Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 výstuha kolena

Autor Téma: výstuha kolena  (Přečteno 18883 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
výstuha kolena
« kdy: Srpen 13, 2010, 13:18:35 »
Prosím o radu, jelikož mě vždy při sestupech pobolívají kolena( psi netáhnou, jdou za patama) uvažuju o nějakých výstuhách na kolena. Mám i pocit, že jsem viděla pár lidí s nějakýma  navlekama na kolenech.  Tak prosím o praktické připomínky, jestli se to nosí prevetivně, či až to začne pobolívat.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #1 kdy: Srpen 13, 2010, 13:33:37 »
Zkoušela jsem různé návleky a sjíždí mi to a rozčiluje, tak jsem se na to vyprdla a Brufík to jisti, když je nejhůř stáhnu obinadlem...ale mám (decentně řečeno) nekonfekční nohy...tak možná na noze normálních rozměrů to bude držet

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #2 kdy: Srpen 13, 2010, 13:41:19 »
Ty navleky se daji koupit asi ve zdravotnických prodejnach? Jaká je účinnost? Pomáha to?

 Brufeny požírat nechci. Než jsem začala chodit treky, považovala jsem za nepřitele hospod a pojídání léků. Tak bych byla ráda kdyby mi zůstalo aspon to s tema lekama :P

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #3 kdy: Srpen 13, 2010, 13:44:09 »
Koupíš ve zdravotních potřebách, ale mě fakt na koleně vydržely tak půl hodiny, pak jsem se nervla z věčnýho popotahování nákolenice a letělo to dolů, takže nakolik koleno opravdu udrží nemůžu sloužit.
Mají to i u větví nebo v prodejnách "vše za 30,-" Z tama mám návlek na zápěstí a jsem s kvalitou spokojená...nevytahuje se to atd... za třicet kaček fakt dobrý!
« Poslední změna: Srpen 13, 2010, 13:46:26 od ježura »

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #4 kdy: Srpen 13, 2010, 13:47:40 »
Já návleky už nosím preventivně od startu, jak to začne bolet, je už u mě pozdě. Mám je na zpěvnění, obyčejné za 80,- ze sportovních potřeb.
Je to nohama, jestli drží nebo ne  ;D ;D Přítulovi taky sjížděj, tak je radši nenosí  ::)
   *   www.probarf.cz

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: výstuha kolena
« Odpověď #5 kdy: Srpen 13, 2010, 13:56:28 »
kolenům dost pomůžou i hůlky

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: výstuha kolena
« Odpověď #6 kdy: Srpen 13, 2010, 13:56:56 »
klasické bandáže skoro v každém větším sportu, navléknout na startu, pak už je pozdě. když je pozdě, tak ortézy s lamelama (cash - cena za jednu cca 1700,-), ale s tím už se moc chodit nedá a je to spíš na doplazení ke svozovému místu.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #7 kdy: Srpen 13, 2010, 14:01:55 »
Potvrzuju hůlky, co je nosím, je to o 100% lepší. Akorát teda závěrečnej padák ze Lví hory či co to bylo na Šeráku si artróza chrochtala blahem, kolena cvakaly kost na kost jak už tam není žádná chrupavka a nepomohly ani hůlky, ani brufen, ani rum, ani sprostý nadávky :'(

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #8 kdy: Srpen 13, 2010, 14:08:50 »
Vím,  jednu ortézu jsem nedávno vyfasovala na kotník :'(. Trekove hulky si pujcim a asi pak odkoupím, pri skopci mi pomahal i klacek z lísky, tak ted chci vyzkouset ty trekovy hole. Jen se bojim, že je nekde zapomenu a budu mit vydelano, klacek jsem zapominala celkem často.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #9 kdy: Srpen 13, 2010, 14:11:30 »
Já je zapomínám furt, už jsem pro ně metelila i kilák zpět...pokud tedy není po ruce vhodný gentleman co se mi pro ně vrátí :-X

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #10 kdy: Srpen 13, 2010, 14:57:51 »
A nemohly ti ty bandáže padat právě proto, že nebyly moc kvatilní? To jsi měla jen od větví nebo ti padaly i ty zdravotní?
K tem hůlkám, já si spočítám kolik hodin na ně vydělávám, atˇ mám motivaci je nezapomenout.

Offline TomM

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Souhlasu: 4
Re: výstuha kolena
« Odpověď #11 kdy: Srpen 13, 2010, 15:00:13 »
Případně bandáž uchytit na podvazkový pás  :)

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: výstuha kolena
« Odpověď #12 kdy: Srpen 13, 2010, 15:07:27 »
Loni před Chřiby jsem nemohl pořádně chodit kvůli kolenu a léčbu začal řešit longy. Sehnal jsem si kvalitní hůlky (nikoli teleskopické), odlehčí o 15-20%, pomohou do kopce i z kopce ale také na kluzkém povrchu. Měly by být na míru. Eva Valentová mi dál poradila kvalitní ortézu značky Thuasne (mají je ve zdravotních potřebách - cena 700-1000,- Kč a před objednáním změří potřebnou velikost). Používám stále obojí v kombinaci a docela to jde  :)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: výstuha kolena
« Odpověď #13 kdy: Srpen 13, 2010, 15:18:12 »
Tak tomu nerozumim. Když se řerkne ortéza, vybaví se mi neco jako jsem měla na ten výron kotníku a s tím se moc chodit nedá, leda pajdat. No a ted mi ty trvdíš, že máš kvalitní ortézu ( na koleno) a chodíš s tím treky? To koleno se v ortéze dá ohybat?

 

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výstuha kolena
« Odpověď #14 kdy: Srpen 13, 2010, 15:23:52 »
A nemohly ti ty bandáže padat právě proto, že nebyly moc kvatilní? To jsi měla jen od větví nebo ti padaly i ty zdravotní?
K tem hůlkám, já si spočítám kolik hodin na ně vydělávám, atˇ mám motivaci je nezapomenout.

Zkoušela jsem vícero značek, padaly my všechy, ale zabandážováno obinadlem to drží a dá se tak nouzově dojít. Fakt že co chodím s hůlkama jsem bandáže na kolena přestala řešit. Nějak s hůlkama nemakám, jenom si na nich "vozím" váhu rukou a stačí...odlehčí to asi jako bys šla bez báglu.

Loni před Chřiby jsem nemohl pořádně chodit kvůli kolenu a léčbu začal řešit longy. Sehnal jsem si kvalitní hůlky (nikoli teleskopické), odlehčí o 15-20%, pomohou do kopce i z kopce ale také na kluzkém povrchu. Měly by být na míru. Eva Valentová mi dál poradila kvalitní ortézu značky Thuasne (mají je ve zdravotních potřebách - cena 700-1000,- Kč a před objednáním změří potřebnou velikost). Používám stále obojí v kombinaci a docela to jde  :)

Myslím, že jsi první člověk na světě, co dokáže cválat s hůlkama "po čtyřech" jsem na to fakt hleděla, klobouk dolů, já si o ně občas zakopnu i při pomalé chuzi ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: