Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Psi čuchači

Autor Téma: Psi čuchači  (Přečteno 7526 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pupy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Psi čuchači
« kdy: Září 13, 2009, 16:46:42 »
Zajímalo by mě jak to řešíte, moje čubina věčně venku něco očuchává, není 5minut aby šla v klidu aniž by sklopila čumák k zemi. Na dogtreky nechodím, ale chci začít ale jen jako sama a myslím že to musí hrozně zdržovat. Zvláště pokud je přilá k opasku, samozřejmě je lepší kdyby šla stále ne? Jenže jak toho docílit. Zvykne si časem a jde pořád nebo mám prostě smůlu? ::) :D

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Psi čuchači
« Odpověď #1 kdy: Září 13, 2009, 17:04:20 »
dej si ji na krátké vodítko a čichat ji nenechej

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: Psi čuchači
« Odpověď #2 kdy: Září 13, 2009, 17:43:07 »
AHoj,
moje Ája je také čuchačka - ale tak po cca 5-10km ji to přejde (když ji mám v postroji a na opasku). Obzvláště, pokud s námi jde ještě i jiný pes. Taky jsme nacvičily povel "jdeme" - to ji vždy vrátí do lajny. Rozhodně bych se toho nebála.
Olina + Ája

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: Psi čuchači
« Odpověď #3 kdy: Září 13, 2009, 20:22:22 »
Čubinky jsou zlatíčka, jen si občas čmuchnou, když je něco zajímá. Po 50km moc věcí zajímavých neshledávají :D
Někdy si půjč psa. Ten musí u každého rohu značkovat, a když mu na to nepřibrzdíš, máš to na nohavici.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Psi čuchači
« Odpověď #4 kdy: Září 13, 2009, 20:23:30 »
Gera taky dost čuchá, ale stejně jak píše Olina ji to cca po 10ti km přejde. Možná si zkus některý den vyrazit na celodenní výlet kolem 40km a uvidíš a pokud jsi ještě nebyla na treku tak to bude i pro Tebe výborná rozcvička ;)

Hanka a Majk

  • Host
Re: Psi čuchači
« Odpověď #5 kdy: Září 13, 2009, 23:25:25 »
No to můj hafan je čucháním přímo posedlý, na jeseníkách když jsme šli celé odpoledne kolem hraničních patníků vzal snad téměř pravidelně každej třetí :) Ale na DT se to naučil vykonávat tak bleskem že nemusím skoro ani zpomalit ;) Akorát jednou za čas ho to chytne na dýl a to já na něj klíďo chvilu počkám když zrovna neblokujem cestu, nebo nejsme kousínek před cílem... myslím že to není smůla, já sem občas i ráda když se chvilku zastaví nebo si nedej bože dokonce na chvilku lehne ;D
« Poslední změna: Září 13, 2009, 23:29:24 od Hanka a Majk »

Michala

  • Host
Re: Psi čuchači
« Odpověď #6 kdy: Září 14, 2009, 07:04:55 »
Moje fena taky čichá, nejhorší je to po startu, když je nabuzená a neví jestli má čichat vlevo, nebo vpravo, protože všude jsou pachové stopy těch co šli před náma. Takže pak nadávám jak Alík, protože ona čichá stylem že cuká opaskem, takže za ní lítám jak hadrová panenka. Ale po desítce se srovnala a pak už to bylo super. No a jak ji to odnaučit to nevim, ale nějak moc to neřešim. Ona mi to pak na těch zbývajících kilákách vynahradila tím jak pěkně makala.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Psi čuchači
« Odpověď #7 kdy: Září 14, 2009, 07:35:24 »
Psi mi taky raplí prvních pár km, pak už čuchají tak nějak přiměřeně a za pochodu...
Já je na treku nechávám ňuflat dle libosti, nikam nespěchám a ať z toho taky něco mají...my se kocháme krajinou a čtem poučný cedule, psiska čtou stopy, háravky a tak...
Toho že maj makat a nečumět nalevo napravo si užijou dost pak ve spřežení. Trek je relax pro všechny, zápřah je opravdová práce.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Psi čuchači
« Odpověď #8 kdy: Září 14, 2009, 09:39:23 »
Čert vem očuchávání, ale mě čuba šla Stezku s háráním na spadnutí ( začala naštěstí až v neděli) a musela všude rozhazovat seznamovací inzeráty.  ;D

Offline Pupy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Psi čuchači
« Odpověď #9 kdy: Září 14, 2009, 14:00:50 »
Jo ještě jsem nikdy nešla tak hodně kiláků. Jednou jen 30 ale to jsem šla sama. Už mám právě něco naplánovaný, ono je asi fakt že jí to po chvíli přejde, někdy mi příjde že snad "čte celou knihu" než vočmuchá jedno místo.
Tak ještě jedna otázka, je někde na netu mapy s turistickým značením? Já sem koukala na 2 a tam na jednom kde je cesta vyznačená modře tak na druhým je zeleně a ted si člověk má vybrat. Děkuji za odpovědi:o)

Offline Olina+Aiken

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 44
  • Souhlasu: 3
Re: Psi čuchači
« Odpověď #10 kdy: Září 14, 2009, 14:47:03 »
ahoj,
z jake jsi oblasti - neco mam elekronicky.
Olina

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Psi čuchači
« Odpověď #11 kdy: Září 14, 2009, 15:48:31 »
Jo ještě jsem nikdy nešla tak hodně kiláků. Jednou jen 30 ale to jsem šla sama. Už mám právě něco naplánovaný, ono je asi fakt že jí to po chvíli přejde, někdy mi příjde že snad "čte celou knihu" než vočmuchá jedno místo.
Tak ještě jedna otázka, je někde na netu mapy s turistickým značením? Já sem koukala na 2 a tam na jednom kde je cesta vyznačená modře tak na druhým je zeleně a ted si člověk má vybrat. Děkuji za odpovědi:o)

http://www.mapy.cz/
Ale logicky zcela aktuální mapy na netu nenajdeš, protože to by pak nikdo nekupoval ty tištěné  >:D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Pupy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Psi čuchači
« Odpověď #12 kdy: Září 14, 2009, 18:06:26 »
ahoj,
z jake jsi oblasti - neco mam elekronicky.
Olina
Okres kolín (Český Brod)

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Psi čuchači
« Odpověď #13 kdy: Září 14, 2009, 18:09:46 »
Kolem Českého Brodu toho je hodně a celkem se tam ani nemění trasy (tedy o žádných nových nevím). Pocházím taky z Brodu a prochozené to tam dokola už celkem mám. Každopádně, když koukneš na mapy.cz, tak jak psala Gwen, tak to je aktuální stav. Nejvíc značených tras směr na Kostelec na druhou stranu turistické žádné, ale dá se to tam taky projít po polňačkách  >:D
« Poslední změna: Září 14, 2009, 18:15:45 od Gábina+Divis »

Offline Pupy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Souhlasu: 0
Re: Psi čuchači
« Odpověď #14 kdy: Září 14, 2009, 19:27:37 »
Kolem Českého Brodu toho je hodně a celkem se tam ani nemění trasy (tedy o žádných nových nevím). Pocházím taky z Brodu a prochozené to tam dokola už celkem mám. Každopádně, když koukneš na mapy.cz, tak jak psala Gwen, tak to je aktuální stav. Nejvíc značených tras směr na Kostelec na druhou stranu turistické žádné, ale dá se to tam taky projít po polňačkách  >:D
Tak děkuji, já sice hodně chodím na procházky ale spíš jen na pole a do parku, ale jako na ty více kilometrový ne, zdá se mi že totiž tam mnoho cest vede po silnici, ale tak to musím vyzkoušet. Nejhorší je že nikdo nechce chodit se mnou:o)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: