Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - vodítko s amortizérem (gumicuk)

dogtrekking forum

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. => Jak na to? => výbava psa => Téma založeno: Rony Prosinec 04, 2007, 21:58:51

Název: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Rony Prosinec 04, 2007, 21:58:51
Chtěla jsem se zeptat ohledně gumicuku, který v úvodu popisuje Wami -
zda by to mělo efekt i při držení vodítka v ruce (a se psem třeba i na obojku), chci-li tlumit nárazy na páteř (svoji), nebo to má smysl jen připevněné? Nikdy jsem to na vlastní oči neviděla pracovat, tak nemám představu. Hledám něco, co by mi pomohlo na bolavá záda, při běžných procházkách na delším vodítku, kdy nejde u nohy, a tak si občas škubne či zatáhne.
Mám zatím strach si vodítko připínat na sedák. Sice mi tady už někdo psal, že udrží i tři těžké psy, jenže dogtrekaři mají fyzičku :), já mám nemocná záda a pejsana mám dva měsíce, dospělého, poslušnost se učíme od začátku (vyškubávání mi doratilo ta záda :(), takže to zatím máme jen částečně, a nevím nevím, co by to udělalo, když by se třeba přestal ovládat s kopečka...?
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: ježura Prosinec 05, 2007, 03:39:53
Citace
Mám zatím strach si vodítko připínat na sedák. Sice mi tady už někdo psal, že udrží i tři těžké psy, jenže dogtrekaři mají fyzičku , já mám nemocná záda

Ale houbelec mají a ne fyzičku...já aspoň žádnou nemám a záda mám v háji taky, jedinou mojí výhodou je, že mám proti tobě asi o 30 kg těžší "těžiště" :-X, což ale dorovnám přidáním dalšího či dalších psů....
Pokud máš sedák opravdu jak máš mít (od slova sedět), tak jsou záda v pohodě... půjč si ho a vyzkoušej... když  pes opravdu táhne a nejde umravnit, tak i z kopce je to příjemnější na sedáku než si nechat vykloubit rameno a máš ruce volné pro brždění se o pouliční lampy, smrčky a jiné příhodné kotviště (taky už jsem visela na "dej přednost v jízdě" s třema malamutama u pasu a čekala až ta zas..á kočka laskavě zmizí ;D ;D )
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Gwen a Dinulka Prosinec 05, 2007, 21:04:56
Určitě je pohodlnější mít vodítko připlé na sedáku, než ho držet v ruce.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Kristýna, Aranka a Žižla Prosinec 06, 2007, 07:46:28
To vodítko s amortizérem je na prd, tedy vodítko do ruky, ne šňůra k sedáku. Pes pak táhne pořád. Nedá se s ním cuknout. To fakt nedoporučuju.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: peppo Prosinec 06, 2007, 13:24:21
S vodítkom s amortizérom som odchodil všetky treky a nie je žiaden problém. Na rukoväť si dáš karabinu a pripneš o sedák. Práveže v prípade, že potrebuješ eliminovať účinky amortizéra, tak je lepšie než ski šnúra, pretože amortizér sa na vodítku nachádza pri ruke a ak potrebuješ, chytíš si vodítko za amortizérom. Pri ski šnúre sa to nedá, pretože amortizér máš na konci, jedine, že by si si ski šnúru zapla opačne, t.j. amortizérom pri človeku, čo by bolo v danom prípade to isté ako vodítko.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Gwen a Dinulka Prosinec 06, 2007, 16:20:31
Tak já s takhle "opačně" připnutou šňůrou chodím všechny treky, i při běhu ji tak mám, právě kvůli případné korekci psa. Ono totiž neni nikde určené, kam ten konec s amortizérem vlastně patří.   ;D
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Kristýna, Aranka a Žižla Prosinec 06, 2007, 19:59:08
Tak amortizér jednoznaně blíž k člověku  O0
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: peppo Prosinec 06, 2007, 21:45:47
pri dvojkovej ski šnúre je amortizér dole na každého psa, to je ale jedno, chcel som tým len povedať, že či šnúra alebo vodítko, tak je to to isté, ide len o nájdenie si spôsobu ako s ním narábať...
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Kristýna, Aranka a Žižla Prosinec 06, 2007, 22:24:03
Já při té kritice vodítka myslela spíš to, když má někdo gumicuk v ruce, že je to na prd. není nad připnutí  k sedáku.
A dělají se dvojšňůry i s amortizérem jedním  a rozdvojkou pevnou  O:-) ... nikdy jsem nevěděla která dvojšňůra je tedy lepší
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Petrs01 Prosinec 07, 2007, 08:06:01
Kristýno, myslím že to záleží na tom jaké máš na ní psy - pokud jsou zhruba stejně velcí a jeden s druhým necloumá, tak asi ta s amortizérem u tebe, zatímco pokud má jeden pes převahu nad druhým, je dobré když mají mezi sebou dva amortizéry.. Ale je to teda jen moje teorie  O:-)
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Gwen a Dinulka Leden 10, 2008, 19:19:57
Lidičky, zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s životností odpružených vodítek. Já mám teď od Polaru (už druhé), mám ho něco přes rok a amortizér už je tak vytahaný, že asi brzo přestane amortizovat... >:D Sice ho používáme celou sezónu, dogtrekkingem počínaje a pokusem o SKJ konče, ale i tak se mi zdá, že by mělo vydržet dýl.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Věrka a Jerry Leden 10, 2008, 19:35:30
Já mám od Manmatu jedno z prvních, které měli a stále je parádní, dokonce si myslím, že mnohem kvalitnější než od jiných firem. Nechala jsem si ušít náhradní od Polaru, abych ho měla do barvy k postroji, ale téměř ho nepoužívám, jelikož ta guma je moc měkká, takže když Andry zabere, parádně to se mnou cukne, ale na tom vodítku od Manmatu je to parádně odpružené. Teď používám rozdvojku na dva psy připnutou gumama k sobě(taky od Manmatu), jelikož to parádní vodítko jsem dala kamarádce(a stále slouží ve stejné kvalitě). Myslím, že Manmati ty gumy mají prostě lepší :)
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Lukas & PitbullLove Leden 10, 2008, 21:44:48
Mno, ja mam voditko uz asi tri roky od manmatu a je porad v pohode,
ale je to mozna tim, ze neni tak vyuzivany, pac od te doby co mame dva
psy, pouzivam manmatackej gumicuk pro dva az ctyry psy plus klasicky
tazny snury (jedna metrova a na ni navazany dve metrovky). A gumicuk
je porad jako novej.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: ještěrky Leden 10, 2008, 21:46:18
My máme stejnou zkušenost. Vodítko od Manmatu jsme koupili jako první, nosíme ho stále a i když už je sešívané, protože jsem ho prodřela když Teryček tahal gumu ( stejně potvora tahá jenom když je před náma Grinuška, Berta nebo jiná krasavice ), pořád je nejlepší. Máme vodítko od Polaru aj od Zera, ale v obou je mnohem slabší guma než v tom Manmaťáckym. Jediná výhoda toho Polaráckýho je v tom, že je delší, což je dobrý na běžky. A taky že má to kovový očko, takže můžu psa rychle přivázat kde potřebuju. Ale stejně Manmat vede.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: Lenka a Ginni Leden 10, 2008, 22:02:45
S Fancynkou jsme všechny treky odchodily na jedný manmaťácký šňůře. Vzhledově už vypadá docela "ušle" (možná by stačilo vyprat), ale funkčně pořád perfektní, teď na ni občas přivazuju Ginni při obraně. A rok stará "nová" šňůra, je o kus delší.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: ježura Leden 10, 2008, 22:15:36
Citace
A rok stará "nová" šňůra, je o kus delší
Asi o půl metru, Andulka si ji vzala poprvé na Kostelci ke kolobce, pochopitelně si ji přejela a vysekala se.
Netušila jsem jak má takový dítě bohatou slovní zásobu... >:D
Teď už si na to zvykla a v poho a na běžky je to výhoda, má o desetinu vteřiny víc času gecnout na zadek a nepřeválcovat Jetíka ;)
Ještě ukecáme Jardu Soumara aby tam šil ty očka na uvázání nebo když z toho chce mít člověk normální vodítko do ruky a bude to dokonalý.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: S.G. Leden 11, 2008, 07:39:54
Tož já mám 5 rokem "udělej si sám"(náklady cca 50 kč),a gumolano ze železářství drží,má průměr 12 mm,což je dost velké odpružení.Amortizér mám uprostřed,vodítko rozděleno do třetin,s kroužky,tak se dá používat na cokoliv.
Název: Re: vodítko s amortizérem (gumicuk)
Přispěvatel: indian Leden 11, 2008, 11:15:55
šňůry mám od manmatu cca 5let a stále slouží. spíše mám prolém s opasky, na svévýrobě opasku mi na Lysé ruplo oko a na manmatu prasklo plastové zapínaní ale vše jde vyměnit takže téměř bez problémů ;D