Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 zmije

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. > Všeobecně

zmije

(1/4) > >>

ježura:
Dneska mi Bodísek málem ulovil zmiji. Naštěstí byla rychlejší a uprchla před ním. Tak špekuluju nad tím, co by bylo, kdyby ho hryzla...máte s tím někdo zkušenosti?

indian:
to je těžko říct co by se asi stalo stejně jako u lidí. kamarád měl erdela a chytil asi dvě zmije o kterých víme při naších výletech za poznáním a nestalo se mu nic, akorát jednou měl trošku oteklou tlapu. jak říkám těžko říct zmije byly menší asi mladé možná byli po lovu nebo nestačily kousnout.Jinak co jsem se dočetl tak by jed větším a zdravým psům v kondici neměl dělat závažnější potíže stejně jako zdravému člověku. otoky chladit a křeče nebo mátnost samozřejmě by už měl řešit veterinář - vzpomínám si že v tom článku bylo něco o acylpirynu a vitamínu C

Jana:
Strach má velké oči, podle fotky to vypadá na hodně malou užovku! Příště nepanikař a nedělej ze sebe zajímavou!

vencan+3:
taky s troškou do mlýna : zmije má celkovou dávku jedu na cca 9 -12 kg " oběti " nikdy nedá celou dávku, snad jen při opakovaném "boji " se psem. Čili nebezpečí je u malých dětí a malých psů. U velkých a zdravých (lidí i psů) - jen otečou , je jim blbě, ale odezní to...Lidi většinou začnou hysterčit  ;) a nebezpečí z trauma šoku je větší než z toho kousnutí... :-X U Kučery jsem se nachomítl, když jeho mamutí vejrostek Brumla zabil dospělou zmiji a vítězoslavně nám ji přinesl ukázat. >:D Byl opakovaně uštknut do hlavy a krku.Za chvíli otekl a vypadal jako by strčil hlavu do úlu  :'(- během asi 7 -10 dnů se vše vrátilo k normálu... ;) :D

Monča:
Lenko mám jednou mi zmije kousla kojící fenu a hned z jara, kdy měla dost silný jed, i když dostala protilátky natekla a 24 hodin k ní nesměla štěňata. Po druhé mi kousla mladou a nebyl po ruce veterinář, dostávala silný kafe a silnou dávku vitamínu C a byla taky v poho, probereme to na Bennym

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi