Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 individuální čas startu

Autor Téma: individuální čas startu  (Přečteno 6583 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Honza & Wendýsek & Pan Eki

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 123
  • Souhlasu: 1
individuální čas startu
« kdy: Srpen 29, 2010, 22:31:53 »
Nedávno se zde řešil pomocník a doprovodné vozidlo.
A máme tu bohužel jiný a myslím závažnější problém. Ten se týká vynucování privilegia některých účastníků určit si vlastní čas startu, samozřejmě jiný než všichni ostatní.
Osobně jsem byl přítomen, když taková žádost byla vznesena na Gejzu na Šerákovi, naštěstí Gejza odolal a za to mu patří mé velké díky. Jenže jak jsem se dozvěděl, na Stezce vlka už bylo bohužel vše jinak, zde byl start povolen jednomu závodníkovi až po půlnoci!!! S tím, že startující měl již přesné informace o časech svých soupeřů na trati.
Chápu, že někteří můžou mít potíž s dovolenou (sám jsem se Stezky nemohl zůčastnit z důvodu den předem zrušené dovolené). Ale velmi mě překvapuje a zaráží, že se dotyčný může radovat z umístění, když má úplně jiné podmínky než ostatní. Ať už počasí, tma v pohodovém terénu nebo všechny pomalejší před sebou a ty dobíhá (sám vím, jak zrovna toto velmi pomáhá). A ještě víc zarážející je fakt, že to organizátor povolí, ano nejsem proti opožděnému startu, ale čas se podle mého názoru musí počítat od konce limitu pro řádný start.
Dogtrekking ještě stále považuji za čistý sport, ale toto beru jako velkou skvrnu.

Honza
« Poslední změna: Srpen 29, 2010, 22:35:48 od Honza & Wendýsek »
Krmivo pro psy a kočky
http://svetickasmecka.cz

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: individuální čas startu
« Odpověď #1 kdy: Srpen 29, 2010, 23:09:29 »
já bych toto povolila ve zcela výjimečných neovlivnitelných situacích - v případě Slávka šlo pokud vím o pohřeb - ten se kvůli treku fakt neodloží a těžko se na něj budu vymlouvat jen kvůli výhodě nad soupeři. Co se týká počasí, terénu, apod., je to o náhodě - někdy to může vyjít líp, někdy hůř. Rozhodně by se z toho ale nemělo stávat pravidlo!

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: individuální čas startu
« Odpověď #2 kdy: Srpen 29, 2010, 23:23:27 »
To chce klídek Honzíku >:D Mimochodem, když už Petra zmínila Slávka, tak já zmíním Luboše Bodláka, kterému cestou na trek kleklo auto ve zúžení na dálnici a způsobil dopravní kolaps ;D To se taky nestane každý den :) Mimochodem, já startoval na Jednookém v šest večer, čas se mi počítal od rána a je mi úplně putna, že byl Láďa na Stezce hodný a neřešil...

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: individuální čas startu
« Odpověď #3 kdy: Srpen 30, 2010, 00:27:03 »
Je otázka krátkého času kdy se přestanou měřit i časy.Vy tady řešíte něco co my řešíme při maratonských závodech bez psů.Nějaký systém ve startech by měl být,ale jen opravdu za situace kdy se tady bude závodit jako kdysi viz. Chovanec,Klikarová,Ja,Nykš apd.Nechci snižovat výkony teď na Stezce vlka těch nejlepších,ale opravdu dle dosažených časů už tad nejde o závod a tak neřešte kdo kdy startoval.Opravdu může mít někdo nějaké problémy třeba porucha vozidla či nějaká rodinná údalost a moc chce startovat na určité akci a tak mu to tolerujte a nešpekulujte nad podmínkami.Ja to řešil kdysi na Stezce kdy Chovanec startoval až jeden den po nás a ja protestoval že zná naše časy a je to nespravedlivé a on nakonec chytil takovou bouřku že vůbec neměl šanci zaběhnout třeba můj čas a mě zase diskli za ztracenou misku a on to stejně tedy vyhrál.Takže až půjde o něco tak je třeba se držet nějakých pravidel.Momentálně tu není nějaká konkurence že by někdo někomu vadil a tak neřešte kdo kdy startuje.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re: individuální čas startu
« Odpověď #4 kdy: Srpen 30, 2010, 08:01:57 »
Jo, jasně, pokud jde o takové situace, tak je to něco jiného. Ale já i Honza, jak už bylo psáno, jsme byli svědky toho, jak jeden účastník žádal "bez důvodu" Gejzu, aby ho pustil na start o hodinu později. A ono to trochu naštve. To je vše.
Romane, proč tu shazuješ naše časy? Pokud já ujdu 100 km třeba za 35 hod, tak z toho mám radost. A jdu to proto, abych si to užila spolu se psem. To však neznamená, že mi nevadí, když se porušují pravidla, bez ohledu na to, jestli je můj čas světový, jestli je to totální propadák, jestli dosáhnu na stupínek vítězů nebo jestli budu úspěšnějším tleskat z pod pódia.
Ale taky nevím, proč bych měla k vítězství blahopřát někomu, kdo ho dosáhne ne úplně čistou cestou.
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: individuální čas startu
« Odpověď #5 kdy: Srpen 30, 2010, 08:27:01 »
myslím, že to je věc pořadatele - buď start umožní nebo prostě čas běží od konce limitu...a pokud se vám to nelíbí, tak tam příště nejezděte...poslední dobou děláte z každé koniny hotovou kovbojku...a Romanova připomínka k časům - ne každý je maratonec, neřekla bych, že tady není konkurence...a hlavně - nikdy to není jen o tom, jak rychle to zvládne lidská část týmu, ale jsou tu i psi - ti hlavně...třeba letošní Hanácká byla horkem opravdu extrémní, v takovém počasí požene psa jenom blb.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: individuální čas startu
« Odpověď #6 kdy: Srpen 30, 2010, 18:45:58 »
K tomuto tématu jen pár holých faktů časoměřiče Stezky vlka:

Mimo stanovené "startovní okno" 7:00-8:00 startovalo více účastníků, většina do jedné hodiny po skončení určeného startovního okna. Toto se tolerovalo vzhledem k tomu že v části startovního okna od 7:00 do cca 7:45 byla v místě startu silná průtrž mračen.

Dále s větším zpožděním startovali dva další účastníci.
Jeden v pátek v 16:40 a to z důvodu poruchy auta při cestě předešlý večer na na akci (čekal do druhého dne v Praze na opravu).

Druhý v sobotu v 0:44 z důvodu páteční účasti na pohřbu. Tento účastník se poprvé v prostoru základního tábora objevil co jsem si alespoň já všimnul a kdy mě na tuto skutečnost upozornil Láďa Páral někdy v pátek pozdě večer kolem 23 hodiny. V té době byli v cíli tři účastníci z kategorii DTW2 a DTM1.

Pro oba dva byla alternativa pro splnění kontroly K-1 tím, že museli opsat určité údaje na rozcestníku v místě kde původně byla "živá" K-1. Kontrola K-2 byla funkční dle původního plánu, tedy živá a poté kleštičky. Technicky to tedy bylo zajištěno myslím dobře.
 
Zůstává spíš jen nějaké to morální a lidské hledisko jestli měl Láďa Páral za uvedených okolností takové výjimky povolit či ne a proč a jestli to v těchto případech byla pro tyto dva účastníky opravdu nějaká zásadní výhoda.

Alespoň jak já jsem to pochopil, jednalo se o vyjímečné výjimky vzhledem k okolnostem a ne o nějakou běžnou praxi.


P.S.: Při této příležitosti se ještě omlouvám za chyby ve výsledcích při vyhlášení kategorii, i přes několikerou kontrolu se mi některé překlepy v zadání nepodařilo bohužel včas odhalit  O:-)

tombru

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: individuální čas startu
« Odpověď #7 kdy: Srpen 30, 2010, 19:01:44 »
.... Stezce vlka už bylo bohužel vše jinak, zde byl start povolen jednomu závodníkovi až po půlnoci!!! S tím, že startující měl již přesné informace o časech svých soupeřů na trati. ....

Tak to měl možná tak informace z K-1 která byla cca v první třetině trati, takže asi nic moc relevatní informace. Krom toho kdo kdy prošel kontrolou není nic tajného ani pro účastníky na trati, tedy když se někdo zeptal tak pokud informace byla, tak ji dostal.

Spíš je to určitá nevýhoda pro soupeře na trati kteří třeba s nastopením takového "borce" nepočítají a třeba zvolí menší tempo protože nepočítají s takovou konkurencí.

Nicméně v tomto případě byli oba účastníci regulérně přihlášeni takže jejich případní soupeři mohli s jejich účastí normálně počítat.

Sám jsem toho názoru že takovéto individuální startování by mělo být jen opravdu ve velmi vyjímečných a oddůvodněných případech.
tombru

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: individuální čas startu
« Odpověď #8 kdy: Srpen 30, 2010, 19:15:08 »
já bych to ukončila s tím, že oba později startující k tomu měli dostatečně pádné a výjimečné důvody, pořadatel se k nim zachoval vstřícně a ohleduplně, za což si zaslouží dík. A kdo to nechápe a nelíbí se mu to, ať si opravdu vybere jiný sport - dogtrekking by měl zůstat sportem především kamarádským. Plně chápu když se někomu (mě taky) nelíbí použití doprovodného vozidla případně nějaké jiné zlehčení (nechci natvrdo psát podvod), ale tito účastníci prošli celou trasu, měli povinnou výbavu, oba byli na trati v noci (já osobně bych teda nemohla po dlouhé jízdě dvě hodiny spát a pak v noci vyrážet, jako to udělal Slávek, brrr), užili si deště...
Kdyby na jejich místě byla ještěrka nebo jiná rychlejší DTW1, ani mě nenapadne její výsledek napadnout - prostě je rychlejší než já, tak mě porazila a porazila by mě i kdyby startovala se mnou, přede mnou,...
Ostatně dost mě zaráží že se to nelíbí lidem, kteří na daném závodě nebyli a jsou v jiné kategorii než diskutovaní závodníci, zatímco těm co tam byli a byli jimi poraženi to nevadilo...

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: individuální čas startu
« Odpověď #9 kdy: Srpen 30, 2010, 20:59:33 »
Dneska jsem na tréninku jen tak nad tímto problémem trochu více uvažoval a ono to nemají ani lehké Ti kdo jdou vlastně třeba až na druhý den.Oni vlastně jsou všude sami nikde živá kontrola a nikdo se ani o ně už moc nezajímá a oni jsou i trochu mimo děnní všech a ochuzení o to potkavání na trati se soupeři a nádech společenské akce v daných hodinách na trati.Při maratonech menšího významu se stává že spíše pošlou dříve některé slabší běžce aby se na ně v cíli nemuselo tolik čekat.Ale to se jedná vždy o známe a pomalejší lidi ,kteří neohrozí třeba medailové pozice.Ale pokud by tento člověk byl moc dobrý tak se prostě vždy někdo ozve kdo by se mohl cítět poškozen.
Ja jsem jednou přijel pozdě kdysi na jeden triatlon a všichni už byli na kole a mě pořadatelé neznali a chtěli aby mě nepokazili zážitek tak mě vypustili na plaváni kdy už všichni bojovali na kole a ja ten závod vyhrál a těžko se pak pořadatel omlouval těm vítězům co si mysleli že vyhráli že přijel nějakej borec a hodinu po nich startoval a dosáhl celkově nejlepšího času.Mě osobně bylo dost divně a už bych do něčeho podobného jako favorit nešel.Všichni se na mě divali jak na nějakého vetřelce a ja za to nemohl a ani pořadatel který chtěl prostě vyjít každému vstříc.
Takže k takovému případu bych navrhoval opravdu v cela mimořádných situacích jako u třeba Slávka povolit start později a nebo tyto lidi evidovat ve výsledcích jako mimo závod a napsat důvod.To by se týkalo asi těch co by se považovali za favority.A nebo jim prostě poběží určený startovní čas a ve výsledcích se bude počítat ten celkový jejich čas a jen tam dodat ten čistý kdy opožděně vyrazili na trať jako jen orientační čas pro srovnání.

Za sebe mohu říct že bych později nechtěl startovat a absolvoval bych závod jen mimo soutěž (mimo oficialni výsledky),abych si toho prostředí užil aspoň tímto způsobem když jsem nemohl včas dorazit na start.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Honza & Wendýsek & Pan Eki

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 123
  • Souhlasu: 1
Re: individuální čas startu
« Odpověď #10 kdy: Srpen 31, 2010, 08:39:52 »
Tombru děkuji za vyčerpávající info. Mě šlo pouze o to že stejný člověk žádal posunutí času i na jiném treku.

Honza
Krmivo pro psy a kočky
http://svetickasmecka.cz

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: