Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Píšťalka

Autor Téma: Píšťalka  (Přečteno 47338 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Píšťalka
« Odpověď #15 kdy: Březen 09, 2011, 22:15:41 »
My jsme jako děcka musely mit pistalku privazanou v kapse bundy, když jsme chodili na tury po Krkonosich a bylo nas asi 6 deti na jedineho dospelyho.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Píšťalka
« Odpověď #16 kdy: Březen 23, 2011, 07:25:35 »
http://www.svethor.cz/inshop/outdoorove-vybaveni/svitilny/
pistalka-s-kompasem-teplomerem-svitilnou-zrcatkem
Prosím zařadit na příští rok do povinné výbavy! >:D
Hlavně to zrcátko...konec neupraveným trekařům....kdo se má na ty ksichty dívat ;D
« Poslední změna: Březen 23, 2011, 07:32:36 od ježura »

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Píšťalka
« Odpověď #17 kdy: Březen 23, 2011, 08:54:20 »
http://www.svethor.cz/inshop/outdoorove-vybaveni/svitilny/
pistalka-s-kompasem-teplomerem-svitilnou-zrcatkem
Prosím zařadit na příští rok do povinné výbavy! >:D
Hlavně to zrcátko...konec neupraveným trekařům....kdo se má na ty ksichty dívat ;D
tak to je fakt síla   :o 

Offline TomM

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Souhlasu: 4
Re: Píšťalka
« Odpověď #18 kdy: Březen 23, 2011, 09:31:20 »
http://www.svethor.cz/inshop/outdoorove-vybaveni/svitilny/
pistalka-s-kompasem-teplomerem-svitilnou-zrcatkem
Prosím zařadit na příští rok do povinné výbavy! >:D
Hlavně to zrcátko...konec neupraveným trekařům....kdo se má na ty ksichty dívat ;D

..zrcátko je na prasátka :-))

Bára B.

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #19 kdy: Březen 23, 2011, 10:01:50 »
Ale i PRO  prasátka  ;D >:D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Píšťalka
« Odpověď #20 kdy: Březen 23, 2011, 14:53:13 »
ještě chybí LUPA na rozdělání signálního ohně, voe  ;)
a duté dřevo s dýmající houbičkou (pro rozdělání signálního ohně v noci, kdy je ti lupa na 3 věci  ;) )
« Poslední změna: Březen 23, 2011, 14:55:16 od vencan+3 »

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re: Píšťalka
« Odpověď #21 kdy: Březen 23, 2011, 15:12:58 »
Loni jsem šla mid na Šlapkách. Se čtyřma psama. Byla mezi nimi fenka borderky, která se panicky bojí bouřky. Doslova strašlivě. V domácích podmínkách jsme už hromy a blesky měli jakžtakž zmáknuté. Na treku, po nějakých cca 30 kilometrech jsem zjistila, že zmáklé máme houbeles. Přišla bouřka a Megy šla do hysterického oblouku. Doslova. Ze začátku se plížila "přískokem vpřed" od jednoho křoví k druhému. Potom to zabalila úplně, ležela na zemi, klepala se a odmítla udělat byť jeden jediný krok. Byli jsme kousek před Bukovinkou, v tom hlubokém údolí. Volala jsem přítelovi, volala jsem pořadatelům, volala jsem hasičům a policajtům...nedovolala jsem vůbec nikam. Nebyl signál. Borderku, která byla strachy prakticky v bezvědomí jsem musela vzít do náruče a odnést až do Bukovinky. Moje fyzička není zrovna bůhvíjaká. Spíš není než je. Navíc jsem dost podcenila boty a v té době už jsem na nohách prakticky neměla místo, na kterém by nebyl puchýř. Během chvilinky jsme byli durch mokří (já, psi i všechny věci v batohu). Bylo to do kopce. Co dva kroky jsem pořád dokola zkoušela signál...pořád nebyl. Teď, v teple a suchu od počítače to zní skoro neuvěřitelně, ale tenkrát jsem fakt byla na kraji sil. Možná i za tím krajem. Brečela jsem. Megy chvilkama omdlívala. Byla jsem přesvědčená, že tam umře. V půlce kopce už jsem byla přesvědčená, že tam umřu i já :D . Volala jsem o pomoc. Všichni trekaři byli někde zalezlí před deštěm. Nikdo mě neslyšel. (Teda chci věřit, že neslyšel, nevěřím tomu, že by mezi trekařema byli takové sfině, že by slyšeli a nepomohli...) . Možná, kdybych tehdy měla tu diskutovanou píšťalku tak by slyšeli...
Ono by taky mohlo jít o život člověka....

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #22 kdy: Březen 23, 2011, 15:34:33 »
Skoro bych řekla, že midaře (většinu, vím, že ne všichni jsou takoví "midaři" :) ) by nenapadlo, že pískání může něco znamenat..
(aneb "najdi pět rozdílů mezi trekařem a midařem"..)

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #23 kdy: Březen 23, 2011, 15:58:09 »
OffTopic:
Joj, ste vy LONGari ale frajeri  ;)
Ako ste si sprivatizovali pojem "trekking" - MIDar je nimand, LONGar je trekar  ;D
Trapne...


JanaR a smecka

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #24 kdy: Březen 23, 2011, 16:26:59 »
to nikdo nerika, jen pokud jdes na LONG, musis o te vybave prece jenom vic premyslet... ovsem pokud takovy nazor mezi LONGarema panuje, muzou si za to vetsinou MIDari sami - kolikrat odjedou jeste pred vyhlasenim, na trati neodpovi na pozdrav...
a zrovna v takovem pripade bych asi dost zvazovala, zda nutne brat 4 psy - Slapanice jsou vetsinou v terminu, kdy nejaka bourka hrozi, zatim byla snad pokazde...

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #25 kdy: Březen 23, 2011, 16:43:51 »
Přesně, ten rozdíl bohužel neni o počtu kilometrů, to nikdy nikdo neřekl, dost longařů chodí někdy midy, ale ten rozdíl bývá v chování..

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #26 kdy: Březen 23, 2011, 16:57:24 »
A ja som zase stretol LONGarov ktori mali na trati hodne vypite a psi im behali navolno.
Podla mna podstatne vacsi prehresok ako nepozdravit.
Tiez si to mam zovseobecnit na vsetkych LONGarov?

Reagoval som na tvoj prispevok ale na podobne degradujuce prispevky na MIDarov som narazil na viacerych miestach na tomto fore.
Pride mi to hlupe. Rovnako ako mi pridu hlupe veci typu "karimatka a spacak v povinnej vybave na MID v slapaniciach".
Ako keby si niekto potreboval nieco dokazovat.

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #27 kdy: Březen 23, 2011, 17:16:48 »
Pití neni proti pravidlům ;) Psi na volno jednoznačně ano, nicméně i to je snad trochu diskutabilní - kdo nikdy nepustil na treku psa na volno u vody nebo na louce? Nikoho neobhajuju, když neznám situaci, a právě protože jsme snad lidi, tak ale nemusíme nikoho obviňovat "šmahem". Ale ano, samozřejmě pravidlo je pravidlo.

Nikdo nikdy neřekl "všichni midaři" ;)

A ještě jedna věc - k pořadatelům : Nechápu proč se ještě plošně nezavedlo označení "doghiking" místo "mid"? "Dogtrekking" je na 80 a více km, víme všichni, pak bychom mohli říkat "(dog)trekaři" a "(dog)hikeři", znělo by to trochu líp a nikdo by se za "doghikera" neurazil ;)

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re: Píšťalka
« Odpověď #28 kdy: Březen 23, 2011, 17:22:13 »
Zlatko - holt mezi námi nejsou všichni vrcholoví sportovci. Existují i nemocné,obézní dámy středního věku, které mají treky přesto rádi. Long už bych prostě nezvládla. Jsem ráda když občas zvládnu ten mid a i při něm si dost často sáhnu na dno sil.

Nikdy jsem si nevšimla, že by midaři nezdravili na trati, nebo se vůbec chovali nějak jinak než longaři. Ani z hlediska pořadatele, ani z hlediska trekaře (tedy midaře).

Co se týče toho odjezdu dříve - máš pravdu. Odjíždějí prakticky hned poté co dojdou. Nevím jak to mají ostatní, ale když budu mluvit za sebe - mám doma sedmnáct psů, koně, kozu...mám děti,které v tu dobu hlídá babička, nebo některá kamarádka. Musím je po cestě vyzvednout, dojet domů, postarat se o ty zvířata, které zůstaly celý den sami.... Moc ráda bych zůstala v kempu, pokecala s ostatníma, popila, pobavila se....Fakt ráda, ale prostě nemůžu. Mám možnost poprosit kamarádku, aby mi tu smečku pohlídala. Ale nemůže to být moc často. Ona má taky svoji rodinu a svoje koníčky. TAkže si tuhle možnost šetřím na případy, kdy ji opravdu budu potřebovat. Alkoholický dýchánek s přáteli holt tahle krajní možnost není.

Na posledních Lvech si mi jeden midař stěžoval, že ho moc mrzí, že jsou midaři z hlediska pořadatelů takoví "zanedbávaní". Nepořádají se pro ně "živé kontroly na brodu" (nakonec tys tam byla tak víš, kterou myslím) ani různé sedánky před zahájením akce a tak podobně. Vím, že většina longařů řekne, že to je jejich věc, že si mají přijet ve čtvrtek když ten dýchánek je. Ale je fakt dost na hlavu postavené brát si dva dny dovolené, přijet někam ve čtvrtek, dva dny proflákat v kempu a v sobotu se konečně dostat na trať. Pro většinu lidí je to prostě neuskutečnitelné. A pokud z různých důvodů nemají na long... :-(

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #29 kdy: Březen 23, 2011, 17:49:34 »
Líbo, tady ale opravdu nikdo nemluví o počtu kilometrů!
Co se týče zdravení, nejen já tu mám evidentně zkušenost zcela opačnou.
A k tomu, že pro midaře je míň srandy... Co brání midařům kolektivně popít v pátek? Na většině treků se nějaká zábava (oheň apod.) dělá snad v sobotu, živé kontroly pro midaře - to znamená další lidi nebo trasu přes živou kontrolu pro long, což ne vždy asi jde. Krom toho to souvisí i s tím odjezdem před vyhlášením, nepřebráním si nějakého toho účastnického listu apod. - pořadatel má asi pocit, že "midaři" o to prostě tolik nestojí. Řekla bych.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: