Ke Krakonošově stovce - předloni nám pořadatelé udělali solo kategorii pro účastníky se psy s jednou úpravou trasy kvůli polským předpisům. Krakonošovu stovku KRNAP spolupořádá. Můj názor na trasu je ale takový, že se pro psy (zvlášť těžší) moc nehodí protože je tam hodně tvrdého podkladu - asfaltové cesty v nižších partiích a cesty z naskládaných kamenů na hřebenovce. Je to plánováno tak jak píše Petr, že za svítání je většina lidí na hřebenovce ke Sněžce. Samozřejmě pokud se vyvede počasí tak je celých cca 30 km hřebene bomba
K treku v Krkonoších - doufám že někdo někdy
trek v této oblasti uspořádá, je to "jen" otázka rozumného jednání a určitého kompromisu. Třeba to že nemusíme za každou cenu na Sněžku. V Krkonoších je spousta méně užívaných pěších turistických tras, naučných stezek a nově i vycházkových tras. Ty jsou daleko víc po pěšinkách nebo neupravených cestách, někdy jsou to krásné traverzovky s netušenými výhledy. Dále jsou okolo sídel typu Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Rokytnice, Harrachov poměrně velká území vyjmutá z KRNAPU (oblasti sjezdovek apod.), která by se dala vymezit pri bivakování.
Aby to v otázkách povolování akcí v Krkonoších nebylo tak jednoduché, Krkonoše jsou rozděleny mezi HK a LB kraj. Pořadatelům treků nemusím víc říkat, jsou povolení která KRNAP nevyřeší. Existuje 15-20 let starý mýtus o počtu 30 lidí, že do tohoto počtu není při akci potřeba o nic žádat. Nyní se v legislativě žádné takové číslo neobjevuje (protivné např. u Lesního zákona), výklad je takový, že pokud je akce zveřejňována a vybírá se na ní startovné, měla by mít povolení, i kdyby se jednalo o 4 lidi. Na KRNAPu odhadují, že v oblasti Krkonoš každoročně proběhne víc než polovina malých organizovaných akcí bez jakýchkoli povolení. Ale bojuje se tam víc s akcemi typu tajné jízdy na sněžných skútrech apod.