Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Bambusové ponožky

Autor Téma: Bambusové ponožky  (Přečteno 17810 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Bambusové ponožky
« kdy: Únor 22, 2011, 08:58:29 »
Máte s nima někdo zkušenost? Koupila jsem si s 80% bambusu.

Offline Ještěrka + Sofi

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #1 kdy: Únor 22, 2011, 12:13:11 »
Já mám asi dvoje a sou moc příjemný, ikdyž jedny už maj velkou díru, ale to asi nebude vina toho bambusu...

Sarka Mik

  • Host
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2011, 12:59:51 »
A mas je vyzkouseny na treku když jdes se zatezi?   Ja jsem doted mela jedny ponozky( obyc od vetvi) na 10 km a tak kdybych měla ty bambusovy, nemusela bych sebou tahat 9 paru ponozek.
Neni mi jasna jedna vec- bambus hodne saje-- my mame v obchode bambusový pleny pro miminka  :)-Nebude to na skodu?
Jasne ze je vyzkousim , ale takovou zatez jako na treku nebudu mit

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2011, 18:00:54 »
šárko, proč nezkusíš normální trekovky? mám 1-3 na trek

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #4 kdy: Únor 22, 2011, 21:46:54 »
čím víc si čtu příspěvky o výbavě, tím víc zjišťuji, že mám co dohánět. Zjistila jsem, že nemám spacák, čelovku nic moc, asi bych potřebovala i nové kalhoty, opasek apod. Budu muset vzít co nejdříve útokem obchody :-) Tak si říkám, zda vůbec zvládnu a přežiju první LONG

Sarka Mik

  • Host
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #5 kdy: Únor 22, 2011, 21:57:36 »
Trekove ponozky.. No koupila jsem si pred par lety do goratexovych bot,vybiral mi je k tem botam prodavac z Hudy. ale byly mi hrozne nepohodlne. Mely vyztuzenou patu a spicku a citila jsem jak v nich mam uplne mokrou nohu. Když jsem ji slvikla, tak ponozka byla sucha,ale mezi prstama jsem mela hnusny mokro.
Tohle se pak v prubehu asi 5 let opakovalo, ponozka za cca 300,- a k nicemu. Tak ted jsem si zas koupila dalsi, ten prodavac mi tvrdi, že mi v tom horko nebude a když bude, mam mu ji pak donest hodit na hlavu. Jeste jsem je nezkousela, nebylo teplo.
Proto se poptavam po bambusovych. Mam asi nejaky divny nohy.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #6 kdy: Únor 22, 2011, 21:59:50 »
Renčo, první trek jsem šla s batohem od vietnamců (bolelo to!), v ponožkách téže výroby (pěkná blbost!) a ani další výbava nebyla nic moc. Šlo to. V kalhotách od vietnamců chodím dodnes a jsem maximálně spokojená. Čelovku jsem měla taktéž vietnamskou, ale chodím radši s baterkou - taky ne za tisíce. Doporučuji trekové ponožky, rozumný batoh, alumatku. Můžu půjčit kilový spacák (chodím s půlkilovým, spát se v něm moc nedá, ale zatím žiju, ten kilový je na bivak slušný, do kempu určitě doporučuji teplejší - taky můžu půjčit postarší dvoukilovku, sama mám půjčený extrémák, protože jsem extrémní zmrzlina)

Šárko, kupuju kolem stovky, buď lehké trekové nebo multisporty... možná zkus spíš běžecké, jsou prodyšnější. Ty vyloženě trekové jsou moc tlusté a neprodyšné i pro mě.
« Poslední změna: Únor 22, 2011, 22:05:51 od Petra + Barry »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #7 kdy: Únor 22, 2011, 22:10:48 »
Ono ta fakt začíná vypadat, že bez výbavy z materiálů určených pro NASA se nedá vlízt do lesa ;D
Dobrý trekový fusky mají v Globusu, za cca 70,- Kč. A kupodivu i vydrží, první od tama mám snad 6 let a nesypou se.
« Poslední změna: Únor 22, 2011, 22:12:40 od ježura »

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #8 kdy: Únor 22, 2011, 22:15:15 »
Peťo, díky moc. Zaměřím se na to nejnutnější a ostatní snad časem vychytám. Trénuješ pravidelně a kolik km? Přemýšlela jsem i o brašně pro psa, ale zatím jsem ji na žádném neviděla. Na netu jich je plno, ale mám strach, aby pak čuba v létě horkem nezkolabovala. Rotvíci moc horka nemusí, tak se asi budu muset obětovat sama. Už se moc těším na první akci, i když vím, že se potom min. 2 dny nepohnu

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #9 kdy: Únor 22, 2011, 22:30:19 »
Lenko, když ono jít v balvněným tričku a jít v Moiře je velký rozdíl. A když pak zkusíš Craft... a takhle je to skoro se vším. Ale to neznamená že nejde trek odejít v bavlně! Ale když chodíš chvíli v Craftu, nechápeš jak jsi to mohla v bavlně vydržet, ty hnusně zpocený záda... No a tak je to se vším. Jediné na čem bych při prvním treku nešetřila je výbava pro psa - postroj, sedák. Amortizér se dá vyrobit (originál Manmat můžu půjčit).

Renčo, brašny na prvním treku rozhodně ne, pročti si témata týkající se brašen, zjistíš že většina z nás je po pár použitích odložila. Trénuju podle nálady a možností, občas i skutečně trénuju, ale přece jen mívám většinou trošku vyšší cíle než dojít. Před prvním trekem jsem jen zkusila padesátku s KČT abych vychytala největší blbosti, třeba úplně nevhodné boty - tolik puchýřů jako na té padesátce jsem na treku nikdy neměla. A po prvním treku jsem se nehnula týden (ale už v pondělí jsem posílala přihlášku na další).

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #10 kdy: Únor 22, 2011, 22:52:52 »
Tak jasně, jsou věci, který ti trek můžou zpříjemnit, ale jde to i bez nich.
Já jenom, že znám dost lidí, co si jednoho krásnýho dne u svého stolu v kanceláři řekli, že ten dogtrekking by mohl být bezva věc (před tím šli jednou pěšky 2 zastávky když jim ujela tramvaj) i vydali se do nejbližší prodejny sportu a uvalili své těžce vydřené peníze za bambusové ponožky, goretexový obleček i botky, batoh vyvinutý pro expedice do Nepálu a do něho hromadu nesmyslů včetně signální světlice, odpuzovače žraloků a nože typu Rambo. Fifinka je násilím stažena z gauče, i když nenapne vodítko, dostane soft super odlehčený a polstrovaný postrojek, gumicuk (protože na netu psali že se to muší) a panička se nakšíruje do sedáku. Takto vyšňořená dvojice se objeví na prvním midu v sezóně... a pak už je nikdy nikdo neviděl a ve skříni se jim válí výbavička bratru za 30 litrů.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #11 kdy: Únor 22, 2011, 23:21:51 »
No jo, ale taky se dá říct že napoprvé to psejk vydrží i v nepolstrovaným šmejdpostroji, bez amortizéru a připnutý k bederáku - výsledek je odřený bolavý pes s výraznou nechutí k tahu.
Hodně se dá půjčit když se tady člověk zkusí zeptat a zrovna do psejka radši trochu investuju než si ho zkazit. Na druhou stranu brašny všem rozmluvám, stejně jako předraženou výbavu od Rufwearu.
Schválně se zkusím na tohle téma zítra v jiném tématu rozepsat  ;)  stejně mám ABSŤÁÁÁÁK

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #12 kdy: Únor 23, 2011, 00:26:22 »
Absťááák....Mňo, mám za sebou osm trekových sezon, loni jsem zjistil, že existují nějaká jiná trička než bavlněná a že prý jsou lepší, zatím jsem se k nim nedopracoval a zatím neřeším. Ponožky tři páry za pade z Vietnamu, neřeším, ikdyž jsou určitě mnohem lepší různé  trekové a "chytré", ale nepřišlo mi to nijak zázračné.
Boty-řeším, kvalitní trekové, ne vietnamské.
Batoh pro psa-nebrat, to kilo navíc už mě nezabije a psa tím akorát můžu znechutit. Postroj na psa - když velkou část trasy tahá tak určutě.

Hlavně přibalit pohodu a dobrou náladu, jít trek pro radost z pobytu v přírodě se psem a proto užít si partu bezva lidiček. Jít pro radost z chůze, kdy cesta je cíl a ne se stresovat kdy už budu v cíli.....Absťáááák... :)

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #13 kdy: Únor 23, 2011, 11:29:55 »
Tak jasně, jsou věci, který ti trek můžou zpříjemnit, ale jde to i bez nich.
Já jenom, že znám dost lidí, co si jednoho krásnýho dne u svého stolu v kanceláři řekli, že ten dogtrekking by mohl být bezva věc (před tím šli jednou pěšky 2 zastávky když jim ujela tramvaj) i vydali se do nejbližší prodejny sportu a uvalili své těžce vydřené peníze za bambusové ponožky, goretexový obleček i botky, batoh vyvinutý pro expedice do Nepálu a do něho hromadu nesmyslů včetně signální světlice, odpuzovače žraloků a nože typu Rambo. Fifinka je násilím stažena z gauče, i když nenapne vodítko, dostane soft super odlehčený a polstrovaný postrojek, gumicuk (protože na netu psali že se to muší) a panička se nakšíruje do sedáku. Takto vyšňořená dvojice se objeví na prvním midu v sezóně... a pak už je nikdy nikdo neviděl a ve skříni se jim válí výbavička bratru za 30 litrů.

ty mě chceš zabít  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D btw. ještě jsi zapomněla na nejlepčejší GPS  >:D
« Poslední změna: Únor 23, 2011, 11:31:27 od elina »

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Bambusové ponožky
« Odpověď #14 kdy: Únor 23, 2011, 12:19:04 »
se mi libi, jak kazdy pred prvnim trekkem resi, co na sebe, co na psa :) diky bohu, ze kdyz jsem zacinala ja, nemela jsem internet, protoze z ty hromady veci, co kazdy pise, bych se na trek nesbalila ani do 90l krosny :)
za me - idealni jsou jakekoliv ponozky, ktere nejsou od vietnamcu - prodrou se po 10ti km...boty - kdyz jsem chodila v deravych a polorozpadlych, mela jsem min pochyru nez v novejsich...
batoh pro psa - tay jsem pro nebrat - pes si to jde uzit, ne se ti tahat s blbostma :) brasny pouzivam v lete - naplnim petkama s vodou a pejsa posiluje (jedna se o max 10km venceni)
ruffwear - boticky se stejnym ucelem spichnes doma za par kacek, to same napr. s vestou do chladnejsich dnu, do auta - metrovku softshellu koupis za 300,-
u postroje pro psa - velmi peclive vybirat - i Manmatacky nebo Zeracky postroj ti muze psa skarede odrit... takze pokud pes taha, tak to bude chtit chvili vybirat (nebo podsit napr. fleecem)

hergot, taky uz se tak tesite na duben?? :) :)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: