Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 výstuha kolena

Autor Téma: výstuha kolena  (Přečteno 18898 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #15 kdy: Srpen 13, 2010, 15:28:18 »
http://www.thuasne.cz/
Potvrzuju, kvalita, nejen ortézy atd, ale i pomůcky pro zdrav. postižené...kriplkáru nebo přinejmenším chodítko budem časem potřebovat 100% všichni co se huntujem na trekách ;D

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: výstuha kolena
« Odpověď #16 kdy: Srpen 13, 2010, 15:48:06 »
K té ortéze Thuasne konkrétně:
http://www.zdravotnicke-prodejny.cz/vyrobky/genu-pro-comfort-2346-kolenni-orteza.php
běhat a chodit celý den se s tím dá bez problémů - mám ji už rok, i vyprat se naštěstí dá  :)
opravdu velká spokojenost, navíc v chladnu to hřeje
běhání po čtyřech - holt musím mít něco extra, ale zvládaj to i jiní - po několika nekontrolvaných pádech přes hůlku se s tím člověk srovná  ;D

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: výstuha kolena
« Odpověď #17 kdy: Srpen 13, 2010, 15:57:01 »
Tak tomu nerozumim. Když se řerkne ortéza, vybaví se mi neco jako jsem měla na ten výron kotníku a s tím se moc chodit nedá, leda pajdat. No a ted mi ty trvdíš, že máš kvalitní ortézu ( na koleno) a chodíš s tím treky? To koleno se v ortéze dá ohybat?

 
na doplnění k přdchozímu odkazu - po stranách jsou cca 1 cm lehké kovové proužky, vepředu plastová konstrukce v jakési punčoše - opravdu s tím jde is vižně běhat

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #18 kdy: Srpen 13, 2010, 16:10:23 »
Po shlednuti  konkrétního odkazu jsem pochopila, že s touto ortézou se chodit da. Matne si vybavuju, že jsem potkala nejake takove koleno na trati nebo v hospode. Já ted nosím n něco jako hodně pevnou a elstickou ponožku, tak si neco podobneho poridim.i na kolena  Diky za typy, chtela jsem vedet, jestli to bude fungovat.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: výstuha kolena
« Odpověď #19 kdy: Srpen 13, 2010, 16:18:35 »
Matne si vybavuju, že jsem potkala nejake takove koleno na trati nebo v hospode.
;D ;D ;D
Lidi na trekách rozlišujeme:
a) podle psů
b) podle stupně poškození človíčka
c) podle velikosti batohu
d) dalších zanedbatelných kritérií typu ksicht a jméno

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #20 kdy: Srpen 13, 2010, 16:20:57 »
To máš recht...většinou vím jak se jmenuje pes, ale zaboha si nevzpomenu na jméno toho na druhým konci vodítka...a pokud potkám dotyčného někde bez psa (nedej bože oblečenýho za slušnýho člověka) tak jsem už úplně bez šance ;D

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #21 kdy: Srpen 13, 2010, 20:12:59 »
Potvrzuju hůlky, co je nosím, je to o 100% lepší. Akorát teda závěrečnej padák ze Lví hory či co to bylo na Šeráku si artróza chrochtala blahem, kolena cvakaly kost na kost jak už tam není žádná chrupavka a nepomohly ani hůlky, ani brufen, ani rum, ani sprostý nadávky :'(
Jo to byla síla, naštěstí mě zatím zlobí jen jedno koleno, návlek od větví jako bych neměla. Určitě tomu hodně vadí zátěž batohu ono "najednou přibrat 9-10 kg" kloubům moc neprospěje.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #22 kdy: Srpen 16, 2010, 11:18:41 »
A ještě jedna dotázka- Mám si tu bandáž nechat i přes noc? Nebo při bivaku sundat?

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: výstuha kolena
« Odpověď #23 kdy: Srpen 16, 2010, 11:28:23 »
A ještě jedna dotázka- Mám si tu bandáž nechat i přes noc? Nebo při bivaku sundat?
Pokud se bavíme o té ortéze, tak určitě při několikahodinové pauze sundat.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #24 kdy: Srpen 16, 2010, 11:51:12 »
Ne, otrézu si ( zatím >:D) nebudu pořizovat, koupím si jakoby elastické navleky na kolena ve zdravotní prodejně. Potom si už rovnou pořídím PROTÉZU.

Bára B

  • Host
Re: výstuha kolena
« Odpověď #25 kdy: Srpen 16, 2010, 13:02:17 »
Šari, údajně je lepší při velkých pauzách sundávat cokoli, co ti stahuje kolena, jinak si odděláš i to, co ještě normálně funguje... ^-^ - takže by to mělo platit i pro stahovací obynadla.

Bára B

  • Host
Re: výstuha kolena
« Odpověď #26 kdy: Srpen 16, 2010, 13:03:28 »
Už vím, jaký návleky myslíš. Nosívala jsem je a dost stahují. Sundávala jsem je při každém pauzírování.

Offline Sunny

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Souhlasu: 0
Re: výstuha kolena
« Odpověď #27 kdy: Srpen 24, 2010, 11:40:44 »
Mňa držia na nohách tieto:
http://www.lekarna.cz/scholl-bandaz-elast-supatherm-koleno-vel-m-ps5211/

Mám ich už večnosť, trochu sa roztiahli, ale to aj moje nohy, takže je to OK  ;D

Je to neoprén, drží teplo, noha sa pod tým spotí, ale vďaka tomu to drží jak prilepené. Chodiť sa v tom dá v pohode, nemá to žiadne kovové súčiastky, ale je to pevnejšie než tie klasické elastické bandáže z lekárne, tie mi nohy moc nepodržali.

Šárka Mik

  • Host
Re: výstuha kolena
« Odpověď #28 kdy: Srpen 25, 2010, 15:20:07 »
Tak jsem zakoupila bandáže u větví , ted s nima popocházím po obchodě. Na treku se ukáže.   

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: výstuha kolena
« Odpověď #29 kdy: Srpen 27, 2010, 14:15:13 »
Šari, údajně je lepší při velkých pauzách sundávat cokoli, co ti stahuje kolena, jinak si odděláš i to, co ještě normálně funguje... ^-^ - takže by to mělo platit i pro stahovací obynadla.
Tak nejde o sundavání v pauzách na treku. Spíš o to, aby dotyčný nenosil jenom a pouze podporu,ale  také pravidelně zatěžoval koleno přiměřeně i bez ortézy a jiných podpůrných mechanismů, popř. pod odhledem cvičil a budoval nějakou tu svalovou hmotu. Pokud by se jakákoliv aktivita provozovala jen s ortézou, tak opravdu brzo zatrofuje i to, co fungovalo.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: