Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 184239 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #180 kdy: Leden 08, 2008, 07:44:53 »
Citace
My co se honíme za výsledky vám přece usnadníme cestu za sponzory a lehčí realizaci závodu reklama atd. a snad i svými výsledky děláme jméno určitého závodu a jeho prestiž a ostatní,kteří berou dogtrekking klidněji se mohou na tom jen vyvézt né?Bude pro ně víc organizovaných akcí.

Opravdu těžko bude organizátor přesvědčovat větší firmu s krmivem aby mu dal nějaké pytle granulí na nesoutěžní výlet pro 20 lidí kteří se jdou projít do lesa.Prostě Vy jako organizatoří nás na svých akcích můžete vlastně plně využít jako záruku solidní sportovní akce.My že se honíme za výsledky tak vám vlastně dělame reklamu Vaší akce.
Romane tak jestli tohle není ješitnost tak pak už nic ;D ;D ;D
Sponzora zajímá, že tam dojede 100 lidí, že se tam navěší reklamy a o tom všem se bude psát v časopisech, bude v TV atd. Jinak je mu jedno jestli to vyhrál Franta Vopršálek a jak dlouho mu to trvalo, nebuď naivní, že kromě tebe někoho tankuje že jsi tak rychlej >:D

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
pořádání
« Odpověď #181 kdy: Leden 08, 2008, 08:53:36 »
A je to tu zase, a je to tu pořád  :) nekonečná diskuze. Dokud někteří jedinci nepřijmou
pravidla DT jako sportu viz. SOUTĚŽNÍ ŘÁD DOG-TREKKINGU, tak se nepohneme.
Romane, nedá mi to abych nereagoval. Pořád píšeš MY běžci, MY soutěživější typy .....
Proč to takhle dělíš ? Zkus respektovat povinou výbavu tak jak je myšlena a charakter
tohoto sportu a možná budeš opět závodit s někým a ne jen sám se sebou.
Úvahy typu min. zátěž, min objem se objevily jen proto, že trať někteří odběhnou ale
ne s POVINOU VÝBAVOU. a když už tu zmiňuješ Slaměníky, tak ti i v malých batozích
nosili od začátku funkční výbavu. Až s postupem času došlo k vývoji jaký dostal dogtrekking
tam kde je. Nedovedu si dost dobře představit trek např. přes celé Nízké Tatry (asi 100km)
s baťůžkem co nosíš ty a strašně nerad píšu ostatní BĚŽCI. BYL BY TO HAZARD bez ohledu
na to, jestli jsem přesvědčen o tom, že na to mám. Běžci jsou to proto, že nenesou
povinou výbavu, tak, jak byla myšlena.
Proto je tu taky debata na téma Dogtrekking Mid apod. Je samozřejmé, že plno lidičkům
vyhovují i kratší tratě s minimální výbavou případně úplně polehku. Mohou si trať opravdu
proběhnou, někomu nedovolí zdraví a někomu to tak prostě vyhovuje.To je samozřejmě v pořádku
a nikdo se na ně proto nebude dívat přes prsty. I seriál EURO-CUPU bude v pořádku Romane,
pokud se nebudeš za každou cenu snažit to pořád nazývat DOGTREKKEM a to z toho důvodu,
že nesplňuje SOUTĚŽNÍ ŘÁD DOG-TREKKINGU !!!! Když tohle přijmeš, tak si ušetříme nekonečné
debaty na téma co dogtrekking je co není. A je ještě potřeba rozlišovat pojem Dogtrekking -coby
sportovní disciplínu a dogtrekking coby výraz označující chůzi se psem. Takže dohnáno ad absurdum
by se mohlo časem stát, že na trati budou komisaři dohlížející na to, jestli závodníci neběží  :) :D ;D
Romane mám návrh, zkus začít nazývat své akce dogběhing DOGRUNNING. Třeba se konečně
přestane nekonečně diskutovat na toto téma. Anebo je to fakt taková zábava ? Někdy mám
totiž dojem, vlastně o nic jiného nejde. Jestli jsem trefil hřebík na hlavičku, tak nám méně chápavým
dej vědět. Strašně nerad totiž píšu  ;D
Tak se všichni mějte co nej, jdu něco dělat
Laďa+Esi+Cora 
Laďa+Esi

Milena

  • Host
pořádání
« Odpověď #182 kdy: Leden 08, 2008, 12:50:25 »
  Tak jsem si myslela, že toto téma je už vyčerpáno na dno, ale náhodou mrknu, a co nevidím? Dva nové druhy dogtrekkingu. Jeden dlouhý bez medailí, aby turisté zbytečně s těžkými batohy nespěchali, druhý krátký, bez batohů, zato s medailemi, protože se musí běžet. Tak nevím. Slyšela jsem, že sportovní chodci CHODÍ 80ti kilometrové závody rychlostí třeba 13km/h. To máme štěstí, že žádný takový nechodí dogtreky, obávám se, že i s povinnou výbavou by vážně ohrožoval běžce (jedině že by coby chodec prostě neměl na tu medaili nárok) a to by pak teprve byla diskuse!  Že bychom pro ně vymysleli zvláštní kategorii? A co se týče názvu dogtrekking, možná na něj nikdo nemá patent, přiznala bych ale určitě morální právo na obsah tohoto slova těm, kteří dogtrekking u nás uvedli v provoz. Ať už se chodí nebo běhá.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #183 kdy: Leden 08, 2008, 18:03:54 »
A je to tu zase, a je to tu pořád  :) nekonečná diskuze. Dokud někteří jedinci nepřijmou
pravidla DT jako sportu viz. SOUTĚŽNÍ ŘÁD DOG-TREKKINGU, tak se nepohneme.
Romane, nedá mi to abych nereagoval. Pořád píšeš MY běžci, MY soutěživější typy .....
Proč to takhle dělíš ? Zkus respektovat povinou výbavu tak jak je myšlena a charakter
tohoto sportu a možná budeš opět závodit s někým a ne jen sám se sebou.
Úvahy typu min. zátěž, min objem se objevily jen proto, že trať někteří odběhnou ale
ne s POVINOU VÝBAVOU. a když už tu zmiňuješ Slaměníky, tak ti i v malých batozích
nosili od začátku funkční výbavu. Až s postupem času došlo k vývoji jaký dostal dogtrekking
tam kde je. Nedovedu si dost dobře představit trek např. přes celé Nízké Tatry (asi 100km)
s baťůžkem co nosíš ty a strašně nerad píšu ostatní BĚŽCI. BYL BY TO HAZARD bez ohledu
na to, jestli jsem přesvědčen o tom, že na to mám. Běžci jsou to proto, že nenesou
povinou výbavu, tak, jak byla myšlena. ...

Nemůžu znova nereagovat. Prosím tebe, a ostatní s podobnými názory. Než začneš napadat běžce a jejich malé batohy, nejdřív si zjisti, co v nich mají a jestli jsou schopni si s tím vystačit. Přečti si můj příspěvek o několik desítek dříve a trochu se nad ním zamysli. A nakonec si třeba ověř, jak přistupuje k pravidlům a k výbavě a vůbec k celkovému pojetí velká část těch, co běhají (např. bivak na letošním Osamělém vlkovi a následné pokračování - zjisti si, co za lidi spalo venku a kdo z běžců měl problémy, kvůli kterým by vzdal, jako velká část neběžců). A jestli i potom budeš chtít tvrdit, že větší batoh = větší šance pro řešení problémů, pak to fakt s váma nemá smysl. Je mi velice smutno z hlupáckých myšlenek typu "min. 7 kg váha batohu" ...

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
pořádání
« Odpověď #184 kdy: Leden 08, 2008, 19:30:40 »
Zdravím Petře, jsem celkem rád, že ses ozval. Tvůj příspěvek jsem si přečetl a chystal jsem se ti napsat. Ale popořadě. Tím že se Dogtrekking "zavedl" jako sport, tak se stanovila i pravidla.
citace ze soutěžního řádu:
-Povinná výstroj  - organizátoři dogtrekkingové akce vždy již v propozicích uvedou povinnou výstroj. Způsob kontroly uvede pořadatel rovněž v propozicích. Nezbytnou výbavu určuje charakter a náročnost konkrétního podniku. Vždy jsou v předepsané výbavě bivakovací potřeby (spací pytel a karimatka- event. alumatka či hamaka), strava pro psa a člověka, plastikové láhve na pitnou vodu, miska pro psa, čelová svítilna, příslušná mapa dané oblasti a lékárnička  obsahující  1x obvaz hotový,   1x obinadlo elastické, 5x náplast s polštářkem, 1x izotermická fólie, dvě botičky pro každého psa s kterým vyrazí účastník na trať. Organizátor sám rozhodne uvede-li do povinné výstroje ještě další vybavení.

Pro stanovení poviné výbavy byly asi nějaké důvody. Lze polemizovat o tom jestli je dostatečná, ale asi těžko jestli má být. Když vezmeš položku po položce, tak ta má určitou váhu a objem. Samozřejmě, že se bude lišit špičková výbava a výbava obyčejná.
Když se tedy vrátím k problému, tak asi budeš souhlast s tím, že ten co si nese řádnou výbavu tak má handicap proti tomu, kdo výbavu šidí. A chceš vědět jak vznikla "hlupácká myšlenka" typu min.7kg ? Tak že Laďa Páral vzal věci poviné výbavy a myslím že ještě pláštěnku a celtu plus batoh a zvážil to !!!! Obyčejné věci obyčejného člověka se kterými chodí většina z nás.
Dělení na běžce a neběžce je nešťastné, ale bohužel nějak vzniklo. Přesnější by bylo na ty co nosí výbavu tak jak má být a ostatní. Takže se omlouvám všem, co výbavu nosí a počítají se mezi rychlejší. (v minulém příspěvku vypadlo NĚKTEŘÍ běžci)

Teď k tomu proč jsem ti chtěl napsat. Jak píšeš, proběhla mezi horolezci diskuze na téma výbava. Nechceš se s námi podělit o závěry ke kterým jste došli ? Přece jen horolezectví je taky aktivita pod širým nebem a brácha dosti dlouho horolezil i když je to již nějaký ten rok a za tu dobu pokrok ve výbavě udělal obroský skok.

P.S. Taky jsem na Stezce vlka bivakoval venku a na start jsem dorazil až asi v osm, takže nemám přehled kdo jak bivakoval a v podstatě je mi to jedno.
Laďa+Esi

Offline Honza_a_Grini

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #185 kdy: Leden 09, 2008, 00:16:59 »
Ahoj kamarádi,
po 14 denní dovolené bez internetu se asi nedá pročíst ty tuny písmenek a asi to ani není důležité. Četl jsem jen posledních pár příspěvků a ...

Jde o velikost batohu?

Já osobně nosím menší batoh s povinnou výbavou a na Vlkovi jsem spal venku pod celtou a na bivaku jsem dokonce půjčoval oblečení jiným promoklým trekařům. Došel jsem oba dny. Myslím, že mám v batohu i (minulý rok nepovinnou) lékárnu, fólii, buzolu, ... píšťalku. Ale vzhledem k tomu, že dojdu (první polovinu doběhnu, druhou dolezu) do 24 hodin, tak si s sebou neberu kartáček na zuby (někdy mi to vadí), vařič, kávu, cukr, strouhanku, vajíčka a vepřové maso na řízky a asi plno jiných užitečných věcí, které 24 hodin oželím. A tím mám asi o něco lehčí batoh. Nikdy jsem ho nevážil. Zkusím to příště.

Jde o délku tratě? Název sportu? Jde o způsob hodnocení?

A já bláhový celé dva roky myslel, že jde o něco úplně jiného. O to sejít se s přáteli, probrat čtyřnohé miláčky, poznat kus naší krásné přírody, pokořit každý z nás svou vlastní metu, udělat něco pro sebe, pro své přátele a také pro soupeře. Být ve smečce, v přírodě. Poděkovat těm, co pro nás připravují každou akci. Krátkou i dlouhou. Nebuďme sobečtí a buďme rádi, že je těch, co nesedí doma (u počítače), ale brouzdají s námi přírodou, víc a víc.

Ale je možné, že se mýlím ...

Snažím se jít poctivě podle pravidel po trati. Nešidím se o sladký pocit výhry nad tratí a sebou samým!

Hezký nový rok s pejskama přejí

Honza a Grini

PS: Už se také těšíte na první trek?

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
pořádání
« Odpověď #186 kdy: Leden 09, 2008, 07:26:19 »
Ahoj Grinuško, dobře jsi to Honzíkovi nadiktovala, já to vidím podobně.
Berta
Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
pořádání
« Odpověď #187 kdy: Leden 09, 2008, 08:30:54 »
Láďo, já začínala někde u 12-ti kil a myslela jsem že míň to fakt nejde... zima mi v noci stejně byla a navíc těžký batoh podpořil problémy s koleny... tak jsem začala odlehčovat, dokonce jsem Bardovi koupila brašny aby mi trochu pomohl (víc než kilo tam nikdy neměl a šel s nimi tuším 3x)... Když jsem byla na osmi kilech, myslela jsem že to fakt už míň nejde a ti co mají míň tam určitě půlku věcí nemají... Teď mívám (i s vodou) 5 - a mám tam povinnou výbavu včetně jídla a žrádla a na případném bivaku je mi úplně stejná zima jako před dvěma lety... Samozřejmě že s pěti kily se jde o dost líp než s dvanácti, méně zatěžuju své bolavé klouby... Pokud by se schválilo 7 kilo tak si tam mám přihodit dvě cihly? Nebo dvoulitrovku vody, kterou za první zatáčkou vyleju? Nebo je to 7 + voda, takže vlastně devět? Co když budu mít v cíli o něco méně (sním jídlo, vypiju vodu, zkrmím granule)?

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #188 kdy: Leden 09, 2008, 08:34:29 »
Jsem rád, že se Honza i Vojta ozvali. Přesně tak to je. A můžu s klidným svědomím říct, že tak to vidí Eva, Miloš a mnozí další běžci/popobíhači.
Proto mě mrzí, když tu někteří, nevím z jakého důvodu, neustále brojí proti těm, co jsou rychlejší, a vymýšlejí ptákoviny typu minimální váha, minimální časový limit (kromě maximálního) nebo zrušení času, zákaz běhu, kritizují batoh, který je menší než jejich apod.
Opravdu nechápu, o co jim jde. Je v tom typicky česká závist, že někdo vystačí s menší váhou a víc si to užívá, že je někdo rychlejší, nebo proč ? Zkuste mi to někdo z vás, co pořád napadáte běžce, vysvětlit, o co vám jde ? Omezují vás nějak ? Musíte se kvůli nim něčemu přizpůsobit ? Řekněte mi jediný rozumný důvod.
Jestli takový není, prosím vás, už s tím konečně přestaňte. Fakt je mi z toho smutno  :(
A věřte - běžci si to užívají stejně jako vy. Jen si k tomu ještě přidávají další zážitek z překonávání sama sebe a posouvání svých možností někam dál  ;)
Láďo, k té výbavě - já to zkusím pohledat v té diskuzi, je tam toho hodně a špatně se v tom orientuje, a pošlu odkaz.
Za "hlupáckou myšlenku" se omluvám, myslel jsem, že si to někdo vycucal z prstu. Ale nic to nemění na mém názoru  ;)

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #189 kdy: Leden 09, 2008, 08:49:54 »
Takže tady http://www.lezec.cz/clanek.php?key=6250 je článek o jednom výšlapu na Blanc a následně v komentářích (je jich fakt hodně  ;) ) se rozebírá vybavení.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
pořádání
« Odpověď #190 kdy: Leden 09, 2008, 10:39:29 »
Petře, on s tím původně začal Roman - mrkni na začátek téhle diskuze...

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
pořádání
« Odpověď #191 kdy: Leden 09, 2008, 11:18:50 »
Tak poslední příspěvěk.
Taky mě to nebaví. S tím co píše Honza a další souhlasím. Celá debata na toto téma v podstatě vznikla po předloňských Kruškách, kdy trochu horší počasí prověřilo startovní pole. Následně se strhla docela vášnivá debata ohledně poviné výbavy a co je dogtrekk atd. atd.
Vzhledem k tomu a to se opakuju, že podniky MČR a i jednotlivé akce jsou pořádány jako sportovní podniky, tak se stanovily nějaká pravidla. Odtud tedy poviná výbava. Ta byla stanovena tak, jak si lidé kteří toto u nás rozjížděli představovali že by měla vypadat. Snad nikdo nebude pochybovat o zkušenostech Monteho,Gejzi,Laďu Párala a dalších, s pohybem v přírodě. Poviná výbava vychází z předpokladu možnosti bivaku, což je logické vzhledem ke vzdálenostem a terénu. Proto potřeby na spaní, jídlo pro psa atd. S tím snad nebude nikdo polemizovat. Určitě to není dogma, ale případné změny musí mít logiku. Stejně většina lidí co se na trecích objevuje na vandry chodila i před tím, takže s výbavou nemají problém. Samozřejmě že těm, co jsou schopni zvládnout trať nonstop, se to může zdát zbytečné a omezující, ale pro většinu startovního pole ne. Prostě tak se Dogtrekk jako sport zavedl. Proto se mi zdály tyto debaty naprosto zbytečné, ale když se objeví jako spacák pytel ze šusťákoviny a jiné vychytávky, tak se hledají cesty jak tomuto zamezit už kvůli ostatním závodníkům, aby byly podmínky pokud možno stejné pro všechny. Nebo věty typu "závody pořádané podle současných DOČASNÝCH pravidel", tak je celkem logické, že to vyvolá odezvu. Případně volání po zrušení poviné výbavy jako takové. A takové názory tu v minulosti zazněly. Dále MY soutěživější co to bereme SPORTOVNĚJI. Spotrovně to bere asi naprostá většina lidí, protože jinak by se na treku neobjevili. Vandr se psem se dá udělat i jinde v hezčích lokalitách atd.
Petře+Claisy, díky za odkaz. Diskuzi i článek jsem si přečetl a jen se mi potvrdilo to co jsem si myslel. Debata probíhala v naprosto stejném duchu jako tady :-)) a závěry z ní nejsou až tak jednoznačné, jak by vyplývalo z tvého příspěvku.
Minimální váha ani objem batohu není nařízen, takže můžeš být v klidu ale věř mi, že na trecích je plno lidí, kteří mají taky hodně zkušeností s pobytem "venku", s horolezením a jinými aktivitami pod širým nebem a nikdo nemá patent na rozum. Nelobuju za velké a těžké batohy jako "zbraň" proti rychlejším, ale za plnohodnotnou funkční výbavu. Komu se vejde do 5l a 5kg je jeho věc. Když poletíš ve větroni do mraků bez "budíků" a ono ti to desetkrát vyjde, tak nejsi borec, ale blbec co měl štěstí (nemíním to osobně, je to metafora :-))  )
Takže bych vyzýval, aby debaty typu výbava, bodování atd. byly hlavně věcné a s vysvětlením proč to či ono.
Ahojte někde na treku

Tím jsem se vypsal na toto téma doufám nejmíň na rok dopředu :-)
Laďa+Esi

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #192 kdy: Leden 09, 2008, 12:00:51 »
Láďo, jsem taky pro povinnou a funkční výbavu, člověk se s ní musí umět postarat o sebe, psa a případně někoho jiného v nesnázích. Jsem pro pravidla, respektuji je a nesnažím se je změnit (tak jako to třeba dělá Roman tím, že zorganizuje svůj podnik s pravidly upravenými podle svých představ pod hlavičkou DT). Já beru dogtrekking tak, jak je, a doufám, že v takové podobě zůstane i nadále.
A proč tedy tady reaguji ? Nelíbí se mi, jak tu někteří mystifikují a vytváří falešnou představu u ostatních, kteří toto čtou. Opět je ve tvém příspěvku několik narážek (např. 5kg výbava = větroň bez budíků, šusťákový spacák,...). To přece vůbec není pravda. Důležité je, jak kdo se svou výbavou umí zacházet. Já mám spacák velikosti odhadem 15x30 cm, 600g, alumatka 100g a v kombinaci s ig.plachtou nebo alufólií jsem kdykoli schopen bivakovat (dostačující do deště, větru a teplot do 0°, tzn. prakticky na všech DT (jen pro zajímavost - v tomto spacáku jsem spal i v -5° ;) )). Žrádlo pro mého psa váží minimum, lehké suché náhr.oblečení taky skoro nic. K jídlu mám pár toustů a tyčinek, lékárnička je taky velmi lehká. Občas tam nosím i náhradní boty, kdyby něco. Vodu doplňuji průběžně. Ale nechápu, jak se mám dostat přes těch 7 kg ? Co tam mám ještě nacpat, co bych mohl potřebovat ? Nedovedu si představit situaci, do které bych se mohl dostat, abych s tímto nevystačil.
Takže s klidným svědomím vyzývám ty, kteří nejsou s to přijmout fakt, že s 5kg na 2 dny si poradím za každé situace - pojďme si probrat batohy a zkonzultovat, zda je něco špatně.
« Poslední změna: Leden 09, 2008, 12:03:53 od Petr a Claissy »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
pořádání
« Odpověď #193 kdy: Leden 09, 2008, 12:26:01 »
Petře, díky za tvůj poslední příspěvek - vo tom to je. Jestli je 5kg batoh nefunkční, tak jak je možné že jsem už dávno na všech těch bivacích neumrzla? Jak to, že jsme já i pes nezemřeli hlady, žízní nebo kdoví čím?
Jasně, vzdala jsem Šeráka, protože měl pes průjem - vy sebou nosíte Smectu a vařenou rýži? A i kdybych to měla, stejně bych dál nešla, na to mám toho psa fakt ráda. Vzdala jsem Šlapanice, protože Ayka není trénovaná na 100km v kuse a bolely ji nohy, tohle taky sebetěžší batoh nevyřeší. Ale bez problémů jsem s ní počkala do rána na odvoz, obě jsme byly najedené a zima mi fakt nebyla  ;D. Vzdala jsem Šeráka, protože nerada chodím v dešti a protože mě bolel kotník - tady platí že čím těžší batoh, tím hůř (spali jsme pod přinesenou plachtou, v teple a suchu, vstávat do deště se mi vůůůbec nechtělo). Kde jsou tedy výhody těžšího batohu? To že si večer uvařím kafe a ráno čaj? Jak psal Honza - bez toho se jednu noc obejdu...

Offline ještěrky

  • SPD
  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Souhlasu: 6
pořádání
« Odpověď #194 kdy: Leden 09, 2008, 12:33:08 »
Ahoj lidičky.
Já se teď občas skoro stydím, že jsme na trati aj poklusávali, když čtu tu zvláštní  diskuzi tady na netu. Jenže ono to co je psané může vyznít strašně různorodě, když nevidíš, jak se člověk tváří, jakým tónem to říká. Roman je sice trošku ješita, ale on to vůbec nemyslí zle, on má to myšlení jenom trošku jinačí než ostatní (jako když si chrt povídá s malamutem), ale je to hodnej člověk.
Souhlasím s tím, co psal Honza Moravec nebo Vojta s Bertou.
 Zkuste ty svý emoce převtělit do těšení se na jaro (pro krátkosrstý) nebo na zasněženou stopu ( pro chlupáče) ;).
No nic, to stejně nemá cenu řešit, ono až se na jaře zase všeci spolu sejdem v jedné hospodě bez ohledu na průměrnou rychlost a velikost batohu a budem spolu pít to stejné pivo a na trati proklínat ten samý kopec ( nebo spíš skopec, ty jsou horší:-)) a po ránu se probudíme se stejnou opicí, tak se to zase urovná.
Co chci hlavně říct.
Děkuju všem pořadatelům za to, co pro nás celý rok dělají.
Moc mě těší, že je treků čím dál tím víc a to i v nových koutech naší krásné zemičky. Teryk si aspoň procvičí vlastivědu.
Dodatečně přeju všem všechno nejlepší do nového roku, hlavně zdraví vám i pejskům.
Ahoj někde na trati Lucka a Teryk- mistr světa ve skoku vysokém na kočku Lízu.
Lucka a Teryk

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: