Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Poslední příspěvky

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Připomínky a návrhy k tomuto fóru / Re:Kalendář
« Poslední příspěvek od Psymorf kdy Leden 11, 2017, 12:47:28 »
jaký kalendář?
termínovka je zde: http://www.dogtrekking.info/terminovka.htm
tam kde má býti ;-p
92
Připomínky a návrhy k tomuto fóru / Kalendář
« Poslední příspěvek od Jarda-Mrňous kdy Leden 11, 2017, 09:48:07 »
Proč není v provozu kalendář? Nevím jak kdo, ale já ho postrádám.
93
Výlety / Dogtrek zimním Berounskem
« Poslední příspěvek od Jenny1 kdy Leden 03, 2017, 20:18:44 »
Opět po roce, bych Vás chtěla pozvat na další výlet, tentokrát zimním Berounskem. V sobotu 25.2.2017 je připravená trasa dlouhá 32 km a večer posezení v restauraci.
Propozice na adrese:  https://sites.google.com/site/dogtrekkingposazavi/
94
výbava psa / Re:Brašny vs. postroj
« Poslední příspěvek od Petrs01 kdy Leden 02, 2017, 19:13:00 »
Šárko, trek bez brašen doporučuji proto, aby Kolečko zjistil jak na tom pes je - pokud po treku sotva poleze, je blbost mu kupovat brašny. Pokud se pes druhý den bude ptát kam jdem teď, dá se o brašnách uvažovat.
95
výbava psa / Re:Brašny vs. postroj
« Poslední příspěvek od Sarka se 6 kdy Leden 02, 2017, 09:53:19 »
To že brasny Ruffer se pretaci protoze maji vysoko teziste jsem videla hned. Taky jsou hrozne drahy. Nemusis hned na trek, staci nejaky celodenni vylet. A pri pauzach brasny psovi sundavat. Zkus si to idelane za cely den asi tak 4x minimalne, kdyz je teplo, tak jeste kdykoli kdyz pes leze do vody. Jestli te to nebude otravovat jsi na ceste k jejich pouzivani. Me ty brasny nevadi protoze kdyz podelim mezi 5, drive teda 6 brasen( jedna fena kulha, ale jinak se schopna delsi chuze a nechci ji uz zatezovat). nesu toho mnohem min. Ale v hospode treba uz vsichni davno sedi a ja jeste sundavam kapsy. Me prijdou dobry brasny Manmat na vetsi psy a na mensi Polar. Ale ty Manmat brasny navrhl nekdo kdo je nikdy nepouzival, protoze  je potreba ty brasny malinko presit, odparat ty kapsy a nasit je trochu vyse a vic dozadu a ne jednou radou jako to bylo sity ale prisit je co nejvetsi plochou co to jde,aby se nepreklapely.  Po tyhle uprave jsou ty kapsy opravdu super. Polar jsem neupravovala, mam je uz druhou generaci psu, jakych 20 let a kdyz je poctive zasivam a vymenuju rowzbite zipy, jsou porad pouzitelne.
96
výbava psa / Re:Brašny vs. postroj
« Poslední příspěvek od Kolečko kdy Leden 01, 2017, 16:49:35 »
Dík, to zní rozumně  ;)
97
výbava psa / Re:Brašny vs. postroj
« Poslední příspěvek od Petrs01 kdy Leden 01, 2017, 14:07:46 »
1) dej si aspoň jeden trek bez brašen. Pokud bude pes po vyspání v cíli vesele poskakovat, uvažuj nad brašnami dál. Jinak ne - brašny, které od půlky treku neseš asi nejsou zrovna to co chceš. A na mladého psa určitě ne (nepíšeš věk). Tahá?
2) na fotkách občas brašny vidíš. Většinou ale na dalším treku už stejný pes buď chybí nebo jde bez brašen. Opravdu to zkoušelo dost lidí a zůstala u nich snad jen Šárka.
3) popřemýšlet nad postrojem - který kde má očka, případně přezky, kde se mi s brašnami bude přetláčet? A když už, tak to chce zkoušet a zkoušet. Ideálně si vypůjčit několikery brašničky od Šárky a s nimi (a psem) navštívit Helu Levíčkovou (prodává různé typy postrojů). A pak koupit to co nejlépe vyhoví.
4) obecně tah a brašny moc dohromady nejdou. Postroj na který se dají rovnou připnout brašny dělá Rufwear, ale kromě příšerné ceny byly po vyzkoušení velmi nedoporučeny (vysoké těžiště, přetáčení,? mrkni do těch starých diskusí!)
98
výbava člověka / Re:mapy.cz - Stopař
« Poslední příspěvek od RadekKotesovec kdy Prosinec 27, 2016, 13:02:13 »
Hodne dlouho vyuzivam android aplikaci http://www.locusmap.eu/ + ceske offline OSM mapy http://osm.paws.cz/ (kam soucasne i behem ruznych vybehu prispivam se zakreslovanim novych cest..). Drive byly OSM mapy pomerne dost nepouzitelny, ale postupem casu jsou dost pouzitelne, navic umi i 'routovat' po lesnich cestach (zakreslenych) (routing = podobne navadeni, jako u automobilovych navigaci)
99
výbava psa / Re:Brašny vs. postroj
« Poslední příspěvek od Sarka se 6 kdy Prosinec 24, 2016, 00:15:41 »
Jen na jednom treku jsem mela postroje pod brašnama. Jeden pes byl trochu odreny, ale haskouni jsou celkem chlupaty psi. Rozdodne bych ale nenechala psa tahat za brašny, ty brašny k tomu nejsou uzpusobeny. I když maji vzadu ocko, ktery se k tomu nabizi, tak bych ho nepouzila, brasny se pak trhaji, protože ten tan prochazi celou brasnou. Mozna nejaky brasny jsou sity stylem postroje a naně se ta brasna veši, napis jaky brasny mas nebo o jakych uvazujes, velikost psa. Já mam brasny Manmat, Polar a nejaky zahranicni, co nejsou nic moc, protože maji moc tvrdou latku a ta se lame a odira, ty měkci vydrzi kupodivu vic.
100
Pravidla dogtrekkingu / změny v pravidlech pro rok 2017 - zápis ze schůzky pořadatelů
« Poslední příspěvek od tombru kdy Prosinec 23, 2016, 23:32:27 »
SCHŮZKA POŘADATELŮ DOGTREKKINGŮ PRO SEZÓNU 2017

Šlapanice u Brna 18.12.2016

Schůzky se zúčastnili zástupci všech akcí schválených do MČR v dogtrekkingu pro rok 2017.

1.   Návrhy na schválení nových akcí
O zařazení do MČR žádali pořadatelé akcí BLOODY WALK a WITKO SAPA HA. Akce BLOODY WALK sice splňovala obecné podmínky pro zařazení do MČR, ale na schůzku pořadatelů bohužel nedorazil pořadatelem určený zástupce, což je jednou z dalších podmínek pro zařazení do MČR. Bylo hlasováno o výjimce, nebo zrušení této podmínky, ale s negativním výsledkem.
Akce WITKO SAPA HA nesplňovala podmínku, že před zařazením do MČR musí pořadatel zorganizovat úspěšně alespoň jednu akci v rozsahu podle soutěžního řádu dogtrekkingu. Zde také proběhlo hlasování o výjimce, nebo zrušení tohoto pravidla, ale také s negativním výsledkem.

2.   Bodování MČR pro rok 2017
způsob počítání bodů se nemění a zůstává stejný jako v roce 2016.

3. Změna v povinné výbavě
Bylo odhlasováno, že povinná výbava nebude muset obsahovat bivakovací potřeby, konkrétně spací pytel a karimatku. Dále také nemusí obsahovat funkční svítilnu. Tyto a další věci ale může pořadatel uvést ve svých propozicích do povinné výbavy a účastníci musí tyto požadavky splnit. Povinná výbava se tak nově orientuje zejména na zajištění podmínek pro psy.
Změna je také v podmínkách provádění kontrol povinné výbavy, protože zejména povinná kontrola kompletní výbavy při startu účastníka se v praxi neosvědčila. Nově je na pořadateli jak bude kontroly povinné výbavy provádět. Nicméně to neznamená, že se kontroly povinné výbavy nebudou provádět vůbec.

4. Logo dogtrekkingu
bylo konstatováno, že současné logo dogtrekkingu (stopa s tlapkou) není příliš hezké a byl předložen návrh nového loga, které bylo použito například na plaketách vítězů MČR 2016. Nicméně bylo odhlasováno, že se současné logo zatím měnit nebude. Tato věc zůstává zatím otevřená do další schůzky pořadatelů.

5.   Další doporučení
  • Propozice zveřejňovat nejpozději jeden měsíc před začátkem akce a primárně je uveřejňovat na webových stránkách akce.
  • V propozicích uvádět hraniční body vymezující oblast kde se bude akce pořádat (nejedná se o zveřejnění trasy) ať si může účastník vybrat alternativu (na své riziko) k doporučeným mapám, nebo mapám které dostane od pořadatele.
  • Byla probrána problematika řešení odvozů účastníků z trati. Jelikož to není absolutní povinnost pořadatele, je na něm, jestli a za jakých podmínek bude organizovat (časové omezení odvozů, odvozy za úplatu). Podmínky odvozů se doporučuje uvést v propozicích.
  • Účastníci mají povinnost se pohybovat přesně po určené trase, i pokud je možná jiná alternativa, která není pokryta kontrolním bodem.
  • Věnovat větší pozornost jak se účastníci chovají k psům během akce, zejména po tom co dorazí do cíle. Prioritně by se měli postarat o zázemí psa (voda, žrádlo, vhodné místo k odpočinku). V opačném případě to může být důvod k diskvalifikaci jak z konkrétní akce, tak z celého bodování MČR.


Zapsal a zpracoval:
Tomáš Soural – dogtrekking.info 18. 12. 2016

Stran: 1 ... 8 9 [10]