Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vybavení na dog trekking a práce se psem

Autor Téma: Vybavení na dog trekking a práce se psem  (Přečteno 20435 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #30 kdy: Leden 14, 2011, 19:32:53 »
Jak jsem napsala výše, těžko se to píše a každý si pod tím představí úplně něco jiného, než dotyčný myslel. Lepší je praktická ukázka.
Jo malý pes si může rozbít držku o vodítko. Ale co takhle pes, který má přes 35 a více kg? Když to člověk nečeká, tak v tom tahu si spíš rozbije hubu majitel. jednou jsem viděla paní, no byla to celkem "korba", měla kavkazáka a ten s ní smykl, že paní jela za ním po břiše. Ale měla můj obdiv, protože při té cca 10 metrové jízdě nepustila vodítko :-) 

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #31 kdy: Leden 14, 2011, 20:02:31 »
Vtip je v tom to čekat, dokud psa spolehlivě nenaučíš to nedělat. A pokud vodítkem škubneš zlomek vteřiny předtím než s ním škubne pes, nabije si čumák i ten kavkazák. Až škubne on, můžeš se jen koukat kam poletíš.

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #32 kdy: Červen 09, 2011, 19:25:41 »
Doufám, že moc nebude vadit, když tento příspěvek umístím sem, protože mě nenapadá, kam bych ho šupla. Absolvovala jsem s rotvajlerkou 3 longy a chovatelce se to vůbec nelíbí. Prý, že s takovým psem to chodit nemůžu, však asi znáte ty kecy, že ničím psa a co jsem to za "hovado" apod. Čuba bude mít 3 roky, RTG 0/0, krmena ultraprémiovými granulemi + masem + 2x ročně kloubní výživa Alavis. Trasu zvládá v pohodě, pokud zrovna není 30 °C. Po treku 2 dny prospí, což si myslím, že je normální. Přes léto asi budou pro nás treky pasé, i když bych ráda jela do Jeseníků. Bohužel, když jsem se zeptala veterináře na názor, tak zakoulel očima a málem spadl ze židle jestli jsem se nezbláznila. Jediný, kdo mě uklidnil byla Martina s Atosem. Co si myslíte, chodit s těžšími plemeny nebo ne? Osobně si myslím, že chůze nemůže ublížit víc nez sportovní kynologie.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #33 kdy: Červen 09, 2011, 19:33:19 »
Copak ta tvoje pišišvorka je "těžký pes"?
Ať si dá chovatelka i veterinář mokrej hadr na hlavu. Dogtrek se tady chodí cca 10 let, takže existuje jedna generace psů "odkojená dogtrekem" a pokud vím, problémy způsobené chozením nemá nikdo.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #34 kdy: Červen 09, 2011, 19:42:10 »
Vítej v klubu, taky týrám pejska - zlatého retrívra (+- 37 kg) - pohybem  >:D Časem si "retrívráři" zvykli, na Velké Dářko se na nás dokonce přišli podívat 8) 
Po treku taky dospává, horko hůře snáší, tak děláme přestávky a víc se snažíme jít v noci. Občas má problémy s drápky, ale to je spíš tím, že je to hajdalák a nezvedá nohy  :-X (a taky plemenem). Veterinář nás obvykle vítá: Ááá, naši vytrvalci  :D  DKK měl v 1 roce i po 2,5 letech, když už vesele ťapal, nulovou.
Druhej pejsek, čechohorák (36 kg), má trojky kyčle... veterinář dogtrekking k mému úžasu schválil, aby si udržoval svaly, který mu ty kyčle držej pohromadě. Dokud mu to viditelně nebude vadit. A to prý poznám.

Zátěž to určitě je, ale jestli že to pejsek zvládá v pohodě, dle mého názoru, klidně choďte dál.
   *   www.probarf.cz

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #35 kdy: Červen 09, 2011, 19:44:46 »
At si jde chovatelka spolu s vetem zachlastat a nekecá ti do tvého psa. Trek není rozhodně pro psa o nic víc fizicky zatěžující, než normální vycházka (bez hraní se psy a aportování). Je to jen jejich neznalost (btw. na maso ti nic neříkaj?). A pokud má sklon k nějaké nemoci - tak to netrekováním nezachráníš, spíš naopak. Pes nebude v kondici, nasvalený...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #36 kdy: Červen 09, 2011, 19:44:54 »
Hele, hlavně neříkej svý doktorce o dogtrekku, jinak riskuješ svěrací kazajku.  >:D

Jak jsem tě tak viděla na Vysočině, tak to tvoje zvíře rozhodně nevypadalo, že by trpělo.  ;)

Ale jsem ráda, že mám normálního veterináře, treky nám schvaluje a pokaždý vyzvídá, kde všude jsme zase byli. Jo a když už se tu nakousla ta DKK, tak Dinuš v roce 3/1, první trek šla ve 13 měsících, teď je jí čtvrt na devět a (klepu na dřevo) bez problémů. :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #37 kdy: Červen 09, 2011, 19:49:23 »
stokrat radsi tahej psa na dogtreky, nez aby se valel doma... to je nejvetsi chyba, kdyz uz se nejaka dysplazka nedej boze objevi... rotvik taky zrovna zadny extra hovadko neni... jinak na agility takove psy taky objevis, a to si myslim, ze je pro psa mnohem vetsi zatez, nez pohodova celovikendova prochazka, nehlede na to, ze cim vic bude pes nasvaleny, tim mensi problemy bude mit do budoucna...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #38 kdy: Červen 09, 2011, 19:50:17 »
Hele, hlavně neříkej svý doktorce o dogtrekku, jinak riskuješ svěrací kazajku.  >:D

Jak jsem tě tak viděla na Vysočině, tak to tvoje zvíře rozhodně nevypadalo, že by trpělo.  ;)


No to je fakt...na Vysočině jsi byla naposledy spatřena, jak za tím ubohým týraným zvířetem plavně letíš vzduchem z Dráteniček dolů a pak ti dobří lidé pomohli to k smrti vyčerpané zvíře zabrzdit v cíli ;D

O psí zdraví bych se v tvojem případě fakt nebála ;D ;D ;D
« Poslední změna: Červen 09, 2011, 19:52:46 od ježura »

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #39 kdy: Červen 09, 2011, 20:16:49 »
Díky za uklidnění. Mám stejný názor. Akorát už mě ty kecy vážně naštvaly. Naposledy mě potěšil rozhodčí na svodu, když řekl, že konečně rotvík, co má nějaké svaly :-)

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #40 kdy: Červen 09, 2011, 20:19:03 »
jo a pokud bude chovatelka nebo někdo ještě rýpat, tak ho asi pošlu do cikháje :-)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #41 kdy: Červen 09, 2011, 20:23:58 »
Já bych se taky nebála!!!  ;)
Cedrik má v 5 letech 32kg, kyčle 2/2 (od dvou let loupání a cvakání, ztuhlost ve špatném počasí - od dvou let na kloubní výživě, bez problémů, je-li zaléčen).

Přestože dlouho nemá žádné dkk příznaky a přesto, že mu tah v postroji vysloveně proslívá, s přednáškama o nezdravosti treků se setkávám skoro pořád :o)

Těch keců už jsem si vyslechla požehnaně.... že jsem blázen, že bych přeci neměla chodit DT, že je ten tah škodlivý na klouby a že je to přetěžování...A co teprve to kolo??To už je úplně barbarství a teď mi bylo naznačeno, že  si tím prý  něco dokazuju, zatímco si pes oddělává klouby??!! :o ;D 8)
Nadruhou stranu jsou tito lidé shopni jít se psem, co má těžkou spondylozu na obrany nebo těžkého kardiaka vykrmit do 40kg živé váhy a sudovitého tělesného rámce...A pak, kdo je tady blázen?!

Takže jsem se naučila nebrat to vážně a už dávno si tím hlavu nelámu a dělám si, co chci....a tak mi třeba už ani nikdo nikdy další boxí štěně neprodá  >:D >:D >:D;D ;D ;D

Cedrik nakonec problémy s kyčlema nemá, naopak před rokem začal pajdat na přední a ještě nějaký čas se mu vracelo. Treky zvládal v pohodě, problémy se vracely po poslušnostech, skocích, překážkách a při obyčejné procházce s frisbíčkem. Takže jssem si vyzkoušela, jak moc je DT škodlivý a jak moc je šetrná sportovní kynologie...
« Poslední změna: Červen 09, 2011, 20:31:54 od TerCedrici »

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #42 kdy: Červen 09, 2011, 20:38:23 »
on se vzdycky najde nekdo, kdo zna tveho psa lepe nez ty :)

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #43 kdy: Červen 09, 2011, 21:17:41 »
Sice fakt nemáme ani jednoho jedince takovéhle velikosti  >:D , ale zkušenost s vetem byla, že když jsem se o tom v začátcích zmínila, vyslechla jsem si taky menší přednášku, že je to moc velká zátěž,... Pokračovalo to tak, že se čas od času zeptal, jestli stále chodíme a nedávno na mém drahém polovičkovi vyzvídal, jak vlastně takový trek probíhá, neb se ujali dospělé bordery se kterou dost sportují, takže třeba se nakonec někde někdy objeví i na dogtreku  >:D
To jen k těm vetům  ;)

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: Vybavení na dog trekking a práce se psem
« Odpověď #44 kdy: Červen 09, 2011, 21:34:40 »
Náš veterinář si vždycky představí, že by to měl sám absolvovat a pak mu ta přednáška o týrání jde pěkně sama od pusy ;D
Jinak jako chovatel taky ne úplně lehkého plemene jsem rád, že aspoň s jedním štěnětem, z našich třech vrhů, jeho majitelka začala s dogtrekkingem;)

Jo a v Hradci MVDr Ekr nám doporučil dogtrek jako lék při falešce. Letos na jednookém vyzkoušeno - funguje to  :D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: