Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - Posun hranice DTW1/DTW2

dogtrekking forum

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. => Dogtrekkingové akce v ČR => Seriál MČR => Téma založeno: bonec Říjen 20, 2014, 08:12:06

Název: Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: bonec Říjen 20, 2014, 08:12:06
Sezona za námi, je čas kout plány na další :) Během roku se množily hlasy na téma posun hranice u DTW1/DTW2 z 35-ti let na 40. Pokud se vyjádří většina pro, není problém projednat toto na schůzi pořadatelů a stará ustanovení změnit. Jen je potřeba znát skutečný hlas lidu :) (hlasujte prosím jen buď tady nebo na fb, ať se hlasy nekumulují)
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Gejza Říjen 20, 2014, 18:05:10
A mohu-li se zeptat na důvod? Bez nějakého vysvětlení potřebnosti změny to asi sklouzne jen k tomu zkratkovitému "licoknigovému" líbí/nelíbí. A to je trochu málo ne? Gejza
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: bonec Říjen 20, 2014, 20:45:56
Důvod je prostej - během roku jsem slyšela dost lidí se vyjádřit, že by bylo dobrý tu hranici posunout (a já s tim souhlasim). Tak naopak nevidim důvod proč to nezměnit, když to tak bude lidem víc vyhovovat...
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Jana M Říjen 20, 2014, 20:50:56
Ahoj Gejzo,
já to trochu otočím: ptám se na důvod proč je hranice DTW1/2 jiná než u DTM1/2? Snad tím vážení zakladatelé dogtrekkingu nechtěli naznačit, že ženy stárnou rychleji než muži? :)

Ale vážně. Každá hranice bude vždycky násilná. Laicky mi přijde že žena ve věku 35 je v dogtrekkingu výkonnostně bližší ženě ve věku 20 let, než ženě dejme tomu 55-ti leté. Taky proto se přimlouvám za posun hranice kategorií dle mužského vzoru.
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Hana Říjen 21, 2014, 11:14:26
Hlasování není ani objektivní ani relevantní pro správné posouzení.
Už to tu jednou bylo a probíralo se, proč jsou věkové hranice u DTM a DTW různé.
Bylo zde tehdy zdůvodněno, že mladých žen je velmi mnoho a těch po 40ti zase né až tak moc, proto tehdy tedy stanovili hranici DTW1/DTW2 k nižšímu věku než je tomu u DTM1/DTM2.  :o Se stármutím mužů a žen to tedy nemá co dělat. Rozdílné věkové hranice změny kategorie u žen a mužů jsou nelogické.  ::)
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: bonec Říjen 21, 2014, 15:19:56
Jana vyjádřila přesně to co si myslim. Ale nebyl to důvod proč jsem se myšlenky na změnu ujala, popudem bylo že tenhle názor jsem slyšela od vícero lidí, takže jsem si řikala - proč to nezměnit, pokud to tak cítí většina. A hlasování má být prostředkem k tomu, aby se zjistilo, jestli to většina opravdu je, nebo bylo slyšet jen "revolucionáře" :). Na fb se hlasuje vcelku živě, zatím je to tedy 32 ku 6 pro ano.
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Jana M Říjen 21, 2014, 20:10:29
Souhlasím, počty žen v kategoriích DTW1 a 2 jsou už teď hodně nevyrovnané, a se změnou hranice se to ještě zhorší. Pro koho a proč by to ale měl být problém?

Pokud nám za pár let mladých žen či mužů ubude, budeme hranice kategorií podle toho posunovat, aby se počet lidí v kategoriích vyvážil? Taky bysme mohli prohlásit některé ženy za muže, to by se nám to pěkně vyrovnalo ;). Pro mě je důležitější aby ti co bojují o pozice mohli soutěžit za srovnatelných podmínek.

Nemám přístup na FB, tak nevím jestli už se to tam řešilo. Znovu se ptám dogtrekových pamětníků proč byla hranice DTW1 zvolena tak je teď? Nějaký rozumný důvod za tím snad byl? Na začátku přeci nikdo nevěděl kolik žen bude ve které kategorii.  Díky!
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: tombru Říjen 21, 2014, 20:34:16
Pokud takové hlasování má mít nějakou vypovídací hodnotu a tím i naději na úspěch, mělo by se začít nějakým zdůvodněním. Konstatování, že se jedná o přání většiny obvykle nestačí, už jen ta definice "většiny" je tady poněkud problematická. Kdo to je? Většina z těch co chodí sem, nebo na facebook, nebo účastníků co to opravdu chodí?

Takové vysvětlení by mělo zodpovědět alespoň tyto základní otázky:
Proč je stávající systém nevyhovující?
Komu nevyhovuje, případně ke komu je nespravedlivý (typově, ne ke konkrétním osobám).
V čem bude nový systém (věkové kategorie DTW) lepší.
Komu nový systém pomůže?
Komu naopak případně uškodí?
Jaký to bude mít vliv na dlouhodobější vypovídací hodnotu výsledků MČR, když třeba finalistky DTW-2 zase přejdou na několik let do DTW-1.

Myslím, že když už se bude tady nebo jinde o něčem hlasovat, tak by to nějaké takové vysvětlení chtělo. Věřím, že když to bude mít hlavu a patu a bude to mít rozumnou podporu ("většinu" bych do toho raději nemotal) tak to může mít naději na úspěch.

Jen konstatování, že to většina chce, byť podpořená nějakým hlasováním na webu, bohužel většinou nestačí.
To je moje takové drobné doporučení.

Proč je systém teď jaký je sice asi tuším (vycházel z jiného podobného sportu), ale takový pamětník zase nejsem :-)

 
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: bonec Říjen 21, 2014, 21:26:04
Jááj! Netušila jsem, že předkládám žalobu k soudu.. jsem si naivně myslela že trek je o lidech a pro lidi a pokud se tyto lidé shodnou na tom, že bude něco trochu jinak, není potřeba k tomu mít kolek.. no asi je..

tak hold body ve stručnosti, tak jak na ně můžu zodpovědět jen sama za sebe
- je nevyhovující, protože fyzické možnosti 35-ti leté jsou lépe srovnatelné s mladšími ročníky než se staršími, 40. je víc zlomovým věkem
- nevyhovuje konkrétně ženám kolem 35-ti, kterým nepřipadá akurátní, aby své výkony poměřovaly s 40+
-lepší objektivita výkonů
- DTW2
- DTW1
- žádný. Příliš mnoho faktorů ovlivňující dlouhodobé statistiky, takže objektivně je dlouhodobá vypovídající hodnota MČR... nulová.
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: tombru Říjen 22, 2014, 06:51:07
Jááj! Netušila jsem, že předkládám žalobu k soudu.. jsem si naivně myslela že trek je o lidech a pro lidi a pokud se tyto lidé shodnou na tom, že bude něco trochu jinak, není potřeba k tomu mít kolek.. no asi je..

tak hold body ve stručnosti, tak jak na ně můžu zodpovědět jen sama za sebe
.....objektivně je dlouhodobá vypovídající hodnota MČR... nulová.

Ale no tak, co je špatného chtít vědět co je důvodem ke změně a co to bude znamenat? Třeba i proto, že jinak to může dělat dojem, že se teď kolem hranice kategorii DTW pohybuje "silný ročník" který se na DTW-2 ještě necítí. Tak aby to za dva-tři roky nebylo zase opačně, až tento "silný ročník" dospěje k názoru, že už tak silný není, protože se třeba objeví více účastnic kolem 20ti let a bude se zase řešit, že soupeřit s věkovým rozdílem 20 let je nespravedlivé.

Jak se kdo cítí je hlavně subjektivní věc a tohle dělení na kategorie bude vždy k někomu ,nespravedlivé. Takže proto si myslím, že když už se bude dělat změna, tak by měla být podpořena nějakým zdůvodněním, které bude fungovat zase nějakou dobu. To, že to teď chce několik lidí samo o sobě není moc dobrý argument pro změnu.

Navíc když je tedy vypovídací hodnota MČR dlouhodobě nulová tak o co tedy jde? Pak tomu už vůbec nerozumím...

Na závěr raději ještě upozorním, že já o takových změnách v pravidlech sám o sobě nerozhoduji, ani o nich nehlasuji. Jen se to snažím pochopit, abych o tom mohl s pořadateli na schůzce diskutovat. Finální rozhodnutí je na nich. Za ty léta vím, že je přesvědčí zejména jasné argumenty a konkrétní názory. Konstatování, že je něco na nic a že většina chce něco jiného, samo o sobě ještě nikdy nic nezměnilo.

Takže pokud chcete změnu, co nejvíce o tom tady diskutujte ať je více patrné jaký je na tu věc širší pohled. Klikání na ANO-NE je sice významný podpůrný prvek, ale sám o sobě to nezmění.

Takže tak :-) 
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: bonec Říjen 22, 2014, 09:15:52
Já si naopak myslim, že hlasování má mnohem větší výpovědní hodnotu než diskuze, protože v diskuzi se semele páté přes deváté, odbíhá se k jiným změnám, k jiným pravidlům.. pokud mam černé na bílém, že 2/3 lidí jsou pro změnu, nevidím důvod, proč o tom ještě sáhodlouze diskutovat. A už vůbec nevím, proč by se v takovém případě měly předkládat další argumenty pořadatelům - to, že tak účastníci chtějí, mi přijde jako JEDINÝ skutečný pádný argument pro změnu. Treky chodí účastníci, ne pořadatelé. Pokud to není změna rozporující základní myšlenku dogtrekkingu, bezpečnost, nebo soužití s přírodou, či dobré vztahy s okolím (což je princip všech ostatních pravidel dt, jediné určení věkových hranic nemá tato opodstatnění), nevidím jediný důvod, proč by měli pořadatelé vést učené debaty na téma změnit či nezměnit.

Vím že teď pošlapu mnoho kuřích ok, ale nechápu, proč mají hlasy pořadatelů, kteří notabene již mnoho let treky aktivně nechodí (s výjimkou Báry) větší váhu než jasně vyjádřené stanovisko účastníků. Chápu, že účastníků je mnoho, co člověk to názor, spousta lidí nedohlédne na konec svých přání nebo tu problematiku nevidí komplexně do všech důsledků, ale pokud nejde o změnu která by ovlivňovala pravidla "zásadní", tj. výše zmíněná (kde do problematiky výrazně vstupuje pořadatelské hledisko) nevidím důvod proč se neřídit "hlasem lidu" - pokud je jasně vyjádřen, že je to skutečně přáním většiny a ne jen několika jedinců.

"Třeba i proto, že jinak to může dělat dojem, že se teď kolem hranice kategorii DTW pohybuje "silný ročník" který se na DTW-2 ještě necítí. Tak aby to za dva-tři roky nebylo zase opačně, až tento "silný ročník" dospěje k názoru, že už tak silný není, protože se třeba objeví více účastnic kolem 20ti let a bude se zase řešit, že soupeřit s věkovým rozdílem 20 let je nespravedlivé."
- proto samozřejmě mají možnost hlasovat všichni, ne jen ty, kterých se to momentálně týká

"Konstatování, že je něco na nic a že většina chce něco jiného, samo o sobě ještě nikdy nic nezměnilo."
- a já se znova ptám, proč to nikdy nic nezměnilo?? Samozřejmě že nestačí konstatovat "tohle je špatně", ale pokud řeknu "tohle je špatně, dělejme to tak a tak" (když to není jen subjektivní názor jedince) proč probůh setrvávat u původního modelu? Když je tak snadné to změnit.


Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: tombru Říjen 22, 2014, 16:03:19
Z mé strany to byla pouze rada jak postupovat.
Škoda že tolik energie co bylo věnováno kritice pořadatelů nebylo věnováno problematice změny kategorii jak jsem doporučoval. To by bylo mnohem přínosnější a možná by to bylo vyřešeno k spokojenosti obou stran.

Nicméně budu tento požadavek na schůzce pořadatelů řešit, shrnu to hlasování a případné ohlasy v diskuzi a uvidíme.

Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: bonec Říjen 23, 2014, 07:33:43
V žádném případě nekritizuju pořadatele, v mých příspěvcích není ani slovo coby kritika pořadatelů. Kritizuju systém, kdy pro změnu naprosté prkotiny je potřeba zpracovat problematiku a mít silné argumenty, aby pořadatelská klika byla vůbec ochotná o změně začít diskutovat. Můj názor prostého malého člověka je, že pokud se jedná o změnu v tak nezásadní věci, která nemá žádný dopad na pořádání treků, by mělo zcela stačit průkazné jasné hlasování, ze kterého vyplyne, že jsou 2/3 účastníků pro změnu. Pokud bude mít někdo z pořadatelů jiný názor, ať nás seznámí se svými argumenty proč změnu nepřijmout. Třeba opravdu nevidíme až za 3 rohy a můžeme se o tom bavit. Pokud tyto argumenty nemá, nevím, proč bych měla přestupovat jak před sněmovnu lordů a ubíjet někoho neprůstřelnými argumenty. (sakra vůbec mě nenapadá ekvivalent ke slovu argumet)

Tolik k obecnému problému změn, který mě trápí rozhodně víc než samotný posun hranice :)

A k původnímu tématu: pokud lze věřit pamětníkovi Petru Dvořákovi, tak původní nastavení hranice na 35 bylo z důvodu, aby v té době v DTW2 vůbec někdo byl. Mají odpůrci změny nějaké jiné vysvětlení a důvod, proč mít hranici právě na věku 35? Pokud ne, bylo by možná dobré uvěřit faktu, že žena v 35 má fyzicky blíže k 20-25, než k 50-55. To je jediný argument pro změnu, celá problematika. Nevím co víc bych k tomu měla zpracovávat.
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Jana a Deny Říjen 23, 2014, 10:37:38
.......žena v 35 má fyzicky blíže k 20-25, než k 50-55..... a 60 ti a více. 

Hranice 40 má k 50-55 blíže i matematicky, zvláště když vezmete v úvahu, že horní hranice žen DTW2 není stanovena a s přibívajícími léty ubývají nejen fyzické síly, ale přiměřeně věku se zhoršují i další dovednosti.   O:-)

Tak si tak myslím, že tenhle ARGUMENT úplně stačí.   ^-^
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Jana a Deny Říjen 23, 2014, 10:39:25
Třeba ta odporná hrubka ... OPRAVA ...  s přibývajícími
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: tombru Říjen 23, 2014, 15:37:47
Ok, značím si. Ono je potřeba také brát v úvahu, že do současné doby byli a zatím jsou pořadatelé z větší části muži a proto je to možná potřeba více vysvětlit, protože těm to není zase tak jasné jako ženám... (což je asi normální :-) )

Také jsem na tohle hodil řeč v emancipovaném kruhu rodičů a dozvěděl jsem se toto:

1 - muži jsou stvořeni obecně z méně kvalitního biologického materiálu než ženy, což je patrné zejména na jejich životnosti a použitelnosti (zejména k domácím pracem, kdy použitelnost muže s každým dalším rokem prudce klesá s výmluvou na různé banální zdravotní potíže). Tedy v tomto ohledu by to mělo být spíše naopak. Tedy ženy by měli mít hranici výše než muži.

2 - muži s minimální starostí o svůj zevnějšek vypadají lépe i ve vyšším věku, ale pak si klidně z nenadání najednou umřou. Proto musí být žena z kvalitnějšího materiálu aby si s tím poradila viz předešlý bod.

3 - Tedy že v době rovnoprávnosti žen a mužů ještě někdo takto dělí kategorie je v podstatě diskriminace žen a že je to krajně neetické takhle veřejně označovat ženy jako nějaké starší a ještě k tomu dříve než muže, raději už nebudu ani dál citovat...

No není nad dobré téma k diskuzi :-) :-)

Teoreticky to můžu použít také na schůzce pořadatelů co vy na to? :-) :-)
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: ježura Říjen 23, 2014, 15:56:10
A nestačilo by pár rakví 40+ jako názorná ukázka opotřebovanosti? Že bysme vzaly schůzi útokem? Vezmem pro srovnání i třeba nějakou tu pětatřicítku... rozdíl by měl i ten nejtupější chlap rozeznat pouhým pohledem  ;D
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: tombru Říjen 23, 2014, 16:38:09
A nestačilo by pár rakví 40+ jako názorná ukázka opotřebovanosti? Že bysme vzaly schůzi útokem? Vezmem pro srovnání i třeba nějakou tu pětatřicítku... rozdíl by měl i ten nejtupější chlap rozeznat pouhým pohledem  ;D

Jooo jako že by se to posuzovalo přímo takhle! To by musel být ale reprezentativní vzorek z obou kategorii  O:-) Něco na způsob filmu Hoří má panenko - jak dobrovolní hasiči volili královnu krásy :-)

No to by mi doma asi nepovolili...  O:-)  >:D
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: P. & G. N. R. J. Říjen 23, 2014, 18:58:14
Jestli mi věřit nevím, takto mi to bylo prezentováno, kdysi, kdesi a zní to logicky, když byly ve dvojkácj jen dvě, tři účastnice, prostě se to takto nastavilo, důvod proč to tak skutečně je, by měli napsat pořadatelé pamětníci :) Počet holek ve dvojkách roste, tak si myslím, že není důvod to neposunout. Prostě chápu, že se to holkám nepozdává. Jiný důvod snad není potřeba, kor když ty, kterých se to týký jsou pro posun, kterých se to netýká jsou spíše pro, nebo je jim to  povětšinou úplně jedno :)
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Gejza Říjen 23, 2014, 22:44:56
Hmm, tak už jsme se posunuli k pořadatelské klice - a že jsme placeni zahraničními rozvratnými živly, to kupodivu ještě nezaznělo  :D
1) trochu zavzpomínám, ohledně DTW2 (ale už je to dost dávno, vezmu to trochu zeširoka):
V roce 2002 se konal 1.oficiální a neuzavřený trek u Faboše v Hustopečích (jako pořadatel byl psaný Monte a Musher klub Pohoda - Faboš už měl zkušenosti s pořádáním mushingových a pullingových závodů). Už tam bylo jasné, že v roce 2003 budou treky tři: Monte (Žďárské vrchy), Šlapanice (tenkrát pod taktovkou bratra Žižky) a Šerák. Ještě nebyl seriál MČR, jestli se nepletu, tak seriál Aport trophy přišel až o rok později.
Ještě před koncem sezóny 2003 se začaly dávat do kupy pravidla, protože bylo vidět, že by to mohlo pokračovat a bylo potřeba zajišťovat povolení.
V té době se především veterina bavila pouze s pořadatelem, který byl někde organizovaný (v Hustopečích Faboš povolení veteriny ještě neměl, zato tam měl televizi a když se tak krajský šéf veteriny dozvěděl, že probíhá nepovolený psí závod, bylo na malér zaděláno - naštěstí to Faboš ustál).
Tak tuším mezi svátky proběhla schůzka pořadatelů někde v Brně (kde, to už si nepamatuju), na které byl určitě i Laďa Páral (myslím, že nás tam bylo víc, ale asi mám děravou paměť) a řešilo se, jak trek pořadatelsky ukotvit. Měli jsme s Fabošem v živé paměti peripetie ohledně zakládání pullingové asociace a tak jsme do samostatné organizace jít nechtěli. Vzhledem k sešlosti tak logicky padla volba připojit se pod mushing - bude-li nás chtít (nějakou dobu byly treky zařazeny do mushingového kalendáře jako atypické závody).
A teď se konečně dostávám k té hranici DTW2  - mushing se totiž už v té době potýkal s problémem ohledně kategorií. Bylo jich hodně a v některých bylo velmi poskrovnu závodníků, což mělo za následek zmenšený zájem sponzorů, protože nechtěli dávat peníze na akci, kde třeba ani nejsou tři účastníci v kategorii.
Že se dá závod jen s velkými obtížemi uspořádat bez finanční pomoci (kromě startovného) je asi jasné všem. Bylo asi logické snažit se vyvarovat hned na začátku potíží mushingu, takže se hledala hranice podle účastníků treků z roku 2003.
Rozhodně o nějaký záměr genderové nerovnosti (tenkrát jsme teprve vstupovali do EU, takže tyhle bláboly byly ještě daleko) nešlo. Nevím jak jinde, ale u nás se partneři, které jsem oslovoval (kromě Lesů ČR, kteří mají za podmínku být uváděni jako partneři, protože to povolili) dost často ptali, kolik tak lidí bývá v kategoriích.

2) "Počet holek ve dvojkách roste" - mno, když se podívám na čísla z letošního roku, tak bych to tak růžově neviděl:
Toulovec: W1 - 43, W2 - 11
Šlapanice: W1 - 28, W2 - 8 (došlo 7)
Krušky: W1 - 18, W2 - 10 (došlo 9)
Jednooký: W1 - 19, W2 - 9
Lvi: W1 - 8, W2 - 7
Šerák: W1 - 30, W2 - 9 (došlo 7)
Fryšták: W1 - 18, W2 - 8 (došlo 5)
Tlapka: W1 - 15, W2 - 12 (došlo 10)
Mácha: W1 - 27, W2 - 13 (došlo 10)

A to samozřejmě nevím, kolik z těch co došly ve W2 je mezi 35-ti a 40-ti lety - čili počty by byly ještě nižší a nepoměr (kromě Lvů a Tlapky) by se tak ještě zvětšil.

Samozřejmě chápu, že "vox populi, vox dei" je v EU hodně populární (u nás se donedávna první část používala taky, ale šlo o hlas strany a vlády) - koneckonců i to už tu bylo: nevím přesně jestli loni nebo už předloni (k stáru mi to nějak ubíhá) se řešilo jestli ten kdo není účastníkem, má mít vůbec právo pořádat závod ze seriálu  ;) (jen jsem k tomu nezaregistroval anketu, ale možná jsem ji jen přehlédl)

Dalším důvodem (synonymum ke slovu argument?) ke změně - jak se kdo cítí - se zabývat nehodlám: záleží totiž na tom, jak kdy - někdy na 20, někdy na 100  :)

Tak uvidíme, co na to další členové neochotné kliky  :D

Gejza
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Jana M Říjen 24, 2014, 00:11:01
Ahoj Gejzo,

díky za obšírné a podrobné vysvětlení historie vzniku současné genderové nerovnosti ;).


K odvození od mushingu kvůli obavy z nedostatku sponzorů - myslím že praxe ukázala že tohle u DT nehrozí. K tomu ale mají nejvíc co říct právě pořadatelé, kteří sponzory hledají. Setkali se někdy i ostatní organizátoři s tím že by sponzor dělal drahoty kvůli počtu lidí v kategorii?

Myslím že to nebude takový problém jako u mushingu, protože

- letos nikde ani zdaleka nehrozilo že by v kategorii startovaly jen 3 ženy DTW2. Myslím že počet lidí na kategorii je v DT obecně vyšší než mushingu.
- laicky si dovolím odvodit že DT méně závisí na sponzorech než mushing. Trek jde při troše skromnosti udělat i bez sponzorů, jen z poplatků za startovné. Do mushingu nevidím, ale třeba jen úprava trati v zimě určitě bude stát dost; tohle ale také lépe zhodnotí jiní.


K bodu 2:
- abys mohl vyvrátit tvrzení že počet holek ve dvojce roste, musel bys srovnávat počty MEZI roky, ne v rámci roku :). Navíc z Tvého přehledu vidím že u dvou letošních treků byl počet startujících žen v obou kategoriích podobný.

(mimochodem, když už vypočítávaš, kolik žen došlo, proč jen u DTW2? Třeba je úmrtnost na trati vyšší u DTW1 a počet úspěšných zkušených žen v cíli srovnatelnější než na startu).

Hlasovat nemůžu, nejsem tu registrovaná. Jsem pro posun hranice - myslím že pořadatelům to žádné zásadní problémy nepřinese a nám ženám to přinese férovější podmínky.

Jana


Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: MartinD Listopad 06, 2014, 10:01:07
jsem tu delší dobu nebyl a čtu si tuto diskusi až nyní, tak se omlouvám za zpožděnou reakci nebo oživování již dodiskutovaného :)

Můj názor? Nepříjde mi gendrově vyvážené, když mě předbíhá žena z DTW2, šup s ní do jedničky! Aspoň se budu cítit o trochu líp.... 8)

Jsem pro srovnání hranice u obou pohlaví na 40 let.
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Petrs01 Listopad 06, 2014, 11:11:50
Mě taky přišlo nevyvážené když mě předbíhal Miloš, proč jsme ho nešoupli do jedniček?  ;D
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: ježura Listopad 06, 2014, 18:05:51
Miloš je mimo veškeré kategoria a lidské chápání. Poslední žijící CHLAP! Proto ho všechny milujeme!  :)
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Petrs01 Listopad 06, 2014, 22:39:05
v tom případě zmíním ještě Honzu Prášila, který mě doběhnul, chvíli si postěžoval jak mu to vůbec nešlape a zmizel daleko přede mnou. Hned jsou ty deprese veselejší! (O Honzovi od Grini, schopným si do kopce vesele zpívat, se radši vůbec nezmiňuju). Takže jestli "holky" do čtyřiceti, tak "kluci" aspoň do padesátky!

A zcela vážně - bylo velmi obvyklé že jsem byla v cíli jedenáctá, přede mnou 1xDTM1, 5xDTM2 a 4XDTW1. A v DTW2 bedna za dojití. Takže nějaké posuny by fakt byly proti logice. Jak vypadá prvních 10-15 lidí v cíli teď?
Název: Re:Posun hranice DTW1/DTW2
Přispěvatel: Jana a Deny Listopad 10, 2014, 14:05:04
Přece rozdělení všech startujících do jednotlivých kategorií se nedělá proto, abychom měli v každé kategorii stejný počet startujících. Rozdělení na muže a ženy je jasné a rozdělení podle věku by také nemělo být problémem. Víme, že před deseti roky ženy po 40. narozeninách dogtreky téměř nechodily a tak, aby jich tam bylo víc než 3, rozhodila se věková hranice u žen jinak než u mužů.  Jenže ony ženy nám za těch deset let zestárly a nyní už tu jsou, takže srovnání věkové hranice žen na 40, jako je tomu u mužů z tohoto faktu vyplývá. Výkon, únava, kdo koho předběhne, kdo si zpíva do kopce a kdo leze i z kopce jako hlemýžď, aby se nevymázl s dělením na kategorie opravdu nemá nic společného.   ^-^