Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 zima, spacáky, tepová frekvence

Autor Téma: zima, spacáky, tepová frekvence  (Přečteno 21389 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
zima, spacáky, tepová frekvence
« kdy: Prosinec 12, 2007, 22:08:55 »
Ad spacáky - sami tady píšete že na Fryštáku je půlkilový OK, já sama mám vyzkoušeno že v dvoukilovém není zima o moc menší, takže to kilo a půl navíc je vlastně zbytečná zátěž.. ostatně nepřišla jsem na to sama - Wami, od které jsem kdysi sbírala první zkušenosti také chodí s půlkiláčkem (já blbec jsem jí tehdy nevěřila že to vyjde nastejno)... Myslím že ta fólie v povinné výbavě právě tyhle nouzové případy řeší, takže diskuze kolem je zbytečná...
Stejně tak "povinná" strava pro člověka - já si své rohlíky a čokoládu poctivě nosím, protože mi prostě pořádné jídlo cestou nesedí, ale proč k tomu nutit všechny, když po cestě ty hospody jsou a někomu to pořádné jídlo vyhovuje?

Na Stezce spalo pod plachtou dost lidí, ale 80% se mi zdá moc - my poctivci jsme totiž s deštěm počítali a chrupkali pod vlastní plachtou (opravdu přinesenou!)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 12, 2007, 22:23:45 »
Petro, a já zmlsaný a rozmazlený jsem si nesl dokonce stan a jaký byl v tom dešti úúúúžasný :) :)
K těm spacákům, já teda na rozdíl od Tebe vidím hodně velký rozdíl mezi mým 0,6 a 1,6kg, v tom lehkém bych si to teda nelajznul ve vánici, snad bych i přežil, v tom druhém naprosto v klidu. Ale v případě nějakého zranění by ten rozdíl byl určitě mnohem větší.
Papa, krásné sny lidičky a přestaňte už s tím vším, před časem jsme se skoro všichni shodli, že dtr fórum, je jedno z mála, kde se lidi nehádaj a neurážej a už je to tady, je to docela smutné :'( :'(

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 12, 2007, 22:39:02 »
Petře, když já fakt klepu kosu i v tom dvoukiláči (i s tou fólií a s Bardou jako ohřívadlem)

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 12, 2007, 23:29:04 »
To Vojta s Bertou:A pak tě po 200 km otočí znovu zpět do 3 kola.na posledních 100 km ;D
Ale třeba i co tu psal Indian Lysá-Praděd to taky znělo dobře.
Ono se dá totiž z Ostravy dojít lesama a kopečkama až na ten Praděd.
Ja bych klidně šel to Slovensko z Beskyd přes Tatry do Košic.Měl bych i dva další pořadatele Slováky ,kteří by do toho šli.
Bych to i vyměnil v létě za Tour dB.Ale to by se musel někdo i přidat a hecnout se že do toho jde.Mám to tady rozpracované na stole,ale nevím jestli bych našel aspoň pár podobných extrémistu >:D
Potřeboval bych tak 3 měsíce na přípravu.A pak vyrazit napříč Slovenskem do šaleňackých Košic :-X



Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 13, 2007, 06:13:19 »
Ad spacáky - sami tady píšete že na Fryštáku je půlkilový OK, já sama mám vyzkoušeno že v dvoukilovém není zima o moc menší, takže to kilo a půl navíc je vlastně zbytečná zátěž.. ostatně nepřišla jsem na to sama - Wami, od které jsem kdysi sbírala první zkušenosti také chodí s půlkiláčkem (já blbec jsem jí tehdy nevěřila že to vyjde nastejno)... Myslím že ta fólie v povinné výbavě právě tyhle nouzové případy řeší, takže diskuze kolem je zbytečná...

Petro pokud nevidíš rozdíl, tak to potom není o váze ale o kvalitě ;) Mam taky na léto spacák cca 700g v horké červencové noci je mi v něm fajn, ovšem v lednu bych v něm nespala, na to mám svůj milovanej dvoukilovej (teď co mi Gwen sehnala tu Primu na tom budu ještě líp O:-))...když ve 4 ráno odkládám mikinu, protože se peču, tak mě spolunocležníci klepající kosu chtějí lynčovat :) Folie se do povinné výbavy zařadila právě pro případy nouze těch co pořádnou výbavu neunesou...co kdyby mráz přece jenom přemohl tu psychiku ;D
« Poslední změna: Prosinec 13, 2007, 06:24:51 od LenkaB »

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 13, 2007, 08:19:25 »
Lenko:Můžete se smát jak chcete,ale je to opravdu o psychice jak se nastavíš na 100 km a můžeš spát třeba i pod kapesníkem.A teď si nedělám srandu.Prostě tělo připravíš na to co čekáš.Ja třeba dokážu vědomě snížovat podvědomím tep tak třeba z 45 na 38 tf/min. a třeba fakíří Ti ho dokáží úplně pozastavit na nějakou dobu.
Ja jsem viděl na Kruškách letos tu tvou Tatranskou krosnu která čněla metr nad Tebe a opravdu tedy ne a je mi jasné že Ti je teplo vícé než ostatním.Tu krosnu vidím pořád před očima a tedy smekám,ale nechci takhle obcházet treky.To by jste ten běh nemuseli tedy ani zakazovat. :D ;) (jak tady někdo i navrhoval :P )
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 13, 2007, 08:28:17 »
K mé krosně...karimatka smotaná v báglu a vypadám jak šerpa ;) Nesmíš věřit všemu co vidíš :D ;D ;D aneb co je těžší..kilo peří nebo kilo železa ;D
« Poslední změna: Prosinec 13, 2007, 08:32:17 od LenkaB »

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 13, 2007, 08:35:40 »
No ten bágl kdyby byl i z papíru tak vypadal drsně jako nějaký nosič na Zbojnícké chatě v Tatrách. ;D
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 13, 2007, 08:52:46 »
No nevím a není to s tím tepem náhodou naopak - tedy když se potřebuješ zahřát tak ho spíše zvednout.

Mám pocit že tep snižují hlavně zvířata (savci) co potřebují snížit spotřebu energie v zimním spánku a proti zimě jsou vybaveni pořádným kožichem nebo jsou někde dobře zalezlí.

Já zase umím zvyšovat tep  >:D a to až do neuvěřutelných frekvencí, někdy skoro až neměřitelných  >:D >:D. Zvláště při sledování televizních novin...
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 13, 2007, 09:13:06 »
Takže navrhuji "tréningové soustředění": všichni co dokážou snížit tepový frekvence tak že nezmrznou, zvu k nám na zahradu (termín upřesním, tak půlka ledna, až to začne zafukovat). Kdo přečká noc venku bez spacáku v trenkách a tričku bez újmy na zdraví (jenom on a jeho frekvence ;) )nemusí v sezóně 2008 nosit výbavu žádnou.
PS: Přísný zákaz zbaběle zalízat k malamutům do boudy! >:D

« Poslední změna: Prosinec 13, 2007, 09:15:50 od LenkaB »

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 13, 2007, 09:21:49 »
Jo samo jsem zapoměl tedy říct že se jedná o klidové tf frekvenci.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 13, 2007, 09:29:52 »
Romane, já to chápu, přece jenom si ze školy ještě cosi pamatuju ;)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 13, 2007, 09:35:04 »
Jo samo jsem zapoměl tedy říct že se jedná o klidové tf frekvenci.


To jsem pochopil, ale ta souvislost s probíranou problematikou zvládání zimy při dogtrecích k tomu nějak nešla... Co kdyby to někdo fakt tímhle způsobem zkoušel - že by nějaký nový způsob sebevraždy  :'(
tombru

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 13, 2007, 09:48:38 »
To byl jen příklad řízení podvědomí.To nemělo nic společného s Tf na trati a už vůbec ne tf na bivaku.To sis tedy špatně vysvětlil.
To by tedy asi byla opravdu sebevražda. ;D

Při treků je třeba běhat tak na hranicí aerobního prahu a ten má každý jiný,ale čím vyšší tím líp.Je to stav kdy tělo pracuje v rovnovážném stavu a nepřekyseluje se. Čím trénovanější vytrvalec tak ho má někde kolem 150-165 TF/min.Kdo je míň trenovaný tak může mít i prah už někde na 120 TF .


Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline karel+poník

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 2
Re: zima, spacáky, tepová frekvence
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 13, 2007, 13:04:22 »
to bych taky potřeboval zrovna nedavno na milešovce když jsem ulehl na sníh a pozoroval hvězdy celou noc.brrrr to byla zima >:(
nebude nějaké soustředění na seřizování tepu? hnedka se přihlásim (hlavně aby to nebylo u lenky na zahrádce ;)  )
čauky karel

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: