Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - Jaké vodítka a amortizéry pro dva psi?

dogtrekking forum

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. => Jak na to? => výbava psa => Téma založeno: Starbuck Leden 19, 2015, 19:38:32

Název: Jaké vodítka a amortizéry pro dva psi?
Přispěvatel: Starbuck Leden 19, 2015, 19:38:32
Přeji pěkný den všem,

prosím o radu jak a čím na dogtrekking a cannicross připojit dva psi. Možná toto téma už tady je, ale prošla jsem snad vše a bez úspěchu. Narazila jsem na několik možností:

1. Dva amortizéry
2. Amortizér a rozdvojky
3. Vodítko s dvěmi amortizéry v jednom

S jedním pejskem už běhám, ale chtěla bych zapojit i druhého. Postroj, sedák a amortizér mám od non-stop. Pro druhého pejska chci postroj od Manmat, ale pokud budu volit variantu 1. tak mi jasné, že amortizéry budou muset být stejné.

 Díky za každou radu či zkušenost.
Název: Re:Jaké vodítka a amortizéry pro dva psi?
Přispěvatel: klimamir Leden 19, 2015, 21:45:16
Já používám http://www.manmat.cz/produkty-ski-snura-pro-2-psy-detail-44 (http://www.manmat.cz/produkty-ski-snura-pro-2-psy-detail-44)
Přijde mi to lepší, než dvě samotné šňůry - tolik se to nemotá.
Každý pes má jiný postroj, takže jeden jde o kousek před druhým (což bylo i předtím, protože ten druhý netahá).
Ale mám to odzkoušené jen na kratší pochody/běhy.
Název: Re:Jaké vodítka a amortizéry pro dva psi?
Přispěvatel: Můra Leden 20, 2015, 00:15:56
Jakákoliv dvě vodítka každé s amortizerem (tedy bod 1, ale amortizery fakt nemusí být stejné), kdy jednu karabinu cvaknu přímo do sedáku, ale od druhého vodítka k již cvaklé karabině, ale až za obrtlík, takže se to nenamotá do sebe a mohu kdykoliv rozepnout/samostatně přivázat/předat, pokud je třeba. Psiska mám cca 25 a 35kg, používám stejná vodítka přes 4 roky hlavně na celodenní výlety, případně běh cca 1h a v zimě běžky do 3h trvání, karabiny zatím drží.
Název: Re:Jaké vodítka a amortizéry pro dva psi?
Přispěvatel: Vojta s Bertou Leden 20, 2015, 09:32:06
Na dogterky a na běhání používám vodítko s jedním amortizérem a rozdvojkou. Koupil jsem ho kdysi u Manmatu, ale bylo sestavoné tak, že mělo dva amortizéry až za rozdvojením. To se mi neosvědčilo - amortizéry jsou dost těžké, vláčely se blátem a víc otravovaly psy, tak jsem si to přešil.
Na venčení či kratší výlet používám dvě vodítka s amortizérem - psi mají víc volnosti, když se jeden začuchá, tak ho druhý nestrhává vpřed.