Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Píšťalka

Autor Téma: Píšťalka  (Přečteno 47278 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Píšťalka
« kdy: Březen 08, 2011, 18:46:25 »
Měla bych dotaz - dnes jsem v Psích sportech četla, že se projednával návrh přidat do povinné výbavy kartičku pojištěnce a píšťalku. Máte někdo bližší info zda to platí?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2011, 19:13:16 »
to byl doufám blbej ftip... jednak si dovedu představit jak by ta kartička po sezóně vypadala (pokud bych ji neztratila)... jednak i když jsem jela z trati rovnou na pohotovost, tak to šlo i bez kartičky. Jedině až někdo najde v lese ohlodanou mrtvolu tak by možná šla podle kartičky identifikovat  >:D
A píšťalka? To jako kdyby nás přepadla trudomyslnost?

Nic proti povinné výbavě, ale nemělo by se to přehánět. Když jdu na výlet s turistama, jdu 50 a nesu akorát jídlo, žrádlo a pití. Dobrá, trek je 2x 50, proto máme spacáky a karimatky a baterky. Cokoliv navíc už je na zvážení každého jednotlivce. Jsme dospělí a mapy máme  ;)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Píšťalka
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2011, 19:22:39 »
Tak pardon, čtu znova a je to jen rozšíření doporučené povinné výbavy. Cituju "Se všeobecným souhlasem se setkal i návrh na rozšíření doporučené povinné výbavy o kartičku pojištěnce a píšťalku pro přivolání první pomoci v nouzi. To spolu s důsledným dodržováním povinné výbavy může jen přispět ke zvýšení bezpečnosti účastníků v exponovaných terénech a za nepříznivého počasí."

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2011, 19:49:09 »
tak buď je doporučovaná nebo povinná. Doporučovaná povinná je blbost

Moc horší terény než Sedlo potmě (Krušky 2010) nebo Pulčíny (Fryšták 2010) a nepříznivější počasí než loňskou Stezku už si u nás snad ani nedovedu představit
« Poslední změna: Březen 08, 2011, 19:50:48 od Petra + Barry »

Erája1

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2011, 20:58:47 »
No tak já osobně kartičku nosím pořád u sebe - v peněžence a nést píštalku taky snad nikoho nezabije. Naopak si i myslím, že je to dobrý nápad. A vůbec, nepovažuji nic z povinné výbavy za zbytečné (jak jsem na svém prvním treku děkovala za izoremickou folii, kdy mě na bivaku zastihnul déšť takovým stylem, že jsem měla komplet promočený spacák. Zbytek noci jsem prospala v sedě pod nataženou celtou zabalená ve folii (Ano mohla jsem jít, ale byla jsem hotová, ospalá, puchejře že jsem další den nedošla, než bych si zabalila a převlékla se, bylo by mokré úplně vše a ne jen spacák....) Stát se může cokoli... a píšťalka už byla, pokud se nepletu, loni povinná na Jizerkách.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Píšťalka
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2011, 21:12:27 »
Kartičku mám u sebe v peněžence taky pořád - stejně jako občanku, řidičák... Klasická povinná výbava peněženky... Ale právě teda nevím, jestli je to v povinné nebo doporučené?? Či zda se to jen projednávalo? V propozicích na Šlapanice jsem tohle třeba nenašla, tak bych ráda věděla, zda přihodit do lékárničky i píšťalku :)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2011, 21:37:00 »
Kartičku mám taky v peněžence se vším ostatním a peněženku na trať neberu (prachy teda většinou jo). Ono nejde o to že by se to neuneslo, ale nějak nevidím smysl každý rok přidat 2-3 pitomosti. Co z lékárničky kdy kdo z vás použil? Myslím něco co jste předtím než byla povinná nenosili - kdo potřebuje obinadlo, nosí ho i když ho nést nemusí, kdo ho nepotřebuje, nese ho proč? Evo mě folie nepomohla a to jsem měla spacák suchý (ale o mně se ví že v noci mrznu furt). Za chvíli fakt budem nosit jetě lavinový vyhledávač a hasicí přístroj  >:(
Sakra nejsme v Himalájích!

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #7 kdy: Březen 08, 2011, 22:52:35 »
No ta karticka a pistalka ma aspon nejaky vyznam...
Mavam ich v horach so sebou lebo karticka nic nevazi (a ta moja je laminatovana, t.j. neznici sa, a dostavam novu kazdy rok) a pistalka je posledna poistka keby bolo fakt zle.
Ale aj tak sa mi pozdavaju skor v odporucanej vybave, nie v povinnej. Som na dogtreku zodpovedny sam za seba, tak by ma mohli nechat sa aj rozhodovat.

Ale su aj lepsie vychytavky.
Napr. karimatka a spacak ako povinna vybava na MID (Slapanice) ::)
To si uz logicky zdovodnit neviem.

Erája1

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #8 kdy: Březen 09, 2011, 09:25:50 »
Na trekui naštěstí nic - krom mastičky, náplastí, pinzety na klíšťata.. prostě nic závažnéhho. Ale mnohem vybavenější lékárničku s sebou nosím neustále a věř, že už jí bylo občas sakra potřeba. Bohužel. Mnohem raši bych se s tím "tahala" celé roky zbytečně, než z ní občas něco použila. A lékárnička zachárnila kámošce psa, kdy si v parku, pár metrů od baráku rozřezal packu tak, že přeťal tepny a málem vykrvácel. Stejně tak běžně nosím u sebe nůž - zvyk ze stáje - už několika zvířátkům zachránil život nebo nohu, a třeba v Albertu se už taky hodil.
Kdyby se jednalo o něco, co je naprosto zbytečné.... ale nepřeju to nikomu, ale dost dobře si umím představit situaci, kdy ti píšťalka zachrání život - jdeš někde po vrstevnici, zatočí se ti hlava a spadneš - otevřená zlomenina, ty jdeš do šoku, občas omdlíš, vyškrábat se nahoru na cestu - na to nemáš, na křičení taky ne. Nebo: spousta trekařů se bojí krav, když se musí jít přes ohrady. Píšťalka je dokáže udržet k krizi od tebe - pokud nepískáš preventivně a ony si po chvilce řeknou, že se nemusej bát a naopak se přijdou podívat co to tam děláš, Jsou děsně zvědavé.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Píšťalka
« Odpověď #9 kdy: Březen 09, 2011, 09:27:07 »
Píšťalka a karta pojištěnce je jen jako doporučená výbava.
Kartička pojištěnce je snad skoro samozřejmost jako třeba občanka kterou by jste měli mít u sebe i v běžném životě.

Píšťalka je doporučená u akcí které se konají v oblastech působnosti horské služby. Horská služba obecně píšťalku doporučuje jako výbavu do hor.

citace ze zápisu schůzky pořadatelů:
Citace
Doporučená výbava
Prosím doplňte si do doporučené výbavy plastovou píšťalku a průkaz pojištěnce. Plastovou píšťalku zejména pokud se akce koná v oblastech kde působí horská služba která ji doporučuje jako výbavu do hor. Píšťalka se velmi hodí v případě zabloudění, nebo přivolání pomoci v složitém terénu.

Ideálně použít tzv. alpský nouzový signál:

Nouzové signály na horách – citace z webu horské služby            
PÍŠŤALKA -Dostanete-li se do míst, kde se nedovoláte telefonem, tak jednou z mála možností, jak na sebe upozornit v případě nehody bude pískání na píšťalku. Volání o pomoc  je také řešením, ale je značně vysilující  a stačí aby trochu foukal vítr a již mu není rozumět.

V horách je v případě nouze používán tzv. ALPSKÝ NOUZOVÝ SIGNÁL. Jedná se o zvukový nebo světelný signál (písknutí nebo bliknutí) vyslaný šestkrát za minutu. Pak následuje jednu minutu pauza – posloucháme, jestli někdo neodpovídá. Pokud takový signál zachytíme, tak odpovědí je signál vyslaný třikrát za minutu. Pak opět následuje jednu minutu pauza – snažíme se zjistit odkud signál přichází a případně s postiženým (-mi) navázat kontakt. Z tohoto důvodu je nutné, aby postižená osoba vysílala nouzový signál až do příchodu zachránců. Značně to zjednoduší a urychlí její nalezení.

Píšťalka nemusí být použita pouze k vysílání nouzového signálu, ale může značně usnadnit i komunikaci ve skupině, např. při spouštění zachránce se zraněnou osobou v členitém terénu nebo za špatných povětrnostních podmínek. Je vhodné, aby píšťalka byla z plastu – kovová v zimě přimrzá ke rtům.

Omlouvám se, ale vidím že se nějak nepodařilo korektně dát na web zápis ze schůzky pořadatelů, což se pokusím co nejrychleji napravit, ale nebojte se, pro účastníky se nejedná o žádné zásadní změny, nebo novinky.
tombru

Offline TomM

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Souhlasu: 4
Re: Píšťalka
« Odpověď #10 kdy: Březen 09, 2011, 10:20:27 »
Píšťalka mě přijde vcelku logická, kartička pojištěnce je samozřejmost, nelogické mi přijde kontrola žrádla a vody pro psy v cíli.

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: Píšťalka
« Odpověď #11 kdy: Březen 09, 2011, 14:23:51 »
jen nazor:
pistalka je vhodna do extremu a na Slovensku na medvedy
karticka pojistence se da pouzit u doktora a na skrabani ledu (ta moje moc ne - je prokousnuta)

pistalku jako doporuceni chvalim

Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #12 kdy: Březen 09, 2011, 18:08:06 »
Jako doporučení ok.
Evo, chodím po světě bez nože, to prý se nemože, to prý jsem cvok... a zatím jsem ho nepotřebovala, ani u koní.
To taky můžeš doporučit chodit jen s přilbou - když se ti zamotá hlava a spadneš, tak si nerozbiješ hlavu  ;)

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Píšťalka
« Odpověď #13 kdy: Březen 09, 2011, 20:14:36 »
Já s píšťalkou i kartičkou pojištěnce chodím léta.  8) Píšťalka se může hodit na cokoli, jak píše Erája. Ale takový extrém na dogtrekku jsem ještě nezažila  >:D
   *   www.probarf.cz

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Píšťalka
« Odpověď #14 kdy: Březen 09, 2011, 20:17:34 »
Jenže pro tyhle eventuelní nouzové případy by neměla být píšťalka dole v batohu  ;) ;)
   *   www.probarf.cz

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: