Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - bivak?

dogtrekking forum

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. => Jak na to? => bivak => Téma založeno: Lucie Červenec 02, 2007, 19:39:22

Název: bivak?
Přispěvatel: Lucie Červenec 02, 2007, 19:39:22
jak to děláte, když v noci na treku prší?? používáte jen nějaký igelit nebo tak něco???
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Gwen a Dinulka Červenec 02, 2007, 19:59:20
Igelit, pončo, celta.... přístřešek uděláš ze spousty věcí. Většinou se dá nějaká "střecha nad hlavou" i najít (seníky a pod., v nouzi je dobrá i autobusová zastávka), ale na to se nedá spolíhat. :)
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: vencan+3 Červenec 02, 2007, 21:18:49
Já teda osobně dávám přednost tomu, když jak říkal PAN KEMR (CHČIJE A CHČIJE)  >:(NAVLÍKNOUT TATANKU  :D a šlapat a jít do nejbližší osvěžovny, ;) ;) ;) seníku apod.(jak psala Gwendolína) nebo pokud není nic z toho po trati tak holt šlapat než přestane....a zatím vždycky přestalo....(ale chce to dobrý boty a tatanku)pořád lepší, než se uhnízďovat v mokru....a pořizovat si ke psům ještě VLČKA :P čau fšici V+2
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Hrobnice Červenec 02, 2007, 22:09:53
...jo, taky raději jdu a jdu,dokud nenajdeme nějaký přístřešek. A jak píše Venca, chce to dobrý botky a nebo hodně náhradních suchejch ponožek a taky se to dá vydržet i v mokrejch botech.
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Verčajs Červenec 16, 2007, 19:36:33
Ahojda všichni, můžete mi kdokoli vysvětlit, co to ten bivak vlastně je??? mám svůj tip, ale nechci vypadta jako trubka, jestli jsem se netrefila... díky mockrát komukoli za odpověď...
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: peppo Červenec 16, 2007, 19:57:32
bivak je to najlepšie z celého treku...  ;) ;D
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Verčajs Červenec 17, 2007, 07:36:11
NO tos mi teda moc nepomohl!!!  :D ;D ;)
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: stamir Červenec 17, 2007, 08:31:37
NO tos mi teda moc nepomohl!!!  :D ;D ;)
čítaj tu: http://www.kstst.sk/pages/vht/bivak.htm
a teplý bonz k tomu: peppo na treku bivakuje len zriedkavo. ony ho fanynky ženú pred sebou systémom štart - cieľ :)  akurát že peppo za cieľ považuje základný tábor (to je správne), ale fanynky ... to teda tak isto neviem   ;)
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Jana Červenec 17, 2007, 11:23:47
Stamir: poučný odkaz :D, ale na ledovci moc treky nebývají, teda aspoň doufám, takže bych i já uvítala nějaké praktické rady jak, kdy, kde, s kým :-X si ustlat v přírodě.
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Petrs01 Červenec 17, 2007, 11:56:40
vyber si někoho s kým a on tě naučí jak, kdy a kde :D
ale vážně - záleží na počasí a možnostech, ideální je pochopitelně plný seník, ale na to bych nespoléhala, dobrý je hustý jehličnan, pod kterým přežiješ i slušný deštík v suchu. Na pořádný liják to ale chce střechu - turistický přístřešek, veranda nějaké chatky,... Když je poblíž voda, ideálně pitná, je to skvělé.
Kdy záleží na tobě, většinou tehdy když už máš dost a jdeš okolo vhodného místa. Pokud nechceš jít nonstop, určitě bych zabivakovala v okamžiku kdy potmě ztratíš značku - ráno možná uvidíš odbočku, kterou bys v noci určitě přešla. Jinak se snaž dostat alespoň za půlku trati, čím víc, tím líp.
Pokud nejdeš na pohodu a těšíš se do cíle, určitě vstaň brzo - pokud netáhneš velký spacák tak se stejně moc nevyspíš - ideální je vyrážet v okamžiku kdy už nepotřebuješ čelovku a můžeš jít rychleji.
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: jazzinka Červenec 17, 2007, 12:15:42
Souhlas s Petrou.  Pokud plánuješ delší bivak, asi se hodí  plachta, ale já ji nenosím a relativně suché místo jsme zatím vždycky našli. Seník je nej, v nouzi stačí autobusová zastávka. Lehký spacák tě opravdu donutí vstát dřív, ale proklepaná noc  zas není nic moc. Vyplatí se převlíct se do suchého, lepší spát jen v prádle než v mokrých věcech.
Zásadně bivakuju za půlkou trati (tedy kromě letošního Šeráka). Obvykle dávám budík tak na půlhodinu před svítáním, ale stejně to zatím nikdy nevyšlo - buď mi byla v noci zima a vstala jsem dřív nebo mi bylo ve spacáku fajn a na nějaký vstávání za tmy jsem se vybodla  ::)

Ale asi to není nutný extra řešit, je to jedna noc a ta se nějak vždycky překlepe.  ;)
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Petrs01 Červenec 17, 2007, 12:31:48
jazzinko, co chodím s půlkilovou imitací spacáku, tak můj bivak (když už teda bivakuju) bývá 3-4 hodiny, tak aby se vyspal a odpočinul pes (takže já ho celou tu dobu hřeju), ale v kilovce už se dá vcelku slušně vydržet... největší kufry jsem udělala vždycky když jsem vstala moc brzo a potmě si něco přešla - nejlepší byla loňská Jihlava, kdy jsem hodinu po odchodu z bivaku byla asi o 100m dál.. ještě že mě tehdy nikdo neslyšel  :-X
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: vencan+3 Červenec 17, 2007, 21:21:41
to Verčajs: ;) a nebudeš ty trochu blondýnka? :-X :P :D  já teda kdybych byla holka, tak bych chtěla na bivak  ;)... někoho např....  :-X ráno kakao, koblížky etc..... :P
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: ježura Červenec 17, 2007, 21:26:10
Verčajz, chce to ale vhodně zvolit partnera, taky narazíš na týpka..."vzbuď mě, až bude mít kafe teplotu k pití..." :-X ;D
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: vencan+3 Červenec 17, 2007, 21:31:19
Já teda nevím o kom je řeč, ale je mi ten týpek vcelku sympatickej :P a nevíš co všechno musel v noci prožít.... :-X :D ;) ;D
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Lenik+Azorek Srpen 27, 2007, 08:35:44
Říkáte, že na trase se většinou nějaké suché místečko najít dá, ale co třeba na Stezce, kde je bivak povinný na jednom místě? Orientačně by mě zajímalo, jak se na případný déšt vybavujete - nějaké "igelitové zábaly" či co :) O:-)  :D
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: peppo Srpen 27, 2007, 08:43:13
pampersky - a som vždy v suchu...  ;D ;D ;D

nosím si celtu na prípadný prístrešok, nie je ťažká a dá sa ňou aj zakryť, ak sa ti nechce staviať prístrešok...
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: ježura Srpen 27, 2007, 08:44:24
Leníku, na Stezce na pivaku jdou spát jenom slabší povahy ;D
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: ;-p Duben 15, 2010, 00:24:41
měl bych takový dotaz obecně k noclehům:

to vesele přijedete na výchozí bod, postavíte stan poslechnete breefing, dáte šlofíka, jdete DT s jedním šlofíkem pod celtou, pak dorazíte zpět do výchozího bodu, dáte šlofík ve stanu, poslechnete výsledky a jedete domů ???
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Toby-team Duben 15, 2010, 07:41:48
tak tady pročítám rady a porady ohledně bivaku,všechno si dovedu představit,ale netuším,co je TATANKA ::)
mohl by někdo stručně vysvětlit?
dikes
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Kryštof+Naru Duben 15, 2010, 08:25:18
Toby-team: nejspíš to bude zjednodušené označení ponča od výrobce Tatonka (další jsou např. Jurek a Condor)
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Toby-team Duben 15, 2010, 08:37:20
oooó děkuji,jdu vyhledat :D
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: zbynek Duben 15, 2010, 11:28:26
Protoze tu bylo tech "zacatecnickejch" dotazu na bivak nekolik, doporucuju k prohlidnuti tema Pristresky (http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=3944) na serveru knife.cz. Server je to sice primarne nozirskej, ale schazi se na nem spousta lidi, co noze nejen vyrabi pripadne sbira, ale hlavne pouziva - tj. lidi, co i pomerne casto nocujou v prirode. Inspiraci je tam dost.
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: MartinaM Duben 16, 2010, 12:18:12
No obecně, kdo nosí trekové hůlky má "tyčky" vždycky po ruce a nemusí hledat stromy nebo klacky, stačí nezapomenout provázek;
co se plachty týče, buď lze použít pončo co s sebou dost lidí nosí stejně jako pláštěnku, nebo než klasická celta (těžké, cucá vodu) je lepší buď autoplachta nebo si ušít doma z ripstopu nebo šusťáku se zátěrem, třeba v levných látkách u Mráze mají šířku 150cm, metr za tuším 80,-Kč nebo tak nějak, stačí založit okraje, našít poutka nebo nacvakat očka, podle toho co komu vyhovuje (nakonec když je hezky tak volím variantu 1/2 pode mne, 1/2 shora - kvůli rose + taky to přidá trochu tepelného komfortu) - a nebo kupovat bivak plachtu kolem 1000,- v outdoor krámech.
Taky jde vzít jen "bivakovací pytel", ale to je tak do mrholení, jinak hledej střechu nebo hustý smrk  >:D
Stan je celkem na houby, když to máš nosit na zádech...
Dobré je mít s sebou nůž, když je po okolí jen pár tupých tlustých klacků,
tak je trochu doformovat aby to šlo zapíchnout na ukotvení provázků, ale to už jsou nuance kde si každý zvolí to, co mu vyhovuje.
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: Kuba a Ozzy Duben 16, 2010, 19:49:47
Stan je celkem na houby, když to máš nosit na zádech...

Sám jsem si na vlastní kůži ve Chřibech vyzkoušel, že se dá trek ujít i se stanem na zádech. Musím uznat, že to cítit je, zvláště do kopce, ale např. při VHT je to také celkem běžné někdy i nutné nosit stan.
Teď přemýšlím o tom, že přidělám část stanu na pesana (např. brašničky) aby se neflákal a trochu mi odlehčil batoh. Myslím, že výhody stanu tu popisovat nemusím, každopádně bych stan na treku v žádném případě nezatracoval. To jest můj názor.
Název: Re: bivak?
Přispěvatel: TerCedrici Duben 16, 2010, 20:14:47
Taky jsem měla po prvním treku onen brašničkový pocit:-)