Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ostruha patní kosti...

Autor Téma: Ostruha patní kosti...  (Přečteno 8698 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline atram2006

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 3
  • Atilla
Ostruha patní kosti...
« kdy: Březen 20, 2011, 11:54:24 »
Ahoj lidičky, máte někdo zkušenost s ostruhou patní kosti? Jsem z toho na prášky :'(, chystám se na svůj první dogtrekking a potká mě toto. Ultrazvuk a rázovou vlnu mám za sebou, bolest polevila, ale po 10km mám zase bolesti...boty mám ty nejpohodlnější v jiných mám bolesti téměř ihned...

Bára B

  • Host
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #1 kdy: Březen 20, 2011, 13:24:06 »
Mě to kdysi chvilku otravovalo. Kamarádka s tím bojovala nějaký 3 roky - jediný co, nějak vystlat boty a upravit je tomu. Ultrazvuk na nic. Nechat to odříznout je dost bolestivý a rekonvalescenčně dlouhý. Zjistily sme, že nejjednodušší je počkat, až to přestane růst (pak to už nebolí) a přizpůsobit tomu výběr bot...

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2011, 15:22:46 »
Na jedné noze mi před pár lety pomohl ultrazvuk - prakticky okamžitě. Loni na druhé noze už účinek nebyl tak bombastický, ale líp mi bylo. Jediná rada je asi opravdu vyčkat. Před operací varovali všichni, kterých jsem se ptala.
Někdo radí v místě ostruhy vyříznou vložku v botě, ale to se mi neosvědčilo.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2011, 16:21:48 »
Taky ji mám a pomohl ultrazvuk, ale záleží také jak se předepíše. Tedy jak silný a jak dlouho terapie trvá. Já na to jezdil dvakrát týdně tuším měsíc a půl. Každopádně to neodeznělo hned, postupně pak citlivost klesala několik měsíců.

Začal jsem to řešit ve stádiu kdy vždy když jsem ráno vstal z postele nebyl jsem schopen na nohu došlápnout a několik minut hopsal než jsem to rozchodil tak, že se dalo alespoň trochu chodit a jinak jsem chodil jak Joffrey de Peyrac z Angeliky  ;D a jelikož nejsem zrovna typ Roberta Hosseina co ho tam hrál tak jsem to musel řešit  ;D  ;D O:-)  >:D

Základem jsou měkké boty, papuče prostě už nehrozí ani abych krátkodobě chodil v něčem s tvrdou patou. Rozhodně je to na dlouhou dobu. Mě říkali že se to snad ani chirurgicky neodstraňuje, tedy pokud to vysloveně netrčí. Začíná se ultrazvukem a pak i nějakým ozařováním. Účelem je znecitlivit tkáň kolem ostruhy, ne ostruhu odstranit.

Teď už to po asi třech letech už ji skoro necítím, ale je to hodně individuální a léčení je na dlouho :-( 
tombru

Offline atram2006

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 3
  • Atilla
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #4 kdy: Březen 20, 2011, 19:29:14 »
Koukám, že v tom nejsem sama, jak jsem si původně myslela...
Botky mám teď dobré, jsou měkké, to je skutečně základ. Ale po včerejším výletě se zase na tu nohu nemůžu postavit. Na tom ultrazvuku jsem byla 10x a na rázové vlně 3x. Asi to bude chtít nějaký čas nenamáhat, což dost dobře nepůjde....sakra zrovna nohy, když je tak moc potřebujem!!!!!


Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #5 kdy: Březen 21, 2011, 12:54:58 »
ahoj, no já si to nechal 2x chirurgicky osekat, asi na 2 měsíce je člověk totálně nepoužitelnej. Pokaždý se to v nějaké podobě obnovilo, ultrazvuk nepomáhal, ale na třetí "sekačku" už bych nešel.
Je to rozhodně o botách, zkoušel jsem roky všechno možné a sháněl botky na chození a běhání s co nejvíc odpruženou patou. Ale je to omyl - je potřeba boty které mají odpružení vpředu i vzadu, každý výrobce tomu říká jinak, cenově přijatelný New Balance to např. značí Absorb - najdete to malou značkou na botách vpředu i vzadu. Cenově je ale o 30% dražší než napohled stejná bota bez odpružení.
Blbý je, že když to nějak neřešíte, tak se to může spojit s bolestma achilovek. V každém případě se vyhýbat asfaltu a tvrdým cestám co to jde.
Pokud chcete nízký boty, najdete. Ale problém je pokud chcete poovysoké nebo vysoké trekovky nebo boty do hor. Tam je většinou tvrdá podrážka (Vibram) a to se ostruze zrovna nelíbí. Kotníkových bot s obojím odpružením a měkčí podrážkou (přitom do našich hor bohatě stačí) se moc nedělá, vím že jeden typ má Solomon, já jsem sehnal jednou ve výprodeji něco od Adidasu a mám je 3 roky a jsem spokojenej.
Občas se to ozývá, občas ranní kachní krok, občas to přebijou jiné bolístky, ale dá se. Teď chodím asi třetí měsíc na fyzioterapii, jsou dost dobří a především nezastávají názor, že se nemá nic dělat a čekat až to přebolí. Naopak, snažit se tomu pomoct nějakými cvičeními, protahováním, kompenzacemi. Podle mne to funguje  :)

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #6 kdy: Březen 21, 2011, 18:07:51 »
  ;D Jasně, ranní cesta do koupelny je nejhorší. Obávám se, že už nejen díky ostruze. Zkusím teda k posteli připravit odpružené botky. Jen nevím, jestli je zvládnu zašněrovat. Chtělo by to brejle...
Aneb lepší už to nebude.  ;D

Offline atram2006

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 3
  • Atilla
Re: Ostruha patní kosti...
« Odpověď #7 kdy: Březen 22, 2011, 20:14:19 »
Já dnes byla v ÚVN, doktor mi napsal léky Melovis a objednal mi na ozařování lejzrem. Ty léky jsou přímo určeny na záněty, zapila jsem ho a do dvou hodin noha přestala tak urputně bolet. Podle RDG mám ostruhu malou, ale sakra bolí, prý hlavně bolí ten zánět. Boty mám staré adidasky, ale jsou neuvěřitelně měkké. Jsou běžecké a jelikož jsem nikdy nešla ofic dogtrekking, tak nevím, zda to přežijí. Mrknu na ty New Balance /Absorb /. Kdyby to nebylo dobré tak si budu muset pořídit ještě jedny běžecké a snad to v nich přežiji....

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: