Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dogtrekařské dobroty

Autor Téma: Dogtrekařské dobroty  (Přečteno 63208 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Eva Prof.

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #45 kdy: Srpen 21, 2008, 16:31:29 »
I východňáři, kteří u nás mají hospodu a vaří výborné halušky, nakupuji bryndzu v Makru - balení 1kg bílý kbelíček. Já to taky beru, vždycky si to s kámoškama rozčtvrtíme. Dá se dát i do mražáku.
Halušky miluju, ale v rámci úspory času, dělám převážně ty z pytlíku - ale nejsou všechna těsta stejná, doporučuju nevybírat z nejspodnějšího regálu v tescu.

Offline milena a mufinci

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
  • Vítězství je stav mysli
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #46 kdy: Září 02, 2008, 11:21:35 »
Tak se mi vybavil jeden osvědčený balkánský recept, myslím, že vhodný i na dogtrekking: lilek (baklažán) nebo cukinu nakrájíme na centimetr tlustá kolečka, naskládáme do kastrůlku  (na dogtreku, je-li nouze o nádobí, použijeme psí misku z povinné výbavy), důkladně prosolíme ( nešetřit!) a přikryjeme. Dáme si pauzu, dle situace postavíme stan, vyvenčíme psy, jdeme do hospody nebo postupně všechno, času je dost, a vrátíme se k tomu cca za 5 hodin. Zapálíme vařič, rozpálíme na pánvičce olej a kolečka postupně smažíme a průběžně je skládáme do dalšího kastrůlku (misky), potíráme rozetřeným česnekem a prokapáváme octem.
 Výsledek je jedlý za tepla i za studena, nejlépe s chlebem nebo topinkama.
 Taky můžeme výsledný produkt uschovat do zavařovačky a ponechat na horší časy. V chládku vydrží i pár měsíců. :) ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #47 kdy: Září 02, 2008, 11:27:58 »
Dobrej nápad to vyzkouším, cukiny mi tady rostou jak pitomý (kvalitní "psí" kompost) a už nevím co z toho vyrábět

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #48 kdy: Září 02, 2008, 16:33:39 »
jj mi je opíkali okořeněný tím, co dům dal, s opečeným chlebíkem a jako "dalo se to"  ;)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #49 kdy: Září 02, 2008, 19:24:36 »
jo, cukina na gril je prima, když už je člověk přežranej masa.... ;)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #50 kdy: Září 02, 2008, 20:33:50 »
Mileno, dobrej nápad, a jak to chutná, když se to uělá v hadrové misce???  >:D >:D

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #51 kdy: Září 02, 2008, 23:49:34 »
Pro fajnšmekry doporučuju ještě přidat před koncem plátek kozího sýra. V polních podmínkách ho možná adekvátně nahradí použitá fusekle.

Offline milena a mufinci

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 42
  • Souhlasu: 0
  • Vítězství je stav mysli
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #52 kdy: Září 03, 2008, 07:37:42 »
Mileno, dobrej nápad, a jak to chutná, když se to uělá v hadrové misce???  >:D >:D

  No, pokud to v ní i nesmažíš... :o >:D :o

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #53 kdy: Září 30, 2008, 14:49:06 »
Venco, vytáhni z Mirky recept na tu bramborku s mákem, ono to bylo dobrý :)

Offline samíci

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 40
  • Souhlasu: 0
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #54 kdy: Září 30, 2008, 15:56:32 »
Taky chci recept, Ota o bramborce  básnil, prý byla výborná i po 3 dnech v loďáku ???

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #55 kdy: Září 30, 2008, 16:06:01 »
Venco, vytáhni z Mirky recept na tu bramborku s mákem, ono to bylo dobrý :)

bramborka s mákem? to jako bramborák na sladko? nebo něco úplně jinýho? to mě taky zajímá, su zvědavá.... O:-) >:D

Lenko, ty bys sem mohla hodit recept na tu čalamádu, co jsi mi ji při posledním telefonátu strouhala do ucha ;)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #56 kdy: Září 30, 2008, 16:36:53 »
Bylo to pečený, slaný a na vrchu s mákem, nějaká místní specialita, o tom jsem nikdy ani neslyšela, ale bylo to fakt dobrý (a nebo jsme už tak šilhali hlady ;D)
Recept na čalamádu ti napíšu jenom co přestanu brečet po strouhání cibule (proti tomuhle je pláč že mě opouští muž mých snů trapný posmrkávání)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #57 kdy: Září 30, 2008, 17:31:41 »
Takže čalamáda:
Zelenina co dům dal (okurky, zelí, papriky, mrkev, zelený rajčata, kedlubny...v libovolném poměru a množství), cibule (aspoň 1/10 směsi, čím víc tím líp), vše postrouhat na hrubší nudličky, prosolit a nechat cca 1 hod odležet. Pak nacpat do sklínek, zalít kořeněným octovým nálevem podle chuti (nebo Deko, Pikanta dle návodu...) Sterilovat cca 20 min při 100 stupních.
Do některých skleniček dávám feferonku, krásně se v tom rozleží. :) Může se dát i křen.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #58 kdy: Září 30, 2008, 19:41:41 »
Takže čalamáda:
Zelenina co dům dal (okurky, zelí, papriky, mrkev, zelený rajčata, kedlubny...v libovolném poměru a množství), cibule (aspoň 1/10 směsi, čím víc tím líp), vše postrouhat na hrubší nudličky, prosolit a nechat cca 1 hod odležet. Pak nacpat do sklínek, zalít kořeněným octovým nálevem podle chuti (nebo Deko, Pikanta dle návodu...) Sterilovat cca 20 min při 100 stupních.
Do některých skleniček dávám feferonku, krásně se v tom rozleží. :) Může se dát i křen.
To zní jedle, normálně tady slintám. :-) Bude ochutnávka?  >:D
Ovšem dělat se s tím nebudu, musela bych všechnu tu zeleninu kupovat (na balkóně fakt záhonek nemám) a to už je jednodušší zakoupit nějakou hotovou.

Ačkoli kdo ví, třeba se k tomu někdy odhodlám..... :-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Dogtrekařské dobroty
« Odpověď #59 kdy: Září 30, 2008, 19:49:07 »
Můžu vzít vzorek do Deštnýho...dodej maso, já dodám čalamádu >:D
Já zase potřebuju nějak zužitkovat všechno co mi ještě zbylo na zahrádce. Půl té zeleninové směsi (byla toho plná dětská vanička) jsem našlapala jako zelí do hrnce, bude vitamínová bomba na zimu

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: