Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 geopes :-)

Anketa

GEOPES

ano, určitě bych to zkusil(a)
12 (54.5%)
mohlo by to být zajímavé, možná bych to zkusil(a)
10 (45.5%)

Celkem hlasů: 22

Autor Téma: geopes :-)  (Přečteno 27355 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re: geopes :-)
« Odpověď #45 kdy: Leden 26, 2009, 20:26:47 »
Ahoj, vyšla TOPO CZECH 2.0 asi v 9/2008. Mám ji a je mnohem propracovanější než předchozí v 1.2. Mapa vypadá víc jako ta papírová, i když stále proti papírové má méně detailů. Pro mapy zaregistrované po 1.4.2008 je upgrade zadarmo ze stránky Garmin.cz, jinak něco stojí, myslím asi 900 Kč...ceník ne webu garmin.
A včera jsem stahnul nový firmware 2.90, tal snad colorado bude ještě lepší.
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline kiwi

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 72
  • Souhlasu: 0
Re: geopes :-)
« Odpověď #46 kdy: Únor 05, 2009, 11:11:48 »
Možná o tom víte, ale kdyby se ještě někdo chytl. Ze 7. na 8. tudíž tento víkend se koná geoevent, jmenuje se to hardcore stanování, účelem je přespat v daném termínu v beskydech ve stanu nebo žďáráku. více se dozvíte na http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=7398d543-574b-4eac-a788-a482b55f5010&log=y&decrypt= s hafákem nejedu ale pár lidí tam svý bere.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: geopes :-)
« Odpověď #47 kdy: Květen 29, 2009, 19:11:29 »
Aby nám tuto témátko zcela nezmizelo v propadlišti dějin.... Nedávno jsem narazila na tři super mysterky, které potěší zvláště milovníky lušťovek všeho druhu  :)(mají jen takovou drobnou chybku, jsou v Českém Těšíně  >:D), ale komu nevadí luštit do šuplíku.....
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=fdde9016-56d4-484c-b187-ca5cab71c9d4
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=f53a7c4d-a6e5-4571-912e-cd6ceb5ca48c
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=8b765a60-1f6d-451a-9ac8-d5c44de753b4

Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: geopes :-)
« Odpověď #48 kdy: Květen 29, 2009, 21:51:53 »
Jedna bohužel asi špatná zprávička. Letos se mi nepodaří GeoPsa asi uskutečnit jelikož žádný dogtrek není v dosahu mých realizačních možností. Počítal jsem s Hanáckou štrekou, ale ta je nakonec někde jinde. Takže až zas bude něco v Jeseníkách a nejbližším okolí (spíše jižním), tak se můžete těšit. Třeba to příští rok vyjde.  O:-)
tombru

Kuna

  • Host
Re: geopes :-)
« Odpověď #49 kdy: Červen 23, 2009, 12:29:50 »
Já jsem teda začínající kačer, psa berou s sebou vždy, také jsem začínající MIDař, ale kombinace obojího asi ne, stačí mi ujít těch 40 km jen tak. Ale jako novinka nezahrnovaná do ofilciálních DT by to možná byl super nápad, jen třeba s tím rozdílem, že trasa by právě byla zadaná v souřadnicích a nebyla by určená pevná trasa, jen by člověk šel se psem po keškách na zajímavých místech, což by nahradilo kontrolní body, zapsal by se... Ještě by se to muselo dotahnout, ale jako nápad pro geocachery s geopsy je to dobrý.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: geopes :-)
« Odpověď #50 kdy: Červen 23, 2009, 12:50:48 »
jde to i na treku, problém je právě když nemáš GPS propojenou s PC nebo mobilní přístup na net - vypisování hromady keší v okolí base-campu abys pak ve skutečnosti šla třeba jen přes 5 z nich... (přičemž dvě nenajdeš a u tří GPS nechytí signál)
já mám lehce přes 100 keší, u každé byl aspoň 1 pes...

Offline Psymorf

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 166
  • Souhlasu: 12
Re: geopes :-)
« Odpověď #51 kdy: Květen 16, 2011, 22:16:49 »
tak doba pokročila
jen tak ze zvedavosti co s sebou kdo tahate za mašinku a jakou má výdrž
to moje chrastítko odejde do věčných lovišť po 5 hodinách
to buď co flek vysedávat v hospodě a čekat než se nabije a nebo si pořídit něco pořádného

chci teďka na jednookým vlkovi zkusit cestou odlovit pár pokladů

a vůbec kolik takových šílenců tu je pokud, se nepletu tak vím o paničce od bágla ta loni na hanácké strece o tomhle šílenství mluvila a díky ní jsem se tak nejak taky trosku nakazil ;-p
Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou. Turgeněv

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: geopes :-)
« Odpověď #52 kdy: Květen 17, 2011, 06:47:50 »
co vím tak loví dost lidí - však oni se jistě ozvou. Mě to poslední dobou na treku moc nejde jak nemám nápovědu jsem většinou v čudu. Ze Šlapek mám tři a ze Středohoří ani jednu  ;)
Mám Garmin legend trek jdu tak na dvoje baterky. Gwen mi poradila perfektní baterky Memorex - fakt mají výdrž, ale u nás v Okay už je nemají  :'(

Gwen z hokny

  • Host
Re: geopes :-)
« Odpověď #53 kdy: Květen 17, 2011, 08:08:04 »
Garmin Vista HCx, když jsou dobrý baterky, tak stačí na celej trek jedny. Pokud ji teda nezapomenu na noc vypnout.
Btw, teď jsem koupila v Planeo Elektro balení baterek 10 ks asi za 100,- tak uvidím, jak se osvědčí, cena to neni marná.

Offline Johule

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 55
  • Souhlasu: 1
Re: geopes :-)
« Odpověď #54 kdy: Květen 17, 2011, 10:45:48 »
I já jsem posedlá touhle závislostí...na Šlapkách jsem si párkrát i trochu zašla, úlovek bylo 12 krabiček:)
Měla jsem Etrex H (supr mašinka, nekonečná výdrž, nízká cena, jen bohužel bez map), teď lovím s rodinným Oregonem...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: geopes :-)
« Odpověď #55 kdy: Květen 17, 2011, 11:48:38 »
taktez garmin oregon, naposled jsem mela troje nahradni baterky a nebyly potreba...

Psymorf1

  • Host
Re: geopes :-)
« Odpověď #56 kdy: Květen 17, 2011, 12:37:44 »
tak já se asi vydal špatným směrem,
bohatě si vystačím s mobilem a trekbudy,
jen jsem krapet nedomyslel, že do toho gps modulu LD-4W nejdou nacpat náhradní baterky

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: geopes :-)
« Odpověď #57 kdy: Květen 17, 2011, 13:34:40 »
No já také lovím jen s mobilem Samsung 8910i s integrovanou GPS a sw geocaching live a pro to moje občasné lovení to stačí. Do vzdálenosti stovek metrů se dostanu nahrubo obvykle po paměti nebo pomocí mapy, pak použiji GPS k přiblížení tak na 10-30m a pak už jen hledám, protože přesněji se to podaří zaměřit málokdy.

Výhoda geocaching live programu je http://live.geocaching.com/scrshot.php, že obsahuje mapové podklady a dají se s ním stáhnout keše v okolí i s komplet popisem když se někam neplánovaně nechomejtnu a potřebuji zabít lovením čas :-). Ty mapy se stahují také online přes mobilní připojení, nebo se dají předem zadara pro zamýšlenou oblast nastahovat, stejně jako kešky.

Ale pro celodenní lovení to není, nejvíc mobil žere pokud je zapnutý displej. Pro tyto případy mám pro dobití mobilu tuto externí baterku http://www.sunnysoft.cz/zbozi/102PPW-023/zalozni-zdroj-a-nabijecka-minigorilla-9000mah-pro-netbooky-mt-pda-gps-mp3.html to jen pro zajímavost, je poněkud drahá a nemám ji jen kvůli geocachingu, ale k dalším pracovním věcem. Výhoda je, že je při dané kapacitě malá, lehounká, obsahuje hromadu různých napájecích konektorů a dokáže můj mobil naplno nabít cca 4x, takže energie tak na týden. Dá se tím zkrátka dobít skoro cokoli :-)

Pro letošní Stezku vlka chystáme takovou drobnou podporu pro keškaře a když bude víc lidí možná opráším ideu "geopsa" tak jak jsem původně chtěl.

tombru

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: geopes :-)
« Odpověď #58 kdy: Květen 17, 2011, 13:56:54 »
tak na trekkbudy jsem uplne zapomnela, vyzkouseno sice jen jedenkrat, ale zalibil se mi vic nez moc... zkouseno na nokii - nevim typ, neco jako E52, ale plastova... moje htc bohuzel zere jak blbe, tak proto oregon... ten trekkbudy me navedl naprosto presne (odloveno cca 10 kesek)... jinak na mobily/mp3 pouzivame "kapesni elektrarnu" - http://www.rufi.cz/

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: geopes :-)
« Odpověď #59 kdy: Květen 17, 2011, 14:59:55 »
Garmin Oregon, dvoje baterky (GP 2700) na trek (dva dny) vystačí. Maximální spokojenost. Na Šlapanicích asi 12 kešek, na Kruštreku 9. Geocaching je super, ale dogtrekking je néééj  :)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: