Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 185254 krát)

0 uživatelů a 17 Hostů prohlíží toto téma.

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #315 kdy: Leden 17, 2008, 21:24:29 »
A nebo paranoia jak prase :-X

Nebo tak. Jen mi to přijde dost "ujetý" takhle tady naznačit, žě mi NĚKDO vyhrožuje, ale neřeknu vám kdo ...
CassidyTeam

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #316 kdy: Leden 17, 2008, 21:25:48 »
Margito co je to když jdeš se psem 60 km lesem a terénem?Turistická vycházka nebo canicross-marathon?Striktně mě to objasní prosím?
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #317 kdy: Leden 17, 2008, 21:31:58 »
Andy: MID se odjakživa pořádal při dogtrekkových závodech jako tréning, dogtrek na nečisto, doplněk pro ty co 80 a více km nezvládnou.... Tenkrát nikoho nenapadlo, že ze sranda akce pro "žabaře" (není myšleno urážlivě, sama taky midy chodím!) nějakej cvok udělá mistrovství světa v dogtrekkingu!
Proto se hodláme držet striktně toho, že dogtrekking (ve smyslu závod!) je nad 80 km s povinnou výbavou. Nic jiné (včetně našich "midů") dogtrekking není a je potřeba to nazývat jinak...pokud chceme po Romanovi aby na svoje podniky nepoužíval výraz dogtrekking, musíme si v tom napřed udělat pořádek sami. Takže proto je možné se přihlásit ne na mid, ale do turistické kategorie.
Prostě někdo dělá ostudu a budeme jako blbci kvůli tomu slovíčkařit ;)

Romane, když jdu sama za sebe lesem, tak jsem na procházce, na vandru...mluvíme o dogtrekkingu jako sportovní disciplíně a snažíme se ten pojem nějak vymezit, tak do toho nemotej venčení psů :D

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #318 kdy: Leden 17, 2008, 21:32:26 »
Margito co je to když jdeš se psem 60 km lesem a terénem?Turistická vycházka nebo canicross-marathon?Striktně mě to objasní prosím?

No jestliže s ním JDU, je to vycházka. O:-) Pokud s ním poběžím, je to canicross.

Romane, mám musherskou licenci, takže pravidla dle SSPS mám zmáknutá.
Vezmeme-li do důsledku, že DT patří ještě stále pod SSPS, mělo by se i pořádání řídit pravidly SSPS - tedy, že DT může pořádat jen musher`s klub, což ty rozhodně nejsi.
CassidyTeam

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #319 kdy: Leden 17, 2008, 21:40:03 »
 :D děkuji  Lence už mi začíná svítat  :D
a z jiného soudku, máme doma přírůstek, seveřan sice neproše,l ale je to bobíšek "ajnštajnovský"  ;D
A+G+J

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #320 kdy: Leden 17, 2008, 21:51:42 »
Hele, co jsem našla:
Závody Dog-trekkingu jsou organizovány podle Závodního řádu pro závody psích spřežení na území České republiky (dále jen ZŘ). Tento ZŘ je jediný platný na území ČR a nabyl platnosti 5.12.1995. Je ověřen Ústřední komisí pro ochranu zvířat MZČR.   >:D
CassidyTeam

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #321 kdy: Leden 17, 2008, 21:57:07 »
Margito, to už je trochu zastaralá informace..."řády na ochranu zvířat" jsou nové, jak pro mushing tak pro dogtrek.

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #322 kdy: Leden 17, 2008, 22:00:32 »
Řády na ochcranu zvířat jsou sice nové,ale že patříme pod SSPS je stále aktuální, nebo se mýlím?  >:D :-X
Není-li tomu tak, prosím opravení. Prosím, od někoho "povolaného"  :P
CassidyTeam

Offline andy

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 233
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #323 kdy: Leden 17, 2008, 22:04:05 »
když už tu tak všici jste  ;) protože čas od času napíšete, že jste byli na caniscrossu, chtěla bych vědět, jestli pokud bych se chtěla zůčastnit, musím být členem nějakého musch. klubu?
A+G+J

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #324 kdy: Leden 17, 2008, 22:04:37 »
A nezdá se Ti Lenko že kdysi tady byly i jiné samostatné MIDY a nikomu to nevadilo.A teď když se snaží někdo uspořádát MID závody v trochu lepší kvalitě než byly kdysi jako součásti jen LONGŮ tak se snažíte ho zlikvidovat snad asi z důvodů konkurence nebo opravdu nevím co proti těm MIDum najednou máte.
Na název běh a nebo třeba tedy Dogtrekking nemá nikdo ochraná práva a tak se snad pod tímto názvem mohou pořádát i akce tipu MID.
MS jsem jasně definoval zimní horský a to je dost definovatelný název od LONG Dogtrekkingu.
Zdá se mi opravdu že je tady záměr tyto akce zarazit za každou cenu a teď se navážíte do mě že  jsem si dovolil něco pořádát.
Copak účasti na samostatných MIDECH nepoukazují na to že je tady i nějaký zájem o podobné typy akcí a třeba 40 lidí na LHDT a i víc lidí na jiných podobných akcích šlo proti své vůli a chtěli jít jen procházku nebo co?
Nerozumím moc dobře o co tady jde.

Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #325 kdy: Leden 17, 2008, 22:10:55 »
Romane, nikomu nevadí závody na kratší tratě (samostatně dělá třeba Lucka H. nebo teď podzimní Zuzka....) ale všimni si, že NIKDO to nenazývá mistrovství světa!
Porucha bude na tvojem přijímači ;)

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #326 kdy: Leden 17, 2008, 22:12:16 »
Jen je, Romane, docela sprosté, že si šiješ závody na míru a pak se chlubíš, že jsi je vyhrál. Zítra uspořádám Mistrovství meziprostoru, přilehlých planet, galaxií a hvězd, a vzhledem k tomu, že asi nikdo nedorazí, tak si je v klidu absolvuji a vyhlásím se jejich mistrem.  >:D.
A opět vezmeme-li to do důsledku, neřídíš se při pořádání svých závodů soutěžního řádu, tudíž se na tebe nemůže vztahovat ani řád na ochranu zvířat. A tak nemáš a nesmíš pořádat svod zvířat.
CassidyTeam

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
pořádání
« Odpověď #327 kdy: Leden 17, 2008, 22:16:49 »
Proč to začíná být tak vyhraněné?

Rok 2006:
běžně se pořádají kratší varianty oficiálních dogtrekkingových akcí. Začíná se rýt do pravidel, balancuje se v názvosloví a v definicích.

Rok 2007:
pořádají se oficiální dogtreky a neoficíální ostatní akce i kratší - zatím je vše ještě OK, Ale rytí to definic a balancování na jejich hranách neustává a stále se stupuňuje, objevují se samostatné kratší akce, je snaha najít nějaký kompromis, ale marně - vrcholí to "MS v Dogtrekkingu..." na 40km, některým už dochází trpělivost a výsledkem je snaha víc a víc vyhraňovat dogtrekking a trvat na definicích.

2007/2008 - rytí do definic pravidel stále pokračuje a stále se stupňuje...

A výsledkem je tento stav, zatímco ještě před rokem byla koexistence i "kratších" variant ještě relativně v klidu, dnes začíná vrcholit skroro "zákopová válka" kdy se pořadatelé snaží zachovat základní ideu dogtrekkingu jak ji chápou oni a několik let realizují.

A pokud si pojmenuji strany, tak to zatím vypadá takto:

Pořadatelé akcí dle stávajících pravidel + "určitá" část účastníků  versus Roman Baláž a ....?

Teda Romane, nejen že obdivuji tvé sportovní výkony, tak i na této internetové půdě jsi svou vytvalostí a neústupností něco dokázal, jen už si nejsem jist, jestli je to hodno obdivu, tedy toho pozitivního - k tomu nemám už ten správný nadhled.

Tak asi tak, proč je to teď tak... :(

  
« Poslední změna: Leden 17, 2008, 22:37:33 od tombru »
tombru

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
pořádání
« Odpověď #328 kdy: Leden 17, 2008, 22:17:31 »
když už tu tak všici jste  ;) protože čas od času napíšete, že jste byli na caniscrossu, chtěla bych vědět, jestli pokud bych se chtěla zůčastnit, musím být členem nějakého musch. klubu?
Ahoj. Canicrossu se můžeš normálně zůčastnit bez problémů. Menší problém je v tom, že canicrossy jsou většinou na podzim ale teď budou ještě 2 závody kde se poběží-v Cakově a Hustopečích...to je ukončení sezony. Stačí pouze vzít psa a přijet ;D

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #329 kdy: Leden 17, 2008, 22:19:21 »
Lenko:A copak je nějaká federace mezinárodní.Vždyť všichni ví jak to bylo.Prostě někdo i udělal mistrovství světa v kuličkách a byla to třeba sranda nebo i výzva do budoucna.A ja jsem to pořádál dle  charakteru tratě v těžkých kopcích a na sněhu a tak to bylo prostě o něčem jiném.
Copak to bylo nazváno MS  v dogtrekking LONG .Kdyby to bylo MS canicrossmaratonu taj je to v pořádků? To fakt záleží na těch slovíčkách tolik?
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: