka). Že by chvíli tahač táhl mě a chvíli přítele. Předpokládám, že ne, ale v pravidlech to nějak nemůžu najít. Případně kdyby jeden z nás skončil, jestli si ten druhý může vzít oba psy a "legálně" s nima dojít do cíle. Děkuji za odpověd na mé začátěčnické otázky  O:-)

Erája*

  • Host
Re: Střídání psů
« Odpověď #1 kdy: Duben 27, 2011, 21:46:24 »
No víš co, v pravidlech je, že musíš trasu absolvovat s tím psem, co máš a že to musí absolvovat po svých (teda není to citace), ale.... já bych to tak nehrotila  ;)

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re: Střídání psů
« Odpověď #2 kdy: Duben 29, 2011, 23:28:02 »
Teď se tady veřejně přiznám, že při jednom treku jsme si s přítelem na jeden úsek vyměnili psi. Přítel si totiž udělal něco s kolenem a tahač by ho asi uvláčel, tak jsem mu dala moji čudlu, a vlekla se s ním. Přítel po pár km odstoupil i s tahačem a já s čudlou jsme to došli na předposledním místě.

jazzinka host

  • Host
Re: Střídání psů
« Odpověď #3 kdy: Květen 01, 2011, 10:56:08 »
Občas si nějaká dvojice psy prohodí, obvykle právě když jednomu chodci odejdou kolena, a bývá to tolerováno (na treku zjistíte, že mít tahače není výhoda, pokud táhne i z kopce). Ale plánovala bych trek spíš tak, že si holt slabší jedinec vezme tahače a silnější netahače, aby měli zhruba stejné tempo, než od počátku počítat s porušováním pravidel.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Střídání psů
« Odpověď #4 kdy: Květen 01, 2011, 11:46:03 »
Co se týče pravidel je to zmíněno v dvou bodech kde je určeno, že účastník musí dokončit akci se psy s kterými se přihlásil a vystartoval a že pokud pes, nebo jeden ze psů pokud nemůže akci dokončit, znamená to odstoupení i účastníka.
Z toho vyplývá, i když to není vysloveně řečeno, že zkrátka účastník musí akci dokončit se psy s kterými vystartoval a nesmí si je na trase měnit, odkládat, příbírat, nebo ubírat. Zkrátka pes s účastníkem tvoří na dogtrekkingových akcích nedělitelný rovnocenný tým a když jeden z týmu už nemůže dál, končí pes i účastník.

Jde o to, aby se ze psa pro někoho nestala jen povinná výbava kterou je možné na trati libovolně doplňovat, nebo vyměňovat když dojde, třeba jako vodu... Ač to možná zní divně, už i takové snahy tu kdysi byly ve snaze dosažení lepších výsledků  >:(

Samozřejmě se to týká klasifikace (zejména bodování MČR), mimo ni lze obvykle akci dokončit i s jiným složením týmu. 
tombru

Offline Hancze + Cora

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Re: Střídání psů
« Odpověď #5 kdy: Květen 02, 2011, 20:44:15 »
Děkuji za odpovědi..šlo mi o ty situace, jak píše kiwi, určitě ne o nějaké odkládání a vyměňování psíků abychom si zajistili lepší výkon (to by museli ti psi spíš odložit nás,muhehe  :-X ). Přítel je jakožto chlap lépe fyzicky vybaven,ale je líný a chození na treky jsem si vymyslela já, takže jezevčík zbyde na mě a on se potáhne s tahačem,když ho chtěl  ;D

Martin Zíka

  • Host
Re:Střídání psů
« Odpověď #6 kdy: Duben 26, 2018, 12:40:39 »
Přeji dobrý den všem, prosím o odpověď hodí se Aljšský malamut na dogtreking, myslím hlavně na letní měsíce, kdy jsou teploty okolo 25 - 30 C

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: