Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Startovné

Autor Téma: Startovné  (Přečteno 9519 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Startovné
« kdy: Srpen 09, 2007, 13:39:19 »
Kdo jste se příhlásili na Stezku vlka 2007, prosím zkontrolujte si jestli máte zaplacené startovné! Akce se blíží a plateb je velmi poskrovnu... a zadarmo tiskárny netisknou, auta nejezdí...  :-(

Pokud jste přihlášení a nemůžete přijet, prosíme také o tuto informaci - tedy se prosím odhlašte.

Seznam přihlášených si můžete prohlédnout zde http://www.stezkou-vlka.dogtrekking.info/startovka_2007.htm

Na brzkou shledanou v Jeseníkách se těší pořadatelé.
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Startovné
« Odpověď #1 kdy: Srpen 09, 2007, 21:57:26 »
tombru a nebylo by nějaký číslo účtu???
Pošlu to, vím, že peníze předem jsou nutný, taky už se v tom pěkně plácám, ale jestli mám dát 30 Kč poště a nebo 50 Kč jako pokutu vám za platbu na místě, tak bych to radši investovala do vás.
« Poslední změna: Srpen 09, 2007, 22:00:34 od LenkaB »

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Startovné
« Odpověď #2 kdy: Srpen 09, 2007, 22:34:39 »
Fňuk, vím, že pláču na špatným hrobě, ale škoda, že není číslo účtu..... :'(
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Startovné
« Odpověď #3 kdy: Srpen 09, 2007, 22:38:28 »
Tak tak, bohužel špatný sarkofág - tohle si organizuje Láďa Páral sám, takže já vám bohužel v tomhle nepomůžu  :o .
tombru

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Startovné
« Odpověď #4 kdy: Srpen 10, 2007, 13:31:58 »
Taky fňuk a fňuk  :'( :'(, na starý kolena se učím vypisovat kvůli DT složenky, což jsem už pár let nepotřeboval. Posílat startovné takhle je pěkný archaismus, možná by pořadatelé zjistili, že penízky přes účet dostanou od lidí daleko dřív než takhle. A co takhle aby to pořadatelé aspoň v rámci Mistrovství ČR měli za povinnost!? Takhle rveme České poště společně 30 litrů za rok. Nebylo by lepší uspořený peníz proHU?

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Startovné
« Odpověď #5 kdy: Srpen 10, 2007, 14:11:10 »
Taky fňuk a fňuk  :'( :'(, na starý kolena se učím vypisovat kvůli DT složenky, což jsem už pár let nepotřeboval. Posílat startovné takhle je pěkný archaismus, možná by pořadatelé zjistili, že penízky přes účet dostanou od lidí daleko dřív než takhle. A co takhle aby to pořadatelé aspoň v rámci Mistrovství ČR měli za povinnost!? Takhle rveme České poště společně 30 litrů za rok. Nebylo by lepší uspořený peníz proHU?

No je to bezpochyby modernější a rychlejší, ale má to také své problémy.

Prvním je identifikace platby, na složenku si každý pečlivě napíše svoje jméno a adresu, takže se spárováním je pak minimum problémů. V případě platby převodem, se musí generovat nějaké variabilní symboly, nebo psát jména do zpráv pro příjemce, jenže to není až tak spolehlivé (hlavně ta AV zpráva) a také to už každý automaticky neudělá. Pak se musí pátrat podle jména účtu, případně podle vyptaného čísla od koho to vlastně přišlo.

To co je zase na straně zadávajícího jednoduché, už zase není tak jednoduché na straně příjemce. Představte si, že vám do běžného účtu začne chodit nějaká stovka různých plateb a pokud to není účet speciálně pro tyto účely, tak v tom udělá celkem slušný chaos.

Takže na straně pořadatele by to vyžadovalo nejlépe samostaný účet s nějakým online přístupem, aby se nemuselo čekat na výpisy.
Takový účet už také něco stojí - takových 50-100kč měsíčně. No na jednorázovou akci jednou za rok trochu drahé.
K tomu si ještě připočítejte poplatky za příchozí platbu.

Takže  průměrně to příjde na cca 1200kč (roční poplatky za vedení účtu a 100 příchozích plateb po 3kč).

A na straně pořadatele počítač s připojením k internetu a internetové bankovnictví a samozřejmě dobrá znalost jeho ovládání.

To může být důvodem, proč pořadatelé používají složenkovou metodu.


 
tombru

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: Startovné
« Odpověď #6 kdy: Srpen 10, 2007, 15:02:59 »
tak pokud jde o identifikaci plateb, tak to se na vetsine zavodu (ted nemluvim o treku) resi tak, ze se jako variabilni symbol uvadi cislo mobilu, ktere je uvedene na prihlasce a pak neni problem platbu dohledat, i kdyz podle jmena to vetsinou taky jde celkem bez problemu.
pokud jde o to vedeni uctu a jeho zrizovani, tak ne za vsechny ucty se musi platit. zhruba dva roky mame obcanske sdruzeni a pro takoveto spolky ma postovni sporitelna program vedeni uctu pro neziskovy sektor zdarma, ale je pravda, ze jsme museli patrat docela dlouho, nez jsme to nasli. spis to berte jako informaci, ktera by mohla nekterym z vas pomoc i v jinych smerech, vubec nepredpokladam, ze by si tady nekdo kvuli treku zakladal o. s. ;)

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Startovné
« Odpověď #7 kdy: Srpen 10, 2007, 16:09:36 »
A stejně budu remcat:
to Tombru: všichni pořadatelé seriálu mají počítač (dokonce i mail a www stránky :D), většina bank nás od přepážek hnala k Internetu, bankovnictví má taky hafo lidí a kdo ne, má pořád možnost poslat složenku na účet. Variabilní symbol viz Janík. Využití - proč ne - soukromého účtu - kdo ho nemá, proč zvláštní účet?
---------------
Částky - v přihlášce se obvykle uvádí za co platím a co připlácím, např. kempovné - tj. ve formulářích přihlášek bývají dílčí položky a součet na závěr - to přijde pořadateli automaticky nebo mailem. Pokud bych jako pořadatel neměl bankovnictví, tak jako nouzovka se dá výpis v bance vyjet (což oni samozřejmě hrozně milujou a účtujou). Pořádáme x let orienťácké závody s různým startovným podle věku, k tomu nocležné různého druhu, doprava na start apod. ale složenky jsme opravdu zažili naposled někdy před 10 lety.
Ale třeba by při platbách přes účet camrali jiní - tož - složenky, vy krávy jedny zelený (růžový) .....

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Startovné
« Odpověď #8 kdy: Srpen 10, 2007, 16:45:49 »
Jo kdybych pořádal dogtrek já, nebo prováděl výběr peňez, tak bych to dělal pouze elektronicky, tedy převodem. Protože nejsem zvědavej na pošťačku, jak mi vozí desítky složenek a od desáté remcá a pak to ví půlka vesnice. S internetem jsem kamarád a bankovnicví běžně používám.

Jenže nepořádám, ani nevybírám a dovedu si představit, že pro někoho počítač, www, e-mail, bankovnicví, zkrátka technika zase není tak samozřejmá věc na ovládání. A nemám to nikomu za zlé, protože já sice umím počítač a další různé vymoženosti celkem ovládat, ale zase si nedovedu představit to vyřizování povolení, sponzorů, zázemí atd... Zkrátka každej umíme něco.
Pořadetelé dogtrekingu nejsou v drtivé většině žádné skupiny, ale připravuje to jeden člověk a až na vlastní pořádání akce se jich sejde víc.

A když vidím, co je kolem toho za lítání, tak si myslím, že pokud některému z pořadatelů ulehčím práci tím, že mu pošlu složenku, tak v tom nevidím problém, i když bych to mohl teoreticky vyřídit za pár vteřin z tepla od počítače...

No snad se neobjeví zase nějaký názor, že pokud někdo nezvládá počítač, ať raději nic nepořádá a tak podobně... Až se dogtrekking posune od individuálního pořádání k nějaké sofistikované organizaci, pak to již jistě nebude problém. Ale bude to už ten původní dogtrekking, ta původní atmosféra ? Asi ne, a jestli to bude lepší, nebo horší se dá težko odhadovat.

Tak jako s jinejma věcma, jsou takové a onaké akce (zázemí atd...), a jsou akce kde se platí na místě, nebo převodem a nebo jen složenkou  a všechno je to o možnostech toho jednoho človíčka - pořadatele.

Tolik k zamyšlení...

Za pár hodin přijede Láďa Páral na obhlídku letošní trasy Stezky vlka (už se dostavilo to správne počasí, bouřky a průtrže mračen), tak to s ním zkusím probrat.

 
tombru

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Startovné
« Odpověď #9 kdy: Srpen 10, 2007, 16:51:15 »
Tak jo, beru argument - pokud to tomu, kdo to pořádá ulehčí práci ..., vždyť tu cestu na poštu můžeme koneckonců pojmout jako přípravu na 90 km trek

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Startovné
« Odpověď #10 kdy: Srpen 10, 2007, 17:22:55 »
Tombru: já to beru, ode mě to byl jen výkřik mého líného já, které si platbu z účtu může vyřídit v práci.....
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Startovné
« Odpověď #11 kdy: Srpen 11, 2007, 12:12:30 »
u ebanky se da platit na adresu i přes internetové bankovnictví - stejně jednoduše, jak když převádím na účet, třeba to umí i jiné banky...

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Startovné
« Odpověď #12 kdy: Srpen 13, 2007, 09:27:10 »
Kryštof: Přesně tak, navíc při určitém měsíčním příjmu je vedení účtu u eBanky zdarma  ;)

Tombru: Co se týká vybírání peněz pořadateli - nebylo by možné, pod záštitou občanského sdružení TVDT :) nebo jakkoli jinak, zřídit jeden účet, na který by chodily platby (zavedla by se do propozic jednoznačná identifikace) a ty se pak jednoduše předávaly jednotlivým pořadatelům ?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Startovné
« Odpověď #13 kdy: Srpen 13, 2007, 09:41:27 »
Petr: Jeden účet?? To by byl asi teprv chaos. Sice jsem tu debatu začala já, ale mě dost lidí posílá startovné složenkou na adresu i když účet uvedený v propozicích mám, takže asi ta pošta někomu i vyhovuje  ;)

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Startovné
« Odpověď #14 kdy: Srpen 13, 2007, 09:47:43 »
LenkaB: nemyslím si - indentifikace třeba var.symbol "xxyy", kde xx je číslo treku a yy pořadí na startovce (v odpovědi na přihlášku), naprosto jednoduché.
Někomu vyhovuje složenka, někomu ne - dejte šanci všem, i těm pohodlnějším, prosím  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: