Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 středoasiat a dogtrekking

Autor Téma: středoasiat a dogtrekking  (Přečteno 12440 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
středoasiat a dogtrekking
« kdy: Únor 17, 2010, 12:36:25 »
Jsme se přestěhovali na venkov a soused má milonkou čubičku středoasiata, která mu pořád utíká, páč se nudí. A tak se ptám, máte někdo nějakou zkušenost se středoasiatem a dogtrekkingem? Jsem si říkala, že bychom jí trochu zabavili. Pejsky teda moc nemusí, ale mám pocit, že spíš protože se bojí.

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2010, 14:12:16 »
Můj rize subjektivní a ničím nepodložený názor je, že mid klidně, ale long nevím nevím . . . Přece jen to je velký pes, tak kvůli přetěžování pohybového aparátu. Pak je další otázka, co by říkala na lidi a psy (z úst jednoho chovatele vím, že středoasiat si hlídá všechno po pár minutách, tak aby se nestal průšvih).
Jinak longy chodil krašský pastevecký pes (doufám, že mu nekomolím název :) ), takže je to vše asi hlavně o tréninku, konstituci a kondici psa.
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2010, 17:01:47 »
Pak je další otázka, co by říkala na lidi a psy (z úst jednoho chovatele vím, že středoasiat si hlídá všechno po pár minutách, tak aby se nestal průšvih).

Záleží jak je vychován, já znám většinou absolutně bezproblémový, u kterých toto nehrozí - hlídaj si jenom to svoje (doma) a to ještě nejsou starťáci. Jinak věřím, že to dá (MID), pokud má nějakou kondičku a hlavně! zdravé nohy

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2010, 17:16:44 »
Můj kamarád má zase Kavkazandu, takže podobný případ. Na psy není moc snášenlivá, ale pánečka hodně respektuje, takže je v pohodě. A nehlídá skoro vůbec. Je to pohodářka, spíš bych řekla úplný tele ;D Paneček s ní často chodí na celodenní výlety po lese a nemá problém. Asi záleží na konkrétním psovi, co se týče kondice i povahy.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2010, 21:03:45 »
Pro mě je to hodně komplikovaná situace. Podle všech pravidel chovu psů na českém venkově, se k ní chovají dobře. Má kotec, občas jí pouštějí na zahradu, krmí jí,  myslím že ji mají docela rádi. A já lezu po zdi. Protože já vidím psa, co je celý den sám na zahradě a nudí se a trápí se. Nevím jak moc se mám angažovat. Nakolik byste třeba vy v takovéhle situaci zasahovali?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #5 kdy: Únor 18, 2010, 21:45:10 »
bude to znít drsně, ale pokud jí nedokážeš zajistit že se bude mít líp dlouhodobě, je lepší nechat to tak. Teď nezná nic lepšího, neví že by to mohlo být jinak, takže sice možná není úplně spokojená, ale snáší to. Pokud jí ukážeš jak by se mohla mít dobře a pak ji zase vrátíš do toho horšího, bude nešťastná, protože už bude vědět o co přichází... Jsou psi co to zvládnou a jsou takoví co ne...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #6 kdy: Únor 18, 2010, 21:58:12 »
Já nevím...asiaty znám dva a úplně nejšťastnější jsou, když "hlídají svůj plac"...tzn. leží na boudě a mají přehled. Na procházky se jim moc nechce (co kdyby jim zatím do zahrady někdo vlezl ;D )...pro tyhle dva by dogtrek byl noční můra a s cizím by 100% ani jeden z nich nešel.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #7 kdy: Únor 18, 2010, 22:11:54 »
mno ona to není čistá středoasiatka, je to středoasiatka z útulku :-) utekla jim a nedařilo se mi ji nacpat zpátky tak strávila den a noc u nás, páníci byli někde pryč. A byla absolutně blažená, blbla se psama, s dětma, lezla mi až na hlavu, pořád se chtěla chovat. Ona vypadá jako středoasiat vypranej v moc horký vodě, je velká asi jako drobnější ovčanda.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #8 kdy: Únor 19, 2010, 06:56:25 »
Aha, tak leda tak...protože třeba tříletej asiat Danbaj (nevím jak se to píše) když Jana háže ostatním psům balonky a snaží se ho vyhecovat k nějaké akci, tak znuděně leží, tváří se, že mu ten mumraj leze děsně na nervy a na povel "dones" kdyby uměl udělat fakáče, tak věřím, že ty drápky na to napočítá ;D

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #9 kdy: Únor 19, 2010, 10:59:52 »
mno ona to není čistá středoasiatka, je to středoasiatka z útulku ... absolutně blažená, blbla se psama, s dětma, lezla mi až na hlavu, pořád se chtěla chovat ... velká asi jako drobnější ovčanda.
Hele nebude to podle popisu spis labradorka? :-) Ja znam osobne obracenej pripad - z utulku si vzali labradora a az doma, kdyz se choval "divne", se zjistilo, ze to je stredoasiat.
Zbyněk + Ārya

Offline Milan Ch.

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 173
  • Souhlasu: 1
  • www.magyaragar.wbs.cz
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #10 kdy: Únor 23, 2010, 21:19:07 »
Měli jsme delší dobu středoasiata a mimo jiné jsem s ním absoloval doktrekking  - Stopou strejdy Šeráka ročník - 2004. Tenkrát jsem s ním nedošel a skončili jsme na 69 km. Dále s náma absoloval několi vandrů a mohu směle říci, že ten kdo nás potkal, by si raději přál, aby nás nepotkal. Byl hodně chytrý a nikdy na dálku neštěkal, považoval to za zbytečné prozrazení. Na jednom vandru večer, když jsme se utábořili u cesty, tak jsme jej přivázali ke stromu (asi tak 180 letému smrku - radši) a šli jsme spát. Musím podotknout, že to bylo v údolí Divoké Oslavy a kdo to tam trochu zná, tak ví, že většina tábořišť je u cesty. Asi okolo 22:30 hod. procházeli kolem nás další vandráci, které jsme neznali. Asi se zdrželi někde v hospodě. Vůbec nehlásil (neštěkal) a když byli asi tak 5 m od našeho ležení vystartoval. On moc neštěkal, spíše tak velmi hluboce vrčel a chňapal tlamou. No zvuky to byly opravdu strašlivý. Když jsme je potkali druhý den asi o 1,5km dále na jiném tábořišti, tak nám řekli, ži si málem cvrkli a co že to máme za bestyji!!! Z toho jsme vypozorovali, že asiati sice hlídají především na svém území, ale pokud s ním vyrazíte na výlet a někde se utáboříte i toto území začne považovat za své a hlídá opravdu perfektně. Navíc, když jsme někoho potkali, kdo šel proti nám, okamžitě vyrážel na steč, neb se domníval, že nás chtějí napadnout. Takže doktrek s tímto pejskem proč né, ale jeho psovod se opravdu nesmí ani zamyslet. Asiat nikdy nespí a on tedy tím pádem nemůže spát taky. Myslím, že si ho pamatuje i Lenka B. tak vám může poreferovat jakej to byl mazlíček >:D. Pravda je, že jinak to byl velmi inteligentní pes a společník. Takového psa má člověk, tak jednou za život. Bohužel už neni mezi náma a tak na něj často vzpomínám. Co se týče pohybu mají takový zkrácený cval, kterým jsou schopni cválat na velké vzdálenosti a moc se neunavit. Výdrž mají obrovskou. Pravda je také, že to byl náš pes a nikomu cizímu by jsme jej nikdy nezapůjčili (ono by to prakticky ani nebylo možné). Možná by šel s někým koho už delší dobu zná, ale ovladatelnost s tímto člověkem by byla na nule. Většinou respektoval jednoho max. dva páničky.
« Poslední změna: Únor 23, 2010, 21:32:44 od Milan Ch. »

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #11 kdy: Únor 24, 2010, 11:53:56 »
No ony čuby asiatů jsou opravdu drobné - psi jsou hovada kráná velká, ale čubiny můžou být fakt malinké - i s PP.

Offline Milan Ch.

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 173
  • Souhlasu: 1
  • www.magyaragar.wbs.cz
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #12 kdy: Únor 24, 2010, 12:32:38 »
No ono dost záleželo z jakého byl odchovu a jaké chovné jedince chovatel použil při spojení. Náš byl import ze slovenska s PP matka i otec byli oba inporti z Ruska a ze strany otce jeho prarodiče byli aborigeni. A je fakt, že většina importů z Ruska a pod. byly docela macíci a to včetně fen - mohunté a dost vysoké. Některé české odchovy byly poněkud slabší a z těchto odchovů byly jedinci menší podsaditější a někteří i drobnější.
« Poslední změna: Únor 25, 2010, 21:15:24 od Milan Ch. »

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #13 kdy: Červen 09, 2010, 18:36:13 »
Tak čubina už je jinde, nakonec si jí vzala naše slečna veterinářka :-) a že je středoasiat jí někdo zapomněl říct :-) ona si myslí, že je labrador :-) takže sice bydlí na zahradě, ale smí i do domu, cvičí, chodí dlouhé procházky, aportuje...jsem moc ráda, že to takhle dopadlo

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #14 kdy: Červen 10, 2010, 10:53:22 »
No je to dost nebezpečné, myslet si o SAO že je labík... nedávno jsme viděla videa SAO na agi a obedienci :-)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: