Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Registrace čipovaného psa

Autor Téma: Registrace čipovaného psa  (Přečteno 7443 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline filmz

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 1
Registrace čipovaného psa
« kdy: Září 06, 2010, 00:09:12 »
Ahoj, nedávno mě napadlo, že když mám ty psy čipovaný, asi by nebylo od věci je zaregistrovat do nějaké databáze. Nějak jsem na to zapomněla, když čipy dostali a teď jsem si na to vzpomněla. Našla jsem ale 3 různé databáze... tak nevím, to je mám registrovat všude? Jak jste na tom vy???  ;)

a) Český registr zájmových zvířat a majitelů (www.czpetnet.cz) - k tomu jsme tehdy dostali papíry u veta, ale možná tehdy ty další neexistovaly

b) Národní registr majitelů zvířat (www.narodniregistr.cz)

c) Centrální evidence zvířat a věcí (www.identifikace.cz)
MonikaZ a beauceronka Arka z Lesovny "Darra"

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #1 kdy: Září 06, 2010, 10:34:57 »
My máme registrováno v národním registru majitelů zvířat.
Zase pokud jste dostali papíry na český registr, možná by to chtělo tam . . . těžko říct.
Registrovat by to ale každopádně chtělo - takhle je ten čip na . . . . (třeba na nic :) ).
Pracuju na veterině a musím říct, že je docela k vzteku, když někdo najde psa, přivede ho k nám, pes má čip, my ho přečtem, zadáme do databáze, a ejhle, pes registrovaný není . . . takže nemůžem kontaktovat majitele. Takže šupity šup k počítači a registrovat a registrovat :D
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #2 kdy: Září 06, 2010, 13:10:31 »
Jednoznacne Narodni registr. Je propojenej s mezinarodni databazi www.petmaxx.com, takze i kdyz se pes ztrati v zahranici nebo prebehne hranice, je dohledatelnej.
Zbyněk + Ārya

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #3 kdy: Září 06, 2010, 14:05:52 »
A to se neevidují aplikované čipy nějak "veterinárně" kam by měli přístup vetové? A kam by zadali každý jimi aplikovaný? Není to škoda?
Jinak já mám holky v Národním registrovaný

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #4 kdy: Září 06, 2010, 14:36:53 »
Já je mám u veterinární komory (nebo tam někde), registroval mi to tam veterinář. Když jsem se ho ptala, zda bude pes dohledatelný, řek mi že jo. Snad nekecal :-)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #5 kdy: Září 06, 2010, 16:42:39 »
Ahoj! Cedroň je přihlášený do CZPETNETu a ten je členem EUROPETNETu, takže je taky propojený se zahraničím.

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #6 kdy: Září 06, 2010, 16:43:56 »
Já je mám u veterinární komory (nebo tam někde), registroval mi to tam veterinář. Když jsem se ho ptala, zda bude pes dohledatelný, řek mi že jo. Snad nekecal :-)
Nevím jak je to u Komory, ale jinde si ho můžeš zkusit najít přes net. Zadáš číslo mikročipu a mělo by se ti ukázat, jestli je zvíře v databázi nebo ne.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #7 kdy: Září 06, 2010, 17:47:14 »
Registrovat se můžeš ve všech najednou, my máme třeba B) a C)
   *   www.probarf.cz

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #8 kdy: Září 06, 2010, 17:49:28 »
Já je mám u veterinární komory (nebo tam někde), registroval mi to tam veterinář. Když jsem se ho ptala, zda bude pes dohledatelný, řek mi že jo. Snad nekecal :-)
Nevím jak je to u Komory, ale jinde si ho můžeš zkusit najít přes net. Zadáš číslo mikročipu a mělo by se ti ukázat, jestli je zvíře v databázi nebo ne.
B) a C) je čip dohledatelný přes internet
   *   www.probarf.cz

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Registrace čipovaného psa
« Odpověď #9 kdy: Září 06, 2010, 18:28:23 »
A. taky :-)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: